۵ نشانه­ ای که به شما می­ گویند باید از شغل­تان استعفا دهید

۵ نشانه­ ای که به شما می­ گویند باید از شغل­تان استعفا دهید
خرداد ۵, ۱۳۹۸ No Comments تازه ترین ها زهرا ابراهیمی

۵ نشانه ای که به شما می گویند باید از شغلتان استعفا دهید!

توسط ماریه خسروی

در هر شغلی، شما گروهی از مردم را پیدا خواهید کرد که در کار خود، بسیار خودجوش و بی‌اختیار عمل می‌کنند و از هیچ فرصتی برای رشد و پیشرفت چشم‌پوشی نمی‌کنند؛ درحالی‌که گروه دیگری در این میان وجود دارد که بسیار به‌کار خود وفادارند و می‌خواهند دوره‌های طولانی را در محل کارشان سپری کنند؛ علیرغم وجود شرایط تغییر شغل، اگر به این افراد بگویید که شغلشان را تغییر دهند، واکنششان بسیار تعجب‌برانگیز خواهد بود. به همین دلیل، ما در ادامه ۵ وضعیتی را ذکر کردیم که به شما نشان می‌دهند که آیا وقت کناره‌گیری از شغلتان است یا خیر.

۱٫نبود فرصت پیشرفت در زندگی حرفه‌ای

برای بسیاری از افراد، وجود پیشرفت شغلی حکم یک انگیزه بزرگ برای کار کردن محسوب می-شود. این افراد برای ادامه کار خود، نیاز دارند تا یک چالش و تمرکز در زندگی‌شان ایجاد شود. اگر شما جزو این دسته از افراد و گروهی هستید که نبود پیشرفت درزمینه شغلی برایشان بسیار مهم و ترسناک است، بهتر است از کارتان کناره‌گیری کنید. در اصل، یک کار باید بجای استرس، در شما شادابی و نشاط ایجاد کند. بالعکس، اگر در محلی کار می‌کنید که همچنین وضعیتی را در شما ایجاد می‌کند، حتماً عاشقش خواهید شد و حتماً در آن کار بهترین خواهید بود؛ تنها کافی است برای رسیدن به پیشرفت، کمی سعی و تلاش کنید. در غیر این صورت، حتماً از کارتان استعفا دهید.

۲٫دست‌کم گرفته شدن ارزش خود

استعفا از شغل

حتی به آن کارکنانی که حقوق نجومی می‌گیرند ولی از آن‌ها قدردانی نمی‌شود، احساس کم‌ارزشی نیز دست می‌دهد. مدیران در این نوع موقعیت حتی فراموش می‌کنند که از کارمندانی که به آن‌ها در دستیابی به اهدافشان کمک کردند و یا از کارمندانی که قصد ترک کارشان رادارند، تشکر و قدردانی کنند؛ به همین دلیل به کارکنان این کارفرما حس بدی دست می‌دهد. اگر شما همچنین حسی دارید که نمی‌گذارد به‌کارتان ادامه دهید، قبل از اینکه دیر بشود، از شغلتان استعفا دهید.    

۳٫پایین بودن میزان دستمزد

کارمندی که در کارش پیشرفت می‌کند، طبیعی است که نسبت به قبل باید حقوق بیشتری دریافت کند؛ چراکه این نوع کارمند با سخت‌کوشی و باهمتی استوار توانسته است به این مقام دست یابد. اگر شما جزو این دسته از کارمندان هستید،اما به شما حقوق مناسبی نسبت به استعداد و توانایی‌تان داده نمی‌شود و باید به‌اصطلاح به شما محل و اعتبار بیشتری داده شود، بهتر است از شغلتان کناره‌گیری کنید.

۴٫ عدم وجود رابطه کاری مناسب با رئیس یا کارفرما

استعفا از شغل

پژوهش های اخیر نشان می دهند که بسیاری از کارکنان مؤسسات و سازمان‌ها به دلیل ناراضی بودن از رفتار کارفرمای خود،پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند که بسیاری از کارکنان مؤسسات و سازمان‌ها به دلیل ناراضی بودن از رفتار کارفرمای خود، محل کار خود را ترک می‌کنند؛ به همین دلیل بااینکه این کارکنان از محیط کاری خود راضی هستند، اما از رفتار کارفرمای خود رضایت ندارند. داشتن یک کارفرمای بد، به‌منزله پسرفت در موقعیت کاری تلقی می‌شود. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که ازاین‌گونه کارفرماها دوری‌کنید تا به استرس و اضطراب دچار نشوید.

۵٫ افسرده و غمگین بودن

اگر رفتن به محیط کاری چیزی نیست که شما از آن خاطره و حال و هوای خوبی کسب کنید، بهتر است که در کارتان تغییری ایجاد کنید؛ زمانی که شما به محل کارتان فکر می کنید، اگر بلافاصله حس انزجار به شما دست داد، بدین معناست که کارفعلی‌تان را باخته و ازدست‌داده‌اید. اگر چنین شرایطی دارید، بلافاصله بهتر است از کارتان کناره‌گیری کنید.

نتیجه

دریافت حقوق مناسب به همان اندازه خوب، مناسب و خشنودکننده است که از محیط کاری‌تان نیز بیشترین لذت را برده باشید؛ چراکه وجود این دو، هم حقوق بیشتر (به دلیل همت و تلاش بیشتر) و هم شادابی و نشاط را برای کارمند به ارمغان می‌آورد. بنابراین اگر خواستار این دو وضعیت هستید و در کارتان نیز بسیار حرفه¬ای هستید، باید به دنبال کارفرمایی بگردید که نه‌تنها به شما دستمزد مناسب بدهد، بلکه از شما نیز به خاطر خدمت‌هایی که می‌کنید، قدردانی کند و سپاسگزار سعی و کوشش‌های شما باشد

Tags
درباره نویسنده

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *