آموزش تولید محتوا در چهار مرحله

آموزش تولید محتوا
تولید محتوا

آموزش تولید محتوا در چهار مرحله

اکنون همه می دانیم که محتوای عالی یک دارایی مهم در بازاریابی است. تولید محتوا یک استراتژی است که زمان زیادی از مخاطب می گیرد. مشاغل کوچک در ابتدا نمی توانند یک تیم متخصص برای تولید محتوا استخدام کنند و در نتیجه در مواجهه با چالش های تولید محتوا رو به رو می شوند. به همین دلیل تصمیم گرفته ام در این پست در مورد آموزش تولید محتوا با شما صحبت کنم. آموزش تولید محتوا را به صورت مرحله به مرحله پیش می بریم.

مرحله اول آموزش تولید محتوا : فکر کنید

قبل از این که تولید محتوا را شروع کنید، اول باید فکر کنید. اما شما قرار است در مورد چه موضوعی تولید محتوا انجام دهید؟ قرار است روی چه موضوعی تمرکز کنید؟ اول از همه مباحثی که می خواهید روی آن ها تمرکز کنید، را پیدا کنید. تحقیق در وب سایت های رقیب ، اخبار مرتبط با کسب و کار و مباحث مرسوم را انجام دهید. این بهترین کاری است که می توانید برای رسیدن به مخاطب انجام دهید.

وقتی مواردی را که می خواهید برایشان تولید محتوا کنید پیدا کردید، باید از بین آن ها پر مخاطب ترین ها را پیدا کنید. یکی از اشتباهات رایج در هنگام تولید محتوا کپی برداری از مطالب بقیه سایت ها است. این کار باعث می شود که شما وقت خود را تلف کرده باشید و اصلا محتوای مفیدی تولید نکنید. علاوه بر این ها گوگل نیز شما را جزیمه می کنید و نمره منفی می گیرید. درمقابل این کار می توانید از اصطلاح طوفان مغزی یا موضوعات خلاقانه استفاده کنید.

پست های مرتبط:  محتوای تکراری راهنمای کامل برای مبتدیان

سعی کنید در زمانی از روز به تولید محتوا بپردازید، که تمرکز بیشتری دارید. برای مثال صبح ها بهترین زمان برای تولید محتوا است. زیرا ذهن شما آرام است و می توانید تولید محتوا را به خوبی انجام دهید. سعی کنید در محیطی آرام بنشینید و با آرامش کار خود را به پایان برسانید.

مرحله دوم : تولید محتوا را شروع کنید

در این قسمت از آموزش تولید محتوا ، کار تولید را شروع می کنیم. در تولید محتوا خلاقیت داشته باشید. شما در تولید محتوا می خواهید برند خود را تبلیغ کنید پس تولید محتوا با نوشتن یک نسخه معمولی خیلی فرق می کند. مثلا می توانید چیدمان مناسب یا فرمت مناسبی برای محتوای خود انتخاب کنید.

توجه کنید که محتوای شما نیاز به یک اینفوگرافیک یا ویدئو دارد یا خیر . حقیقت این است که محتوای بصری تاثیر بیشتری بر خوانندگان می گذارد و باعث درک بهتر مطلب می شود. حتی در شبکه های اجتماعی که رقابت در تولید محتوا و کسب و کار شدید تر است، تصاویر مناسب برای رساندن اصل موضوع به مخاطب بسیار الزامی است. با این حال ، در مورد مهارت های خود ، منابع زمانی و مهمتر از همه بودجه ، واقع بین باشید.

نوشتن و تولید محتوا وقت گیر است و نیاز به توجه بی طرف شما دارد. از انتخاب کلمات مناسب برای بیان ایده های خود و نحوه بیان آن ها اطمینان حاصل کنید. تصاویری که در محتوای خوب قرار میدهید ، مزتبط و با کیفیت انتخاب کنید.

مرحله سوم آموزش تولید محتوا : اشتراک گذاری یا انتشار محتوا

زمان انتشار مطالب شما فرا رسیده است. قبل از زدن دکمه انتشار ، یک دور دیگر محتوا را بررسی کنید. سپس ، هنگامی که محتوای شما در وبلاگ یا وب سایت شما منتشر شد ، چندین ابزار برای تبلیغ آن در اختیار دارید. البته کانال های شبکه های اجتماعی شما یکی از راه های تبلیغ محتوا به حساب می آیند که می توانید از ان ها به خوبی استفاده کنید.

پست های مرتبط:  هزینه تولید محتوا چگونه محاسبه می شود؟

برای افزایش کارایی ، ابتدا از شبکه های اجتماعی استفاده کنید که با آن ها کار می کنید. این یک روش کارآمد برای هدایت ترافیک به سمت محتوا و وب سایت شما است. علاوه بر این باعث بهبود رتبه سایت شما نیز می شود. تبلیغ محتوای خود را متوقف نکنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما مدت زمان طولانی بعد از انتشار نیز مخاطبین را به سمت شما جذب می کند.

این کار نه تنها استراتژی محتوای شما را سودآور تر خواهد کرد، بلکه راه عالی نیز برای برقراری ارتباط با کاربران و آشنایی بیشتر با آن ها است. نظرات مخاطبین خود را بخوانید و به آن ها پاسخ دهید. شما حتی باید نظرات منفی را نیز بپذیرید و مدیریت کنید. این ار واکنش پذیری و انعطاف پذیری شما را نشان می دهد.

درخواست محتوای هدیه

  مرحله چهارم آموزش تولید محتوا : آنالیز کردن محتوا

  آموزش تولید محتوا آنالیز کردن محتوا

  در قسمت پایانی آموزش تولید محتوا شما باید محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید. تولید محتوای موفق به معنای موفقیت شما در بستر اینترنت است. البته همه این موفقیت ها با تجزیه و تحلیل آمار سایت و محتوا شروع می شود. شما باید بررسی کنید که محتوای شما چه میزان ترافیک به سمت سایت شما می کشاند. برای این کار گوگل ابزار هایی مانند Google Analytics در اختیار شما قرار داده که می توانید با استفاده از آن عملکرد محتوای خود را بررسی کنید.

  در مورد تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، تویتر ، چینترست و اینستاگرام، این شبکه ها خود جزئیات مربوط به چست ها را در اختیار شما می گذارند. از این داده ها استفاده کنید تا بیشتر مخاطبین خود را بشناسید و بدانید چه محتوایی را بیشتر می پسندند. با این کار می توانید استراتژی محتوای خود را برای آینده تغییر دهید و بهبود بخشید. علاوه بر این ها آنالیز کردن محتوا نه تنها برای شناخت مخاطبین مفید نیست بلکه به بهبود سئو سایت شما نیز کمک می کند.

  پست های مرتبط:  چگونه محتوا تولید کنیم؟

  منابع مفید برای تولید محتوا : 

  بازاریابی محتوایی چیست؟

  چگونه تولید محتوا کنیم ؟ 

  تولید محتوا چیست ؟ 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *