کارشناس تولید محتوا کیست؟

کارشناس تولید محتوا کیست؟
تولید محتوا

کارشناس تولید محتوا کیست؟

کارشناس تولید محتوا، استراتژی های محتوا، تحقیق موضوعات داغ روز و نوشتن محتوا را ایجاد می کند. متخصصان محتوا از نزدیک با سایر اعضای تیم خود مانند نویسندگان، طراحان و مدیران همکاری می کنند. اگرچه متخصصان محتوا معمولاً در رسانه های آنلاین یا دیجیتال فعالیت می کنند، اما فرصت هایی برای کار در چاپ نیز برای آن ها وجود دارد. كسانی كه در این حرفه پیشرفت می كنند، مهارت نوشتن و مهارت بالایی در بازار كار دارند.

وظایف کارشناس تولید محتوا

وظایف و مسئولیت‌های متخصصان محتوا بر اساس شرکت و صنعتی که برای آن کار می کنند متفاوت است اما در ادامه برخی از وظایف مشترک این حرفه را مورد بررسی قرار می دهیم:

انجام تحقیقات

کارشناس تولید محتوا هنگام ایجاد محتوا، تحقیقاتی را برای تقویت محتوای خود انجام می دهد. این تحقیقات می تواند شامل شناسایی مباحث مربوط، بررسی حقایق و تجزیه و تحلیل منابع برای تولید اطلاعات باشد.

نوشتن و ویرایش محتوا

پس از تحقیق، متخصصان محتوا مطالب را می نویسند. آنها لحن مناسبی را در نوشتار خود حفظ می کنند و از راهنمای سبک کارفرمای خود پیروی می کنند. در نهایت متخصصان محتوا هنگام ویرایش خطاهای مربوط به گرامر، نگارشی و سبک را مورد بررسی قرار می دهند.

ایجاد استراتژی‌های محتوا

متخصصان محتوا اهداف شرکت خود را شناسایی می‌کنند سپس به دنبال خلق محتوایی هستند که متناسب با اهداف کارفرمایشان باشد. آن ها محتوایی مخصوص به مخاطبان هدف تولید می کنند.

مهارت ها و توانایی های کارشناس تولید محتوا

متخصصان محتوا به جزئیات توجه دارند. آنها حرفه ای هستند و محتوایی را می نویسند که برای مشتریان جذاب باشد و کارشان را دقیق و با کیفیت انجام می دهند. در ادامه به بررسی مهارت های کارشناس تولید محتوا می پردازیم.پیشنهاد می کنیم مقاله ما را در زمینه چگونه محتوا تولید کنیم؟ را مطالعه نمایید.

 

پست های مرتبط:  تولید محتوا چیست ؟

سواد رایانه ای

متخصص تولید محتوا باید از کار با مایکروسافت ورد گرفته تا استفاده از سیستم های مدیریت محتوا آشنا باشند. متخصصان محتوا با سیستم ها و نرم افزارهای رایانه ای آشنا هستند و مرتباً از موتورهای جستجو برای انجام تحقیقات استفاده می کنند.

مهارت نوشتن

برای یک متخصص تولید محتوا ماهر بودن، شما باید یک نویسنده فوق العاده و خلاق باشید. مهمترین مهارت در استراتژی محتوا توانایی بیان خوب در نوشتن است. کلمات خون حیاتی کارشناس تولید محتوا هستند. کلمات ابزارهایی هستند که کارشناسان تولید محتوا برای جذب و حفظ توجه مخاطبان استفاده می کنند.

هماهنگی با نویسندگان و طراحان

متخصصان محتوا، با کار کردن با نویسندگان و طراحان، اطمینان حاصل می‌کنند که کار آن‌ها مطابق با استانداردهای شرکت است. آن‌ها به طور منظم با نویسندگان و طراحان ارتباط برقرار می‌کنند تا محتوا را توسعه دهند و از این که کار به موقع تحویل داده می شود مطمئن شوند.

 

دانش بازاریابی

جدا از توانایی جذب مباحث و به تصویر کشیدن استادانه آنها، داشتن ذهن بازاریابی و آشنایی با بهترین تکنیک های بازاریابی نیز حائز اهمیت است. اگرچه قوانین و الگوریتم ها  همیشه در حال تغییر هستند اما یک متخصص محتوا باید از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، رسانه های اجتماعی، ابزارهای بازاریابی و روندهای فعلی صنعت، درک دقیقی داشته باشد. کارشناس تولید محتوا باید درک کندکه چگونه محتوای خود را به بازار عرضه کند و از استراتژیهای مناسب برای جذب مشتریان استفاده کند.

 

مهارت های طراحی و چیدمان

کارشناسان محتوا بر روی ارائه مطالب بصری نیز تمرکز دارند آن ها با مهارت های ویرایش عکس ها و چیدمان آنها آشنا هستند.

مدیریت زمان و برنامه ریزی

کارشناسان تولید محتوا باید مهارت های مدیریت، برنامه ریزی و ارتباطی عالی داشته باشند. شما به عنوان یک کارشناس تولید محتوای وب، نه تنها مسئولیت ایجاد محتوای جدید را بر عهده خواهید داشت، بلکه بازنگری و به روزرسانی محتوای قدیمی یا کم کارآمد را بر عهده خواهید داشت. در سازمانهایی که دارای تیم بازاریابی هستند، کارشناس تولید محتوا مسئولیت تهیه تقویم سرمقاله و مسئولیت مهلت های زمانی کارمندان دیگر را نیز بر عهده دارد.

 

پست های مرتبط:  چگونه محتوا تولید کنیم؟

آشنایی با سئو:

یک متخصص تولید محتوای ماهر باید با سئو سایت به خوبی آشنا باشد. سئو به متخصص تولید محتوا در استراتژی و تولید محتوا کمک می کند تا محتوای تولید شده بهترین تبه ممکن در نتیاج جستوجو را بدست آورد

آشنایی با آنالیز محتوا و بازخورد ها

یکی دیگر از مهارت های متخصص تولید محتوا تسلط به آنالیز محتوا است. کارشناس تولید محتوا باید بتواند بعد از این که محتوا در سایت منتشر شد آن را تحلیل و آنالیز کند و و رفتار کاربران و گوگل را مورد بررسی قرار دهد تا در صورتی که لازم بود محتوا را ویرایش، حذف و یا اینکه بروزرسانی کند.

بهترین ابزار برای این منظور ابزار گوگل آنالیتیکز و سرچ کنسول گوگل است. یک متخصص تولید محتوا باید بر هردوی این ابزار ها تسلط کامل داشته باشد و به وسیله آن ها سایت را آنالیز کند.

آشنایی با آنالیز رقبا

یکی از مهمترین اهداف تولید محتوا کسب بهترین رتبه در صفحه نتایج جستوجوی گوگل است اما برای این کار تنها تولید محتوا کافی نیست بلکه یک متخصص تولید محتوا باید قبل از این که برای یک کلمه کلیدی محتوایی بنویسد، سایت رقبای برتر را از جهات مختلف از جمله اعتبار و کیفیت محتوا آنالیز کند تا بتواند از آن ها در این رقابت سبقت بگیرد.

 

 ابزار های مورد نیاز کارشناس تولید محتوا

در ادامه ابزارها و نرم افزارهایی که متخصصان محتوا از آنها استفاده می کنند و با آنها آشنا هستند را معرفی می کنیم:

  • نرم افزار های خانواده مایکروسافت (ورد، اکسل)
  • سیستم های مدیریت محتوا (دروپال، وردپرس یا موارد مشابه)
  • نرم افزار طراحی (فتوشاپ و …)

 

پست های مرتبط:  آموزش تولید محتوا در چهار مرحله

سخن آخر اینکه …

همانطور که گفتیم متخصص تولید محتوا باید بسیار راحت با محتوا کار کند و از دانش فنی مربوطه برخوردار باشد. همچنین این حرفه نیاز به خلاقیت و مهارتهای سازمانی دارد. یک متخصص تولید محتوا باید حداقل دانش پایه HTML، درک درستی از پردازش تصویر و فیلم، به علاوه سئو و تخصص بازاریابی و آشنایی با کانال های رسانه های اجتماعی را داشته باشد.

در این مقاله سعی کردیم کارشناس تولید محتوا، وظایف و مهارت های مورد نیاز یک کارشناس تولید محتوا را معرفی کنیم. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که چگونه یک کارشناس تولید محتوا باشید. اگر در این زمینه تجربه و یا نظری دارید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *