محتوای تکراری راهنمای کامل برای مبتدیان

محتوای تکراری راهنمای کامل برای مبتدیان
تولید محتوا

محتوای تکراری راهنمای کامل برای مبتدیان

آیا می خواهید بدانید محتوای تکراری چیست و چگونه به سئو سایت شما آسیب می رساند ؟ این نوع محتوای برای بسیاری از دارندگان سایت باعث نگرانی مداوم می شود. تقریبا وقتی در سایت خود محتوا تکراری دارید ، سایت شما مانند یک بمب ساعتی است که هر لحظه امکان دارد به دلیل استفاده از محتوای بی ارزش و تکراری توسط گوگل جریمه شود. خوشبحتانه امروزه دیگر این اتفاق خیلی کم می افتد اما این محتوای بی ارزش هنوز هم روی سئو سایت شما تاثیر می گذارد. در این راهنما من به شما موارد زیر را یاد می دهم که به رفع مشکلاتی که با این محتوا پیش آمده است جلوگیری کنید .

 

محتوای تکراری چیست ؟

چرا محتوای تکراری برای سئو بد است

آیا گوگل محتوای تکراری را جریمه می کند ؟

واقعیت هایی در مورد این محتوا

 

 

 

محتوای تکراری چیست ؟

محتوای تکراری محتوایی است که عینا کپی شده و یا تقریبا تکراری نوشته شده است که در بیش از یک سایت در اینترنت وجود دارد. به عنوان مثال من اگر بخواهم همین پست را در یک وبلاگ دیگر نیز منتشر کنم ، آنوقت این محتوا تکراری است. همچنین اگر این مطلب را در جای دیگری در همین وب سایت نیز منتشر کنم ، باز هم محتوای شما تکراری به حساب می آید.

 

چرا محتوای تکراری برای سئو بد است ؟

محتوای تکراری ممکن است به چند دلیل به عملکرد سئو سایت شما آسیب برساند. مواردی که به سئو سایت شما آسیب می رساند :

پست های مرتبط:  چگونه محتوا تولید کنیم؟

آدرس های نا مطلوب

بک لینک

خزنده های گوگل

بگذارید این مطالب را بررسی کنیم .

 

  • url های نا مطلوب در نتایج گوگل

تصور کنید که همین url در سه صفحه مختلف وجود دارد. گوگل باید این سه url را در نتایج خود نمایش دهد. در این کار ممکن است گوگل دچار اشتباه شود. از آنجایی که کاربران تمایلی به کلیک بر روی لینک های نا مفهوم و مبهم ندارند ، ممکن است ترافیک ارگانیک سایت کم شود.

 

 

 

  • بک لینک های بی ارزش

اگر شما یک محتوا را که تکراری است در بسیاری از آدرس های اینترنتی وجود داشته باشد ، ممکن است هر کدام از آن url ها بک لینک ها را به خود جلب کنند. این منجر به تقسیم ارزش بک لینک ها می شود و همین باعث می شود که بک لینک ها ارزش چندانی نداشته باشند.

 

 

  • خزنده های سایت

گوگل محتوای جدیدی در سایت شما پیدا می کند. این محتوا ممکن است از طریق دنبال کردن لینک های داخلی  صفحات پیدا شوند. ربات خزنده گوگل همچنین برخی اوقات صفحات قدیمی سایت شما را نیز می خواند تا ببیند تغییر کرده اند یا خیر. اما داشتن محتوای تکراری در سایت ، فقط زحمت خرنده ها را زیاد می کند و همین باعث می شود تا گوگل به سایت شما نمره منفی بدهد.

 

 

 

آیا گوگل محتوای تکراری را جریمه می کند ؟

گوگل چندین بار اعلام کرده که محتوای تکراری را جریمه نمی کند. اما این حرف کاملا درست نیست. اگر این نوع محتوا که در سایت خود گذاشته اید اتفاقی است و نتیجه دستکاری عمدی در نتایج گوگل نیست ، شما جریمه نخواهید شد. اما در موادر نادری که گوگل متوجه می شود که این محتوا ممکن است با هدف دستکاری در رتبه بندی های گوگل انجام شده است ، گوگل نیز این سایت را رتبه بندی نخواهد کرد یا ممکن است سایت به طور کامل از لیست گوگل حذف شود. در این صورت دیگر گوگل در نتایج اصلا ظاهر نمی شود.

پست های مرتبط:  تولید محتوا چیست ؟

 

اما سوال این است که دستکاری در رتبه های گوگل چگونه انجام می شود. ؟

گوگل در مورد دستکاری رتبه بندی موارد زیادی را معرفی کرده است. من نیز در اینجا چند مورد را به شما معرفی می کنم  :

وقتی به طور عمدی چندین صفحه ، زیر دامنه یا دامنه با تعداد زیادی محتوای تکراری ایجاد کنید

انتشار تعداد زیادی محتوای پراکنده

انتشار محتوای پراکنده از دیگر سایت ها در سایت خود

حتی با این که گوگل سایت هایی که محتوای بی ارزش و تکراری انتشار می دهند را مجازات نمی کند اما باز هم به سئو سایت شما آسیب می رساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *