آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان | قسمت اول

آموزش دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان | قسمت اول

بین از ۱۷۰ میلیون نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می کنند و بیش از نیم میلیون نفر ترجیح می دهند از دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات ، بازاریابی و نهایتا فروش استفاده کنند. بنابراین آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان به شما کمک می کند تا آن را درک کنید و از آن در کسب و کار خود بهره مند شوید.

آشنایی با دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال

اصطلاح بازاریابی فقط مربوط به تبلیغ و تبلیغات نیست. این یک مفهوم پیچیده است که از طریق رسانه مناسب پیام صحیح را به شخص مناسب ارسال می کند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال ، کسب و کار شما را از طریق کانال های دیجیتال مانند اینترنت، وب سایت ، ایمیل و موارد دیگر ترویج می دهد.

بازاریابی دیجیتال از سال های دور مورد استفاده قرار می گرفته است. برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ از دیجیتال مارکتینگ استفاده شد. در آن هنگام یک برنامه نویس به نام  ری تاملینسون اولین برنامه ایمیل را به اجرا در آورد . از آن زمان تاکنون ، رشد چشمگیری در زمینه بازاریابی دیجیتال رخ داده است. اکنون دیجیتال مارکتینگ به دلیل افزایش کاربران اینترنت ، کاربران تلفن همراه و مصرف محتوای دیجیتال بسیار رایج شده است.

شما نیز می توانید از این تکنولوژی مفید استفاده کنید. بازاریابی دیجیتال شامل تمام کارهایی در زمینه بازاریابی می شود که با استفاده از دستگاه های الکترونیکی یا عمدتا اینترنت، محصول شما را معرفی و به فروش می رساند. دیجیتال مارکتینگ برای برقراری ارتباط با مشتری فعلی و مشتریانی که در آینده شما را خواهند شناخت از تاکتیک های بازاریابی آنلاین مانند بازاریابی موتور های جستجو ، بازاریابی ایمیلی ، بازاریابی محتوایی ، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی و بازاریابی موبایلی استفاده می کند.

امروزه اکثر کسب و کار های بزرگ و کوچک از بازاریابی آنلاین برای تبلیغ، معرفی محصول و فروش محصول استفاده می کنند. این روش ، هم برای کسب و کار ها و هم برای مشتریانشان سود آور است. اکنون که اصول اولیه بازاریابی دیجیتال را درک کرده اید ، بهتر است آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان را شروع کنید و انواع روش های بازاریابی آنلاین را بشناسیم .

 

مؤلفه های بازاریابی دیجیتال در آموزش دیجیتال مارکتینگ

قبلاز این که بخواهید بهترین ابزار دیجیتال مارکتینگ را شناسایی کنید، ابتدا باید کانال های مختلف موجود در بازاریابی اینترنتی را بیاموزید و با آن ها آشنا شوید. اولین موردی که باید یاد بگیرید ، بهینه سازی موتور جستجو یا همان آموزش سئو سایت خواهد بود.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ : بهینه سازی موتور های جستجو (seo)

تقریبا تمام افرادی که از اینترنت استفاده می کنند ، با موتور های جستجو نیز آشنای دارند و از آن ها استفاده می کنند. ما از موتور های جستجو برای پیدا کردن هر چیزی در اینترنت استفاده می کنیم. طبق تحقیقات ۹۳% فعالیت ها در اینترنت از طریق موتور های جستجو شروع می شود.

مردم از موتور های جستجو برای جستجو اطلاعات در مورد یک محصول، برند ها یا خدمات استفاده می کنند. همچنین بیان شده است که نزیدک به ۶۰% از کاربران موتور های جستجو برای برآوزدن نیاز های خاص خود و پیدا کردن کسب و کار های فیزیکی نیز از موتور های جستجو استفاده می کنند.

 

سئو اساساً فرآیند بهینه سازی محتوا ، تنظیم فنی و دسترسی به وب سایت شما است به گونه ای که صفحات شما در بالاترین نتایج موتور جستجو برای کلمات کلیدی خاص ظاهر می شوند. هدف این است که هنگام جستجوی محصولات یا خدمات مرتبط با شغل شما ، بازدید کنندگان را به وب سایت خود جذب کنید. این کار هم برای بازدید کننده و هم برای کسب و کار شما سودآور است.

پست های مرتبط:  مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نکته جالب : کاربران وردپرس به تنهایی روزانه بیش از ۲ میلیون پست منتشر می کنند. در هر ثانیه تقریبا ۳۲ پست از وبلاگ های مختلف منتشر می شود. یعنی همین الان که شما این کلمات را می خوانید حدود ۲۱۶ پست در اینترنت منتشر شده است.

مطالبی که ما تهیه می کنیم باید جذاب و مفید باشند. من برای ساخت همین پست حدود ۴ ساعت زمان می گذارم . اما برای بهینه سازی آن برای موتور های جستجو یا seo کردن آن تنها ۵ تا ۱۰ دقیقه وقت لازم است. یعنی شما نباید تمام حواستان را روی سئو کردن برای موتور های جستجو بگذارید، بلکه باید سعی کنید تا پست های مفیدی تولید کنید که برای کاربرانتان مفید باشد. چند نکته مهم را برای بهینه سازی مطالب وبلاگ خود باید بدانید که در این قسمت به شما ارائه می دهم.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ : بهینه سازی محتوا

  • سعی کنید کسب و کار خود را به خوبی تحلیل و آنالیز کنید

در این قسمت شما باید بدانید که چه کسانی را هدف کسب و کار خود قرار داده اید و چگونه باید هدف گذاری کنید. ممکن است افرادی که به کسب و کار شما علاقه دارند را پیدا کنید، اما نوع محتوایی که شما تولید می کنید آن ها را متقاعد نکند. سعی کنید مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید.

کلمه کلیدی نقش مهمی در تولید محتوای خوب دارد. کلمه کلیدی اساسا کلماتی هستند که برای کسب و کار شما در اولویت قرار دارند و مشتریان مناسب را به سمت شما می کشانند. تجزیه و تحلیل وب سایت کسب و کار به شما کمک می کند تا تعیین کنید موقعیت شما در موتور های جستجو در کجا قرار دارد و آیا موقعیت مناسبی است یا خیر .

 

  • تحقیق در مورد کلمه کلیدی اصلی

کلمات کلیدی لیست هدفمند موضوعاتی است که به پایگاه مشتری شما مربوط می شود. سایت های رقیب و سایر منابعی که در حوزه کسب و کار شما است را بررسی کنید. همچنین بررسی کنید که برای هر کلمه کلیدی چند سایت رقیب دارید.

حجم جستجو هر کلمه کلیدی را بررسی کنید. این کار به شما کمک می کند تا بدانید افراد به دنبال چه محتوایی در حوزه کاری شما هستند.

Google Ranking هم در ایجاد ترافیک برای سایت شما نقش مهمی دارد. هر ماه محتوای خود را بررسی کنید تا ببینید موقعیت شما در موتور های جستجو در کجا قرار دارد.

 

  • بهینه سازی محتوا

برای مطلب خود عنوان مناسبی انتخاب کنید. عناوین مبتنی بر کلمه کلیدی به تهیه محتوا و بهبود سایت شما در کلمات کلیدی مورد نظر کمک می کند. توضیحات متا یا برچسب های متا به ارائه موضوع مقاله به کاربر کمک می کند و باعث می شود تا کاربر سایت شما را انتخاب کنید پس در نوشتن توضیحات متا دقت کنید.

اکنون که روش های افزایش ترافیک وب سایت خود را آموختید، اجازه دهید نگاهی به انواع مختلف سئو سایت و موارد استفاده آن ها بپردازیم.

 

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ : انواع سئو

سئو کلاه سفید

White Hat یا سئو کلاه سفید محبوب ترین تکنیک SEO است . که از روش ها و تکنیک هایی برای بهبود رتبه موتورهای جستجو در سایت استفاده می کند که ریسک کمتری دارد. سئو کلاه سفید مایل است تا ازرش و ماندگاری سایت شما را در گذشت زمان بالا ببرد. این نوع سئو از دستورالعمل های Google Webmaster پیروی می کند.

 

 

سئو کلاه سیاه

پست های مرتبط:  اهمیت و کاربردهای هشتگ در رسانه و شبکه های اجتماعی

سئو کلاه سئو یا Black Hat از نقاط ضعف مختلف الگوریتم های موتورهای جستجو برای بدست آوردن رتبه های بالا بهره می برد. این نوع سئو مطابق با دستور العمل های سئو تعیین شده توسط موتور های جستجو گوگل کار نمی کند. با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه، سایت شما در زمان کوتاهی رشد غیر قابل پیشبینی اما کوتاه مدت می کند. در این روش خیلی زود سایت شما دوباره افت می کند و اصلا روش مناسبی نیست.

 

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری ترکیبی از هر دو روش سئو کلاه سفید و کلاه سیاه است.

 

پرداخت به ازای هر کلیک PPC

پرداخت به ازای هر کلیک PPC

 

در این قسمت از آموزش دیجیتال مارکتینگ می خواهید در مورد پرداخت به ازای هر کلیک صحبت کنیم. تبلیغات کلیکی  یا همان PCC یک روش است که توسط موتور های گوگل حمایت می شود. در این روش شما به ازای هر کلیکی که روی سایت شما می شود هزینه ای می پردازید. تبلیغات کلیکی ppc برای بسیاری از سازمان ها قابل مشاهده ، انعطاف پذیر و موثر است. با پرداخت هزینه لینک سایت شما در نتایج بالا گوگل قرار می گیرد. هر زمان کلمه کلیدی مورد نظر شما جستجو شد، لینک سایت شما نیز نمایش داده می شود. در این روش شما هیچ تلاشی برای بدست اوردن نتایج ارگانیک نمی کنید.  تبلیغات موتور جستجو یکی از محبوب ترین اشکال تبلیغات کلیکی است. در این روش همان روش Google Ads است.

تبلیغات کلیکی دقیقا شبیه Google Ads است. وقتی برای یک کلمه کلیدی خاص پرداخت انجام می دهید در ان کلمه کلیدی در رتبه های بالا قرار خواهید گرفت. حال چرا ما به تبلیغات کلیکی یا پرداخت کلیکی نیاز داریم؟ چه کاری برای کسب و کار ما انجام می دهد ؟

در مرحله اول برای افزایش ترافیک سایت خود به تبلیغات کلیکی PPC نیاز دارید. با قرار گرفتن لینک سایت شما در جایگاه اول ، احتمال انتخاب و کلیک روی لینک وب سایت شما افزایش می یابد.

مهم ترین دلایلی که باید PPC را در برای کسب و کار خود انتخاب کنید عبارت اند از :

سرعت : شما می توانید به سرعت حجم ترافیک زیادی را به وب سایت خود منتقل کنید

دقت : دقت در پیدا کردن مخاطبان هدف شما برای نشان دادن تبلیغات و محصولات شما به آن ها

چابکی : اندازه گیری داده های عملکرد بسیار سریع و در دسترس است.

همه استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیار زیادی دارند اما در کنار این مزایا، معایبی نیز دارند که باید به آن ها نیز بپردازیم. معایب استفاده از PPC چیست و چگونه باید با این معایب رو به رو شد ؟

 

معایب تبلیغات کلیکی

هزینه : یکی از معایب بزرگ تبلیغات کلیکی مقدار هزینه ای است که برای هر کلیک باید بپردازید. بسته به میزان رقابت در حوزه کار شما ، هزینه های استفاده از پرداخت کلیکی بسیار بالا است.

حجم ترافیک : اگر کاربران به دنبال محصول یا خدمات چیشنهادی شما نباشند، تبلیغات کلیکی ، ترافیک زیادی برای شما ایجاد نمی کند.

اکنون ، چه نوع تبلیغات PPC را باید دنبال کنید؟

 

 

انواع تبلیغات PPC کاملاً به استراتژی و اهداف بازاریابی شما بستگی دارد. شما باید:

از تبلیغات آگاه باشید.

علاقه مخاطب خود را بدانید

تمایل به تبلیغ محصول خود داشته باشید

برای انجام عملیاتی که منجر به تولید درامد می شود ، آماده باشید.

 

 

قبلا از این که تبلیغات کلیکی را در آموزش دیجیتال مارکتینگ شروع کنید به چه چیزهایی نیاز دارید ؟

استراتژی تبلیغ دیجیتال یا بازایابی آنلاین  : این بخش، بخش عمده از PPC است . شما باید بنداید چگونه پایه و اساس کسب و کار خود را با فرایند گام به گام ایجاد کنید تا به اهداف خود برسید.

پست های مرتبط:  چگونه کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنیم ؟

طراحی تبلیغات دیجیتال : تا کنون از اهمیت تبلیغات کلیکی آگاه شده است. شما باید تبلیغاتی را طراحی کنید که شتریان بیشتری را به سمت شما بیاورد. نحوه نوشتن آگهی، عناوین ، فرم تماس و … را با دقت انجام دهید.

صفحه فرود آگهی : مهم نیست چقد زمان و پول صرف پرداخت کلیکی می کنید. اگر صفحه فرود خبی نداشته باشید و به مخاطب حس خوبی منتقل نکند ، همه این زمان و هزینه ای که صرف کرده اید، به هدر خواهد رفت. صفحه فرودی که میسازید را بهینه کنید.

هدف گذاری آگهی : شما باید روش ها مختلفی را برای رسیدن به مشتریان مورد نظر خود امتحان کنید. از جمله محتوای آگهی ، موقعیت جغرافیایی ، الگو های رفتاری در خرید، رفتار مخاطبین و غیره .

قیمت گذاری : مورد دیگری که در آموزش دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات کلیکی باید مد نظر داشته باشید، درک کامل مدل های استراتژی کسب و کار است.

اکنون که همه جیز را در مورد بازاریابی کلیکی یا تبلیغات کلیکی یاد گرفتید ، بیایید بحث بعدی یعنی محتوا و مفید بودن آن را بررسی کنیم .

 

 

آموزش بازاریابی دیجیتال: بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی در دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت کسب و کار شما بسیار مهم است.

” محتوا چیزی است که به خواننده زندگی می بخشد ”

این جمله ای است که اهمیت محتوا را برای هر کسب و کاری را نشان می دهد. تولید محتوا قلب بازاریابی آنلاین است. شما از طریق محتوا با مشتری و بازید کنندگان خود صحبت می کنید. انچه شما به مخاطبین خود می گویید، محتوا گفته می شود. بازاریابی محتوا ، استفاده از کلمات کلیدی در تولید محتوا برای رسیدن به رتبه خوب در یک کلمه کلیدی است. تولید محتوا و بازاریابی محتوایی می توانید باعث جذب مشتریان بالقوه و حفظ آن ها و رسیدن به افراد بیشتری شود.

 

تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوا چیست ؟محتوا در واقع به معنای مطلبی است که دارای اطلاعات ارزشمندی است. در کسب و کار شما ، محتوا مربوط به داده ها و اطلاعاتی در مورد کسب و کار شما و نحوه ارائه محصول و خدمات به مخاطب است. تعریف استاندار از بازاریابی محتوایی یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که در جهت ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و مداوم به منظور جذب و حفظ مخاطب کاملاً مشخص متمرکز است. در نهایت این امر به هدایت عملکرد سودآور مشتری کمک می کند.

 

 

مهمترین دلایلی که به شما در بررسی بازاریابی محتوا کمک می کند چیست؟

بازاریابی محتوا به افزایش فروش کمک می کند که به نوبه خود درآمد را افزایش می دهد.

در هزینه های تبلیغات خود صرفه جویی می کنید. هزینه هایی که برای تولید و بازاریابی محتوایی می پردازید، کمتر است.

دلیل اصلی مهم بودن بازاریابی محتوایی این است که شما با تولید محتوا مشتریان وفادار و واقعی بدست می آورید.

 

ما در آریانیکا آموزش کاملی در مورد نحوه تولید محتوا اراده داده ایم که برای کسب و کار شما بسیار سودمند خواهد بود.

تولید محتوا چیست ؟

چگونه تولید محتوا کنیم ؟

 

در بخش بعدی آموزش دیجیتال مارکتینگ به اموزش بازاریابی در شبکه های اجتماعی و دیگر بازاریابی های اینترنتی می پردازیم . با ما همراه باشید.

البته من در این قسمت مقاله نیز pdf آموزش جامع دیجیتال مارکتینگ را در اختیار شما می گذارم که می توانید از آن استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *