کلمه کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی را می توان یکی از مهم ترین بخش های سئو دانست. کلمه کلیدی عبارتی است که باعث می شود کاربران به صورت مستقیم از طریق سرچ گوگل به وب سایت شما مراجعه نمایند. به زبان ساده این کلمه، همان عبارتی است که افراد در جستجوی خود سرچ می کنند. بنابراین با استفاده از کلمه کلیدی مناسب قادر خواهید بود رتبه وب سایت خود را تا اندازه زیادی افزایش دهید.

سئو محتوا چیست؟

در بخش سئو داخلی یکی از اساسی ترین موارد، توجه به سئو محتوا می باشد. مهم ترین اصل در این زمینه، تولید محتوا با توجه به اصول و قواعد سئو می باشد. مقالات و محتواهایی که از این اصل پیروی می کنند، بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار می گیرند. بنابراین می توان نتیجه گرفت سئو محتوا با هدف افزایش کسب ترافیک از موتورهای جستجو انجام می شود.

 

 

مفهوم بانس ریت سایت

بانس ریت یکی از بخش های موجود در گوگل آنالیتکیس می باشد. کاربرانی که وارد وب سایت شما شده اند و بدون اینکه صفحه دیگری را باز کنند( به صفحه دیگری از سایتتان مراجعه کنند) از آن خارج می شوند، در این بخش قرار می گیرند. هر اندازه عدد موجود در این بخش بیشتر باشد، بدین معنا است که افراد کم تری با سایت شما ارتباط برقرار کرده اند. توجه داشته باشید که این بخش هیچ ارتباطی با زمان ماندن کاربر در سایتتان ندارد.

 

 

محتوای همیشه سبز (ever green) چیست ؟

برخی موضوعات وابسته به گذر زمان نیستند و همواره جزئیات آن ها یکسان می باشد. به اینگونه محتوا، محتوای همیشه سبز (ever green) می گویند. به عنوان مثال «اولین خودروی تولید شده در جهان» موضوعی است که با گذشت زمان به هیچ تغییری در محتوایش نیازی ندارد. مزیت این نوع محتوا این است که با گذشت زمان باز هم مردم این موضوع را جستجو می کنند و ارزش مقاله کاهش پیدا نمی کند.

 

 

صفحات زامبی چه صفحاتی هستند؟

اگر قصد افزایش رتبه سئو سایتتان را دارید و علیرغم تمام اقداماتی که انجام داده اید هنوز هم موفق به این کار نشده اید بهتر است به دنبال صفحات زامبی در سایت خود باشید. صفحات زامبی به صفحاتی می گویند که تا اندازه زیادی بدون استفاده در گوشه ای از سایت افتاده اند! به بیانی دیگر این صفحات نه کاملا بی مصرف هستند و نه مفید، در نتیجه نمی گذارند کاربر به صفحات مفید سایت مراجعه کند. بهترین اقدام در مواجهه با زامبی پیج ها، حذف و یا ویرایش آن ها (بسته به سیاست مدیر سایت) می باشد.

 

 

محتوای تاپیک کلاستر (Cluster topic)یا خوشه ای چیست؟

شاید برایتان عجیب باشد اما بسیاری از افراد معتقدند که دوره تولید محتوا بر اساس کلمه کلیدی رو به پایان است. این موضوع با بررسی روش های رتبه بندی سایت ها، توسط موتورهای جستجوگر مشخص شده است. به همین دلیل بسیاری از افراد اقدام به تولید محتوای خوشه ای کرده اند. این محتوا بیش از آن که روی کلمات کلیدی تمرکز کند، طی چارچوبی مشخص به تولید محتوای متناسب با علاقه بازدید کننده می پردازد.

 

ویژگی های URL مناسب برای سئو

از جمله دیگر موارد تاثیر گذار در سئو سایت، استفاده از آدرس  URLمناسب و بهینه می باشد. بهتر است آدرس URL سایت شما عاری از علائم نگارشی مانند نقطه، ویرگول و علائمی از این قبیل باشد. همچنین کوتاه بودن لینک URL نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه به خاطر سپردن آن و همچنین کپی/پیست آن ساده تر انجام می شود.

 

 

کنیبالیزیشن (Cannibalization) چیست؟

کنیبالیزیشن یا هم نوع خواری را می توان یکی از اتفاقات مضر برای سایت( در اکثر موارد مضر) دانست. تصور کنید با جستجوی یک متن دو صفحه از سایتتان در نتایج گوگل نشان داده شوند. در اینگونه مواقع، اتفاقی که میافتد این است که بازدید یکی از آن دو صفحه تا اندازه زیادی کاهش پیدا می کند. در نتیجه تمامی اقداماتی که برای سئوی آن صفحه انجام داده اید بی فایده می شود. به نوعی صفحات شما برای کسب رتبه بالاتر در نتایج گوگل با یکدیگر رقابت می کنند که این عامل در نهایت به ضرر شما می شود.

 

تفاوت دسته (Category) و برچسب (tag) در وردپرس

دسته و برچسب دو موردی هستند که به دلیل تشابه زیادشان گاهی به جای یکدیگر به کار می روند که برای مدیر سایت نتیجه ای جز کاهش رتبه نخواهد داشت. به زبان ساده دسته بندی شامل موضوعات گسترده و عمومی است که وب سایتتان در رابطه با آن ها به تولید محتوا می پردازد. از طرفی دیگر برچسب ها بخش جزئی تری نسبت به دسته بندی ها بوده و متناسب با دسته بندی انتخاب شده توسط کاربرها تغییر می کنند.

اهمیت استفاده از تگ های heading

استفاده از تگ های هدینگ علاوه بر استایل دهی به متن، کاربردهای دیگری نیز دارد. شما با استفاده از این تگ ها به کاربران خود و مهم تر از آن به گوگل، موضوعات کلی و جزئی مقاله خود را تفهیم می کنید. این کار کمک می کند تا گوگل نتایج را به افرادی نمایش دهد که دقیقا به دنبال محتواهایی هستند که شما تولید کرده اید؛ همچنین از نمایش دادن آن به افرادی که نتیجه جستجویشان، کاملا مرتبط با محتوای شما نیس جلوگیری می کند.

شبکه توزیع محتوا (pbn) چیست؟

همانطور که مطمئنا تا کنون دریافته اید، لینک های ورودی جایگاه بسیار ویژه ای نزد گوگل دارند. با این وجود باید توجه داشته باشید سو استفاده از این مورد ضررهای زیادی برای شما خواهد داشت. هدف از تشکیل pnb ها افزایش لینک های ورودی و به طور کلی افزایش ترافیک سایتی خاص می باشد. با توجه به هوشمند شدن الگوریتم های گوگل بهتر است اگر تخصصی در رابطه با این کار ندارید، حتما از یک تیم متخصص کمک بگیرید.

 

 

سئو کلاه سیاه چیست ؟

طبیعتا رسیدن به صفحات اول گوگل نیازمند سئوی بسیار بهینه و محتواهایی مرتبط با اصول و قوانین سئو می باشد. با این وجود برخی افراد و تیم های متخصص، با استفاده از تکنیک هایی که با قواعد اصلی سئو در تضاد می باشد، اقدام به افزایش سریع جایگاه سایت در گوگل می کنند. در این تکنیک( سئوی کلاه سیاه) مواردی مانند اسپم کردن، روش های کلاه سیاه برای لینک سازی و مواردی از این قبیل منجر می شود سئوی سایت شما از کلاه سفید به کلاه سیاه تغییر پیدا کند. در نظر داشته باشید که مجازات سختی در انتظار سایت هایی است که از این تکنیک ها استفاده می کنند.