11 راه برای ساخت بک لینک از طریق کاربران

ساخت بک لینک
سئو سایت

۱۱ راه برای ساخت بک لینک از طریق کاربران

ساخت بک لینک  و یا دریافت بک لینک فعالیتی است که قدرت و اعتبار دامنه سایت شما را بالا می برد و باعث می شود گوگل سایت شما را در رتبه بندی در تایج بالاتری نمایش بدهد. دریافت بک لینک روش های زیادی دارد و بهترین روش آن این است که سایت شما مورد تایید کاربران بوده و برای آنها مفید واقع شود، با این کار شما به راحتی از کاربران بک لینک دریافت می کنید. اما روش هایی نیز برای ساخت آن وجود دارد که کمی زمان بر است. من قضد دارم در این مقاله روش هایی برای دریافت بک لینک از طریق کاربران به شما معرفی کنیم که به راحتی با استفاده از این روش ها می توانید اعتبار دامنه خود را افزایش دهید.

۱- شما باید یک سایت کاربر محور باشید

بیایید با این واقعیت رو به رو شویم. اگر کاربر سایت شما را دوست نداشته باشد، پس گوگل هم سایت شما را دوست نخواهد داشت. تمرکز شما نباید روی دستکاری الگوریتم های گوگل باشد. شما باید تمرکز خود را روی این موضوع بگذارید که همین الان چه کار هایی می توانم انجام دهم تا به مشتریان یا خونندگان پست های خود کمکی کرده باشم. وب سایتی که نتواند تجربه کاربری خوبی برای کاربران خود بسازد، نابود خواهد شد.

همیشه راهی برای کمک کردن به کاربران وجود دارد. نیاز های آن ها را شناسایی کنید. وب سایتی که ۱۰۰ درصد تلاشش را برای خوشنود کردن کاربران خود انجام می دهد، بک لینک های ارزشمندی دریافت خواهد کرد. این را به خاطر داشته باشید که تفسیر گوگل از ساخت بک لینک چیست. گوگل هر بک لینک را یک رای مثبت برای شما در نظر می گیرد. پس باید کاربران را خوشنود کنید تا به شما رای دهند.

۲- برای ساخت بک لینک محتوای شما باید کاربر پسند باشد

می دانید میزان رقابت بر سر بازاریابی محتوایی در بین سایت ها، سئو کاران و بازاریابان چقدر است؟

وبلاگ نویسان ساعت ها و روز ها تلاش می کنند تا مطالب مفیدی که اکثرا بالای ۱۰ هزار کلمه حجم دارند را آماده کنند و در اینترنت انتشار دهند. این یک استاندارد برای بیشتر سایت ها است. شما با تولید محتوای ارزشمند و مفید که مشکلی از مشکلات کاربر را رفع می کند می توانید کاربر را خوشنود کنید. البته این استاندارد برخی از سایت ها است. آیا ضروری است که همه سایت ها از این استاندارد پیروی کنند ؟ شاید، اما ضروری نیست .

تنها یک فرمول برای تولید محتوایی که باعث خوشنودی کاربر بشود، وجود ندارد. شما می توانید از روش های دیگر برای این کار استفاده کنید. شما فکر می کنید محتوایی خوب است که بالای ۱۸۰۰ کلمه باشد؟ اما حقیقت این است که محتوای خوب در همه شکل ها و اندازه ها ارائه می شود و نیاز نیست فقط اندازه محتوا را افزایش دهید. هیچ قانونی برای تولید محتوای خوب وجود ندارد. من اعتماد ندارم که همه مطالبی که تولید می کنید باید در صفحه اول گوگل قرار داده شوند.

بله کاملا درست است که برخی محتوا ها که روی یک کلمه کلیدی اصلی تمرکز دارند، باید رتبه خوبی بگیرند، اما اجازه ندهید گوگل برای شما تعیین کند که چه محتوا هایی را تولید کنید. برخی از محتوا ها فقط ساخته می شوند تا یک مشکل کوچک را از کاربران حل کنند، پس نیاز نیست طولانی باشند. تا زمانی که شما قصد کمک به کاربران خود را دارید ، مطمئن باشید ارزش وب سایت شما بالا و بالاتر خواهد رفت. Seo کار را پیچیده می کند، اما در این میان کاربر را فراموش نکنید.

۳- برای ساخت بک لینک محتوای خود را کپی نکنید

ساخت بک لینک محتوا

محتوای کپی شده مانند زباله هایی هستند که شما را به جایی نمی رسانند، آن ها را دور بریزید. این محتوای کپی شده در گوگل به شما کمک نمی کند. مشاغل موفقی را در دنیا می بینیم که نوآوری می کنند و خلاقانه محتوای منحصر به فردی تولید می کنند. آن ها نوآوری می کنند و اصلا به کپی برداری از رقبا فکر نمی کنند. آن ها فکر می کنند که چه کارهایی را می توانند انجام دهند تا متفاوت و بی نظیر باشند. برای کلمات کلیدی هدف خود، صفحاتی که در گوگل رتبه گرفته اند را نگاهی بیندازید. باید فکر کنید و ببینید چه کاری می توانید انجام دهید که متفاوت از این ۱۰ صفحه باشید، نه این که شما هم دقیقا کار آن ها را تکرار کنید. در اینجا مواردی را که باید رعایت کنید، به شما خواهم گفت :

در مورد موضوعات قدیمی محتوا تولید نکنید، تولید محتوای بروز، بزرگترین کاری است که شما را متفاوت خواهد کرد. زمان دشمن بزرگ بسیاری از کسب و کار هاست. اگر همیشه در حال تولید محتوا و کار روی سایت خود باشید، محتوای شما قدیمی نمی شود. این که شما چند محتوا در چه زمان هایی تولید کنید ، بستگی به کسب و کار شما دارد. برای مثال seo کسب و کاری است که با سرعت زیادی تغییر می کند و ما باید همیشه بروز باشیم.

پست های مرتبط:  سئو خارجی چیست و چرا مهم است ؟

بازاریابی یکی دیگر از کسب و کار هایی است که همیشه در حال تغییر است و همیشه روش ها و رسانه های جدیدی برای بازاریابی معرفی می شوند. بنابراین محتوای قدیمی تر منسوخ می شود و دیگر کارایی نخواهد داشت. در این فرصت باید محتوای بروز تولید کنید تا رتبه خود را از دست ندهید. اما این همه موضوع نیست. شما باید محتوایی تولید کنید که کاربر نیاز دارد و با این روش رقبا را از میدان به در کنید. شما باید برنده شوید.

  • کمبود عمق

کمبود عمق در برخی صفحات می تواند فرصتی مناسب برای گرفتن جایگاه این صفحه باشد. بعضی وقت ها در صفحه اول گوگل صفحاتی را می بینیم که اصلا ارزشی ندارند ولی در صفحه اول گوگل هستند. در این هنگام برای ما سوال پیش می آید که این صفحه ها چطور در گوگل رتبه بندی شده اند. دلیل این رتبه بندی اقتدار و قدرتی است که سایت آن ها دارد.

اگر یک صفحه فقط به دلیل قدرتمند بودن سایت جایگاه خوبی داشته باشد و از خود ارزش خاصی نداشته باشد، این فرصتی مناسب برای شماست . صفحاتی که به این شیوه رتبه بندی می شوند، محتوای ضعیفی دارند. شما با ایجاد محتوای بهتر و با عمق بیشتر می توانید جایگاه ان ها را در گوگل بگیرید. البته شما باید قدرت زیادی به مقاله خود بدهید. محتوای شما باید به قدری خوب باشد ، که رقبا حتی به فکر این که با شما مقابله کنند نیز نیوفتند.

  • کمبود داده ارزشمند

برخی از صفحات در رتبه بندی خوبی از گوگل قرار دارند. اما این صفحات فاقد داده های ارزشمند هستند. اگر چنین صفحاتی را در کلمه کلیدی هدف خود شماسایی کردید می توانید با داده های ارزشمند و تحقیق بیشتر بر آن ها غلبه کنید. از منابع داده های قابل اعتماد در کسب و کار خود استفاده کنید. اگر داده و اطلاعات زیادی در دسترس ندارید، باید شروع به مطالعه کنید. این نوع مطالعات، داده های ارزشمند و منحصر به فردی در اختیار شما می گذارد و باعث می شود تا مطلب شما متمایز از مطالب رقبا باشد.

  • کمبود واقعیت

برخی از صفحات در صفحه اول گوگل قرار دارند اما وقتی وارد صفحه می شود و محتوا را می خوانی، بیشتر خوابت می گیرد. این محتوا ، شرکتی هستند و هیچ روح و احساسی در آن ها وجود ندارد. محتوایی که واقعیت ندارد و کاربر را از دست می دهد، محتوای شرکتی است. این محتوا جوری طراحی شده اند که کاربر را فراری می دهند. وقتی چنین صفحاتی را می بینید، مطمئن باشید با یم تولید محتوای خوب، می توانید ، رقیب را خرد کنید. در محتوای خود از کلمه “تو” و “شما” استفاده کنید. شما باید با خواننده صحبت کنید. شما برای یک جمع بزرگ از خواننده ها نمی نویسید، شما فقط برای یک فرد می نویسید و فقط با یک نفر صحبت می کنید. مثل این است که در چشمان یک نفر خیره شوی و بگویی  ” تو می تونی” .

  • عدم خوانایی و جذابیت بصری

من مطمئنم که شما هم چنین متن هایی را دیده اید. پاراگراف های طولانی از متن که غیر قابل تحمل هستند.

بدون عنوان

بودن تصویر

مثل یک قلم سیاه معمولی رو صفحه های سفید

  • تصاویری که مخاطب را گیج می کند

همان طور که در بالا اشاره کردم ، صفحاتی وجود دارد که به دلیل صلاحیت و قدرت وب سایتشان رتبه های خوبی در گوگل گرفته اند. برخی از این صفحات محتوایی را ارائه می دهند که واقعا غیر قابل تحمل هستند. شما باید محتوایی ایجاد کنید که این صفحات را نابود کند. من در ادامه به شما خواهم گفت چه کاری لازم است انجام دهید. محتوایی ایجاد کنید که :

قابل خواندن باشد ، شامل عناوین درست، لیست ها و جدول های قابل درک

با یک نگاه بتوان صفحه را اسکن کرد، استفاده از عناوین توصیفی خوب

ازتصاویر زیبا استفاده کنید، برای از بین بردن خستگی کاربر در مطالب طولانی از تصاویر استفاده کنید

استفاده از قلم مناسب

از عناصر طراحی بیش از حد استفاده نکنید، به یاد داشته باشید، محتوای شما مهمترین عنصر در صفحه است.

۴- برای ساخت بک لینک شما باید کاری را انجام دهید که دیگران انجام نمی دهند.

تا اینجای مطالب حتما متوجه شده اید که بازاریابی و ساخت بک لینک با محتوای عالی و رتبه گرفتن در صفحه اول گوگل نیاز به تلاش زیادی دارد. پس شما باید متمایز باشد و کاری را که بقیه انجام نمی دهند به درستی انجام دهید. خبر خوب این است که اکثر مردم تنبل هستند. هر روز نشستن و نوشتن محتوا کار سختی است. وقتی در بیرون این کار هستید و به ان فکر می کنید، کار سختی به نظر می رسد. اما آنقدر ها هم کار سختی نیست. اما اگر می خواهید محتوایی ایجاد کنید که نتایج خوبی بدست آورید و بک لینک های بیشتری بگیرید، این همان کاری است که باید هر روز انجام دهید و بسیار هم طول می کشد. شاید از تمام محتوا ها نتایج خوبی نگیرید، اما هرچه محتوای بیشتری تولید کنید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

پست های مرتبط:  آموزش رایگان گوگل سرچ کنسول

تولید محتوا، تولید محتوا و تولید محتوا ، راهی است تا نتایج رضایت بخشی دریافت کنید.

۵- شما باید خلاق باشید

خلاق بودن کار سختی است، اما در میان افرادی که ایده های منحصر به فردی دارند، اگر جایگاهی می خواهید، شما نیز باید خلاق باشید. بسیار از ایده هایی که به ذهنتان می رسد احتمالا خورد و نابود خواهند شد، اما مهم نیست، چون شما رشد می کنید. برای شروع فقط به جند ایده خوب نیاز دارید. تولید محتوای خلاقانه ، باعث ساخت بک لینک های قدرتمند و با اقتدار بالا می شود. این بدان معنی نیست که شما باید چرخ دستی یا ماشین را دوباره اختراع کنید. شما باید راه های خلاقانه پیدا کنید. از ابزار هایی مانند Buzzsumo و صفحه اول گوگل استفاده کنید تا ببینید چه محتوایی بک لینک های بیشتری به خود جلب کرده است. بعد می توانید از همین ایده ها استفاده کنید، اما محتوایی بی نظیر تر و بهتر تولید کنید. به یاد داشته باشید که این روش نیز یک خلاقیت است. شما نمی توانید روش های جدید خلق کنید اما می توانید از ایده هایی که قبلا استفاده شده اند و اعتبار یافته اند، استفاده کنید تا شانس موفقیت محتوای خود را افزایش دهید.

۶- برای ساخت بک لینک شما باید منحصر به فرد باشید

من نمی توانم محتوای تکراری را تحمل کنیم. هر ۱۰ لینک اول گوگل را که باز می کنید دقیقا یک مطلب را با یک ساختار مشخص و عینا کپی توضیح داده اند. این موضوع واقعا دردناک است. محتوای تکراری و کپی شده به شما بک لینک نمی دهد. این را قبلا هم گفته بودم. اگر فکر می کنید ایده جدیدی نیست و قبلا کسی این مطلب را منتشر کرده، اصلا آن را منتشر نکنید. بهتر است یک محتوای فوق العاده منحصر به فرد ، در میان زباله های تکراری منتشر کنید. این کار واقعا بی نظیر است و نتیجه فوق العاده ای دارد. خلاق و متفاوت باشید. وبلاگ نویسان همیشه به مطالب خوب، فوق العاده و بی نظیر بک لینک می دهند.

۷- شما باید بهتر از رقبا عمل کنید

تحلیل رقباهمان طور که در مرحله های قبل نیز توضیح دادم شما باشد رقیب خود را خورد کنید. باید بهترین عملکرد را داشته باشید. احتمالا در حوزه کسب و کار شما ، چند رقیب وجود دارد که بهترین محتوا را تولید می کنند. شما باید از آن ها بهتر باشید. این رقبا هدف شما هستند، محتوای ان ها را تجزیه و تحلیل کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا دلیل عملکرد خوب آن ها را پیدا کنید.

سوال هایی که باید در هنگام تجزیه و تحلیل از خود بپرسید :

چرا آنها اینقدر در بین مخاطبان خوب هستند ؟

چرا آنها اینقدر نظرات در مورد پست های خود می گیرند؟

چه چیزی آنها را از دیگر وبلاگنویسان متمایز می کند ؟

درک دلیل موفقیت آنها به شما کمک می کند تا راه های بهتر شدن را پیدا کنید و بر آنها غلبه کنید.

یادآوری :

هدف این نیست که با روشی ضعیف و غیر اخلاقی آنها را حذف کنید

هدف این است که ارزش های آنها را بشناسید و با بالا بردن ارزش خود بر آنها غلبه کنید

مهم نیست که هدف شما جقدر سخت است ، باید به آن برسید.

۸- شما باید همسو باشید

شما به جای این که تلاش کنید ، که کامل باشید، باید سایتی پایدار داشته باشید. شما باید سعی کنید حداقل هر روز محتوا تولید کنید، به صورت مداوم . آیا همیشه محتوای شما شاهکار خواهد کرد؟ خیر . این روش همیشه شاهکار نمی کند اما باارزش است. به این دلیل که تلاش های شما را نشان می دهد. در این مورد تولید محتوای روزانه سخت است. برخی سایت ها هستند که شاید در ماه فقط ۲ محتوا تولید کنند. آیا این بدان معناست که آن ها بقیه روز های ماه را بیکار نشسته اند؟ خیر . این سایت ها در روز های دیگر کار های دیگری برای سایت خود انجام می دهند. به کاربران خود ارزش می دهند. مهم این است که شما به صورت روزانه کاربر ورودی داشته باشید که برای سایت شما ارزش قائل هستند. اما هر چه بیشتر تولید کنید، بهتر می شوید. وقتی کسی مطالب شما را می خواند ، مقدار ارزش و زمانی که شما برای محتوا گذاشته اید را درک می کند. هرچه محتوا بهتر باشد، بک لینک های بیشتری جذب خواهید کرد. اما باید سازگار باشید. برنامه ریزی داشته باشید. باید از یک تقویم برای سر مقاله ها استفاده کنید.

۹- باید روابط خوبی برقرار کنید

برای ساخت بک لینک بیشتر ، باید روابط خوبی برقرار کنید. وبلاگ شما نمی تواند مانند جزیره ای در میان اقیانوس سایت شما باشد، شما نیاز به ایجاد لینک با دیگر سایت ها دارید. شما باید در وبلاگ خود به دیگر سایت های معتبر لینک بدهید. این روابط منجر به ساخت بک لینک می شود. شما باید با وبلاگنویسان برتر رابطه داشته باشید. هنگام ایجاد ارتباط باید تلاش کنید تا کار خوبی برای طرف مقابل در رابطه انجام دهید . آیا آنچه در مورد کاربر محور بودن گفتم را به یاد دارید؟ همین اصل در تلاش برای ایجاد روابط خوب نیز صدق می کند. باید طرف مقابل را خوشنود کنید. شما باید به این فکر کنید که چگونه می توانید به چشم انداز طرف مقابل کمک کنید. هر چه می توانید به او بدهید، مطمئن باشید دریافت خواهید کرد.

پست های مرتبط:  خدمات مشاوره سئو در آریانیکا

۱۰- شما نیاز به ایجاد یک لیست ایمیل دارید

درست شنیدید. یکی از بهترین راه های ساخت بک لینک، داشتن یک لیست ایمیل است. شما می توانید هر بار که یک پست جدید منتشر می کنید، لینک آن را به لیست ایمیل خود ارسال کنید. افرادی که در لیست ایمیل شما هستند، کسانی هستند که به شما ارزش می دهند و کار هایی که شما انجام می دهید را دوست دارند. بسیاری از افرادی که در لیست شما هستند، خود نیز بلاگ های دارند. خیلی خوب است که این افراد شما را در بلاگ خود معرفی کنند و به شما لینک بدهند.

نکته حرفه ای: توجه به این نکته ضروری است که لیست ایمیل شما فقط در صورتی ارزشمند است که ایمیل های شما به صندوق ورودی مشترک شما برسد. در غیر این صورت ، ایمیل های شما باز نمی شوند. خوشبختانه ، ابزارهای رایگان مانند MailGenius کمک می کنند تا ایمیل های شما به جای فرود در پوشه هرزنامه ، به مشتری تحویل داده شده و باز شوند.

۱۱- شما باید محتوای خود را تبلیغ کنید

بله، برای ساخت بک لینک، مردم باید محتوای شما را ببینند. محتوای نامرئی ، هر چقدر هم که خوب باشد، سودمند نیست. ارتقاء محتوا موضوعی است که در پست های آینده ، توضیح خواهم داد. زیرا بحث بسیار جامعی است و در این مقاله نمی گنجد.

منابع مهمی که به شما در ساخت بک لینک کمک می کند. 

نحوه ساخت بک لینک در سال ۲۰۲۰

تولید محتوا چیست ؟

آموزش سئو سایت

کاهش رتبه الکسا

سوالات متداول در مورد ساخت بک لینک ها

بک لینک های من در حال کاهش هستند، حالا چه کنم؟

طبیعی است که برخی از بک لینک ها بعد از مدتی کارایی خود را از دست بدهند، برای همین من تاکید دارم که به صورت مداوم محتوا تولید کنید و بک لینک بسازید. به یاد داشته باشید که ساخت بک لینک، یک بار نیست و باید به صورت مداوم انجام شود. شما همیشه برای ساخت بک لینک جدید باید اقدام به جایگزین کردن لینک هایی بکنید که بک لینک آن ها اعتبار خود را از دست داده است.

لینک های من در Search.google.com نمایش داده نمی شوند، چرا ؟

ابزار Search.google.com فقط نمونه ای از لینک های کلی شما را نمایش می دهدو در حالی که ابزار های دیگری مانند Ahrefs در نمایش بک لینک ها شگفت انگیز هستند. اما این ابزار ها نیز کامل و جامع نیستند. فرض کنید این ابزار های درصدی از لینک های شما را نشان می دهند.

ساخت بک لینک ها برای سایت چقدر مهم هستند ؟

فاکتور های دیگری مانند کیفیت محتوا، تجربه کاربری خوب نیز مهم هستند، اما بک لینک ها برای رتبه بندی در گوگل بسیار موثر هستند. اگر وب سایت شما یک وب سایت معتبر است می توانید او را برای برخی کلمات کلیدی که رقابت کمی دارند، رتبه بندی کنید. با این حال برای دریافت نتایج خوب نیاز به بک لینک های با کیفیت دارید تا نتایح نهایی را دریافت کنید.

آیا ساخت بک لینک های خریدنی خوب هستند؟

در تجربه من ، ۹۹٪ از فرصتهای لینک های خریدنی بد است. به طور کلی ، من از خرید بک لینک همیشه خودداری می کنم. به یاد داشته باشد آنچه چه پرداخت می کنید، را هرگز دریافت نخواهید کرد.

آیا ساخت بک لینک های NoFollow خوب هستند؟

بک لینک های NoFollow خوب و کارآمد نیستند زیرا از PageRank عبور نمی کنند. تنها زمانی که آنها سودمند هستند ، هنگامی است که شما به صفحه مراجعه کنید. اما از نظر سئو ، هیچ ارزشی ندارند.

به چند بک لینک نیاز دارم؟

هرچه کلمه کلیدی شما رقبای بیشتر و قوی تری داشته باشد، شما نیاز به بک لینک بیشتری خواهید داشت.

چه تعداد بک لینک در روز بی خطر است؟

هنگامی که خودتان در حال ساخت بک لینک های مصنوعی هستید باید به سرعت ساخت بک لینک توجه کنید. هرچه سرعت ساخت بک لینک بیشتر باشد، احتمال پنالتی شدن سایت بالاتر است. اما اگر از راه های درست و از طریق تبلیغ محتوای خود بک لینک بگیرید دیگر جای هیچ نگرانی نیست.

چند بک لینک دارم؟

با استفاده از ابزار های  Ahrefs ،   Majestic ،   SEMRush   یا   Open Site Explorer   می توانید تعداد تقریبی بک لینک های خود را ببینید. ابزار Ahrefs جامع ترین ابزار در میان این ابزار ها است.

2افکار در مورد “۱۱ راه برای ساخت بک لینک از طریق کاربران”

    1. بله شما درست می فرمایید ساخت بک لینک از محتوا هوایی است که باید هر چند ماه یک بار آپدیت شود. حتما در ماه آینده این محتوا را آپدیت میکنیم. ممنونم از نظرات سازنده شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *