6 دلیل عدم نمایش سایت در گوگل و چگونگی رفع آن

6 دلیل عدم نمایش سایت در گوگل و چگونگی رفع آن
سئو سایت

۶ دلیل عدم نمایش سایت در گوگل و چگونگی رفع آن

آیا احساس می کند تمام کار ها را درست انجام داده اید ، اما وب سایت شما هنوز در گوگل نمایش داده نمی شود؟ خبر بد این است که چندین دلیل می توانم باعث عدم نمایش سایت در گوگل شود. خبر خوب اما این که رفع بسیاری از این مشکلات بسیار آسان است. در زیر ۶ دلیل احتمالی عدم نمایش سایت در گوگل و چگونگی رفع هر مسئله را بررسی می کنیم .

 

اما قبل از این که کار را شروع کنیم به این نکته مهم توجه داشته باشید که وقتی می خواهید چیزی را در گوگل جستجو کنید و امیدوار باشید که سایت خود را در نتایج ببنید ، شما به دنبال سایت خود نیستید ، شما به دنبال صفحه ای در سایت خود هستید.

این یک تمایزمهم است. صفحه ای که می خواهید رتبه بندی کنید ممکن است صفحه اصلی سایت شما باشید و یا شاید بخواهید یکی از صفحات داخلی سایت خود را رتبه بندی کنید. به همین دلیل برای نمایش این صفحه در گوگل باید سه چیز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سایت شما می تواند نمایش داده شود :

 

  • بررسی کنید که گوگل می داند که وب سایت شما وجود دارد و می تواند به تمام صفحات مهم شما دسترسی داشته باشد.
  • شما صفحه ای در سایت خود دارید یک کلمه کلیدی را به صورت مناسب در آن بهینه سازی کرده اید
  • شما با فعالیت در سایت خود به گوگل نشان داده اید که سایت شما شایسته گرفتن رتبه و نمایش در گوگل را دارد.

در زیر بیشتر به این موارد می پردازیم.

بیایید کار خود را با موارد ساده تر شروع کنیم

 

  • عدم نمایش سایت در گوگل : وب سایت شما تازه راه اندازی شده و جدید است

زمان لازم است تا گوگل وب سایت و صفحات یک ایت جدید را پیدا کند. اگر برای مثال امروز صبح سایت خود را راه اندازی گرده اید ، ساده ترین دلیل برای عدم نمایش سایت در گوگل این است که گوگل هنوز سایت شما را پیدا نکرده است. برای بررسی این که گوگل سایت شما را پیدا کرده است یا خیر سایت خود را به شکل زیر جستجو کنید : site:yourwebsite.com

اگر نتیجه ای مشاهده کردید ، یعنی گوگل سایت شما را پیدا کرده است. اما اگر نتیجه ای نمایش داده نشد ، گوگل هنوز سایت شما را کشف نکرده است. اما حتی اگر گوگل سایت شما را پیدا کرده باشد ، ممکن است هنوز صفحات سایت را بررسی نکرده باشد تا رتبه بندی کند. با یک جستجوی دیگر می توانید بررسی کنید که آیا گوگل در سایت شما صفحه ای را پیدا کرده است تا آن را رتبه بندی کند :

site:yourwebsite.com/a-page-you-want-to-show-up-in-google/

این جستجو باید یک نتیجه داشته باشد. اگر برای هیچ یک از جستجو های خود نتیجه ای پیدا نکردید ، یک نقشه سایت تهیه کنیدو آن را از طریق ابزار گوگل سرچ کنسول برای گوگل ارسال کنید. قبل از انجام این کار باید یک حساب در ابزار گوگل سرچ کنسول به صورت رایگان ایجاد کرده و وب سایت خود را اضافه کنید. برای این کار راهنمای گوگل سرچ کنسول را مطالعه کنید. نقشه سایت به گوگل می گوید که کدام صفحات از سایت شما مهم هستند و آن ها را در کجای سایت شما پیدا کند.

 

  • شما به موتور های جستجو اجازه نمی دهید که سایت شما را بررسی کنند

اگر به گوگل یا هر موتوری جستجوی دیگری بگویید که صفحات سایت شما را در نتایج جستجو نمایش ندهد پس گوگل نمی تواند این صفحات را رتبه بندی کند. شما این کار را با برچسب noindex انجام می دهید. این برچسب بخشی از کد html سایت شماست که به صورت زیر در کد ها قرار می گیرد.

<meta name=”robots” content=”noindex”/>

 

پست های مرتبط:  خدمات مشاوره سئو در آریانیکا

صفحاتی که این قطعه کد در کد های ان ها باشد در گوگل فهرست بندی و رتبه بندی نمی شوند. حتی اگر یک نقشه سایت هم ایجاد کرده باشید و آن را در گوگل سرچ کنسول قرار داده باشید باز هم این صفحات رتبه بندی نمی شوند. احتمالا با خود بگویید من که چنین کدی را در کد های سایت خود قرار نداده ام. اما این موضوع به این معنی نیست که این برچسب در صفحات شما وجود نداشته باشد.

به عنوان مثال اگر هنگام تنظیم سایت یا نصب افزونه ای ، کادری را اشتباهی علامت بزنید ، ممکن است این تگ را به صفحات شما اضافه کند. همچنین این برچسب چیزی است که بیشتر توسعه دهندگان وب از آن استفاده می کنند تا مانع از رتبه بندی صفحاتی که نیاز به کد نویسی بیشتر دارد شوند. اما ممکن است بعد از این که کارشان با صفحه تمام شود ، فراموش کنند که این تگ را از کد ها حذف کنند.

اگر گوگل قبلا صفحات سایت شما را بررسی کرده باشد ، در قسمت Covering در کنسول گوگل به شما صفحاتی را به تگ noindexed دارند را نشان می دهد. در این بخش به دنبال خطای زیر باشید :

noindex

 

  • شما نمی توانید موتور های جستجو را به سایت خود راهنمایی کنید

شما نمی توانید موتور های جستجو را به سایت خود راهنمایی کنید

 

اگثر وب سایت ها فایلی به نام robots.txt دارند. این فایل به موتور های جستجو می گوید که می توانند کدام قسمت های سایت را ببنند و کدام قسمت ها را نمی توانند بررسی کنند. گوگل نمی تواند آدرس هایی از سایت شما که در فایل robots.txt قرار دارد را بررسی کند . که این کار منجر به عدم نمایش سایت در گوگل نمی شود. اگر نقشه سایت خود را از طریق گوگل سرچ کنسول ارسال کرده اید ، باید گوگل در مورد مطائل مربوط به این موضوع به شما هشدار دهد. به قسمت گزارش های Coverage در کنسول بروید و به دنبال خطای Submitted URL blocked by robots.txt بگردید.

 

پست های مرتبط:  چگونه وب سایت خود را بهینه سازی کنیم؟

 

  • سایت شما از بک لینک های با کیفیت بالا برخوردار نیست

حتی اگر چیزی مانع یافتن صفحه شما برای گوگل نشده باشد ، شما هنوز هم باید به گوگل ثابت کنید که شایسته رتبه بالاتر هستید. در حالی که صد ها عامل در الگوریتم گوگل وجود دارد ، به نظر می رسد تعداد بک لینک های با کیفیت سایت شما کم باشد. اگر صفحات وب سایت شما دارای بک لینک های زیادی هستند این می تواند دلیل عدم نمایش سایت در گوگل باشد. به یاد داشته باشید که گوگل صفحات داخلی سایت شما را بررسی و ربته بندی می کند نه صفحه اصلی سایت را.

  ممکن است شما بخواهید صفحه اصلی سایت خود را برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنید ، گوگل به دامنه هایی که به صفحه اصلی شما بک لینک می دهند را نیز بررسی می کند. مهم است که این دامنه ها دامنه های معتبری باشند.

 

  • صفحه سایت شما فاقد اعتبار است

الگوریتم رتبه بندی گوگل مبتنی بر چیزی به نام PageRank است. که در اصل این الگوریتم بک لینک ها را به عنوان آرا مثبت سایت شما شمارش می کند. این بخش تنها بخش اندکی از کاری است که PageRank انجام می دهد. برخی از متخصصین سئو PageRank را به عنوان الگوریتم قدیمی می دانند . اما گوگل تایید کرد که هنوز هم یک عامل مهم در الگوریتم رتبه بندی سایت ها است.

متاسفانه گوگل چند سال پیج نمرات PageRank خود را قطع کرد و دیگر نمی توان PageRank هر سایتی را مشاهده کرد. اما سایت هایی هستند که این عدد را به صورت تقریبی محاسبه و در اختیار کاربران قرار می دهند .

دو راه برای تقویت اعتبار صفحات وجود دارد :

بک لینک های بیشتری بسازید

لینک های داخلی بیشتری به صفحات خود اضافه کنید

به طور لی لینک سازی خارجی یا ساخت بک لینک سخت تر از لینک سازی داخلی است. به همین دلیل اضافه کردن برخی لینک های داخلی به صفحات مختلف ، بهترین نقطه شروع برای اعتبار بخشیدن به سایت است.

 

پست های مرتبط:  10 فاکتور اساسی در سئو داخلی که باید بدانید

 

  • عدم نمایش سایت در گوگل : وب سایت شما فاقد اقتدار است

عدم نمایش سایت در گوگل : وب سایت شما فاقد اقتدار استگوگل همچنین نیز اطلاعاتی در مورد این که آیا قدرت یا اقتدار سایت یکی از عوامل رتبه بندی است یا خیر نیز ارائه می دهد. یکی از کارمندان گوگل می  گوید که چنین چیزی وجود ندارد. در واقعا ما چیزی به نام اقتدار کلی دامنه نداریم. لینک های متنی و متن های لنگر معمولا اقتدار یک سایت را نشان می دهند. گوگل می گوید ما در رابطه با رتبه بندی صفحات ، معیار های قدرت وب سایت را بررسی می کنیم . این بدان معنا است که برای این که اقدار یک صفحه را بسنجند ، کیفیت یا اعتبار صفحاتی که به این صفحه لینک داده اند را بررسی می کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *