20 تاکتیک ثابت شده برای افزایش ترافیک وبلاگ

7 تاکتیک ثابت شده برای افزایش ترافیک وبلاگ
سئو سایت

۲۰ تاکتیک ثابت شده برای افزایش ترافیک وبلاگ

آیا تاکنون از یک بازاریاب پرسیده اید که چه چیزی او را خوشحال می کند؟ حتما به شما می گوید: «افزایش مشتریان»؛ اما چه عواملی باعث افزایش تعداد مشتریان می شوند؟ با توجه به این که نوع کسب و کار شما چیست، می توانید از راه حل های مختلفی استفاده کنید؛ اما اگر یک وب سایت دارید، افزایش ترافیک سایت یکی از راه های بیشتر کردن مشتریان است. روش های فراوانی برای افزایش ترافیک در وب سایت وجود دارد که ما در این مقاله ۲۵ تکنیک را برای افزایش ترافیک وب سایت شما آورده ایم و امیدواریم با کمک گرفتن از این تکنیک ها بتوانید ترافیک سایت خود را تا حد زیادی افزایش دهیم.

۱٫ افزایش ترافیک وبلاگ با تبلیغ

اولین راه برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده از روش های تبلیغات مؤثر است که می توان به تبلیغات گوگل ادز و تبلیغات کلیکی یا روش ppc اشاره کرد. استفاده از تبلیغات در گوگل برای جذب بازدید کننده، ساختن برند تجاری و ورود کاربر به سایت می تواند بسیار اثر گذار باشد. برای استفاده از تبلیغات گوگل ادز باید متناسب با هدف خود آن ها را انتخاب کنید.

با ورود کاربران به سایت، فروش افزایش پیدا می کند به همین دلیل باید قسمتی از استراتژی تبلیغات گوگل را به آن دسته از کلماتی اختصاص دهید که منجر به فروش می شوند. از آنجایی که رقابت در این دسته از کلمات بسیار بالا است و برای تبلیغات آن باید هزینه بیشتری را بپردازید؛ اما نگران نباشید چرا که سود حاصله در مقایسه با هزینه ای که برای تبلیغات می کنید بسیار بیشتر است. لازم به ذکر است که برای این کار باید لندینگ مناسبی را انتخاب کنید تا حداکثر بهره بری را از تبلیغات خود داشته باشید.

تبلیغات, بازاریابی۲٫ اجتماعی شوید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش ترافیک وبلاگ، استفاده از شبکه های اجتماعی است. در حال حاضر افراد زیادی از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و شما می توانید برای تبلیغات سایت خود از برنامه هایی مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس، لینکدین و … کمک بگیرید.

۳٫ محتواهای ترکیبی منتشر کنید

هیچ یک از کارشناسان سئو نمی توانند بگویند که برای موفقیت در بازاریابی محتوا یک فرمول خاصی وجود دارد. به همین دلیل باید قالب و طول محتواهای خود را تغییر دهید. شما می توانید با انتشار محتواهای ناب، باکیفیت و مفید خیلی زود در موتورهای جستجو جای خود را پیدا کنید. اگر وبلاگی دارید با نوشتن پست های کوتاه و متناسب با اخبار روز می توانید نظر کاربران را جلب کنید. فیلم، اینفوگرافیک و پادکست که جزو قالب های مهم محتوا هستند، می توانند راه ورود کاربران را آسان کنند.

۴٫ از عناوین جذاب برای محتواها استفاده کنید

مهمترین قسمت برای هر محتوا، عنوان آن است. بدون یک عنوان جذاب، کامل ترین پست های یک وبلاگ یا سایت خوانده نخواهد شد. عنوان همیشه اولین چیزی است که توسط کاربران در سایت دیده می شود به همین دلیل اگر عنوان هایی که به کار می برید به قدر کافی جذاب نباشند CTR سایت شما را بالا نمی برند. به همین دلیل برای افزایش ترافیک وب سایت باید قبل از انتشار محتواها بر روی عنوان های آن ها خوب فکر کنید.

سئو داخلی سایت, افزایش ترافیک سایت

۵٫ سئو داخلی وب سایت

برای افزایش ترافیک وبلاگ هیچ وقت سئو را فراموش نکنید. چرا که کیفیت محتوا بیش از هر چیز دیگری برای موتورهای جستجو اهمیت دارد البته در کنار آن بهتر است از قوانین و تکنیک های دورن صفحه هم کمک بگیرید. به عنوان مثال استفاده از تصاویر و نوشتن alt و نام برای آن ها بسیار اهمیت دارد. توضیحات متا را بسیار مختصر و جذاب همراه با کلمه کلیدی انتخاب کنید. از لینک های داخلی استفاده کنید. بهینه سازی سایت ها تاریخ انقضا ندارند ولی در عین حال به افزایش ترافیک وب سایت کمک بسیاری می کند.

۶٫ از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید

اگر قصد دارید در همان روزهای اول بعد از انتشار دیده شوید، می توانید از کلمات کلیدی کوتاه استفاده کنید؛ اما در این کلمات به قدری رقابت زیاد است که شانس دیده شدن شما بسیار کم است. ولی اگر از عبارت هایی که ۳ یا ۴ کلمه ای هستند استفاده کنید، سریع تر دیده می شوید. از آنجایی که کلمات بلند در جستجو در گوگل کاربرد بیشتری دارند، شانس دیده شدن آن ها هم بیشتر است. اگر قصد شما از تبلیغات در گوگل افزایش مشتری و افزایش ترافیک وبلاگ است، استفاده از کلمات کلیدی بلند می تواند بسیار کاربردی باشد.

۷٫ وبلاگ نویسی مهمان را شروع کنید

وبلاگ نویسی مهمان یکی از روش های افزایش ترافیک وبلاگ است. وبلاگ نویسی مهمان یک معامله با سایت های معتبر است. آن هم به این طریق که شما به سراغ سایت هایی که بازدید کننده زیادی دارند می روید و برای سایت آن ها محتوا می نویسید و مدیر آن سایت این محتواها را با سایت شما پیوند می دهد. با این کار می توانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید اما فراموش نکنید حتما باید استانداردهایی که برای وبلاگ نویسی مهمان در نظر گرفته شده را رعایت کنید.

۸٫ دیگران را برای وبلاگ نویسی دعوت کنید

وبلاگ نویسی مانند یک جاده دو طرفه است که در آن مسیر رفت و برگشت هر دو وجود دارند. همان طور که شما می توانید به دیگر وبلاگ ها محتوایی را ارسال کنید، می توانید از آن ها یا دیگر سایت ها بخواهید که برای شما پست مهمان ارسال کنند. این کار باعث می شود تا افراد جدیدی به سایت شما وارد شوند. البته همواره باید از کیفیت محتواها اطمینان داشته باشید چرا که گوگل به پست های بی کیفیت هیچ اهمیتی نمی دهد.

تولید محتوا, افزایش ترافیک وبلاگ۹٫ استفاده از تولید محتوای با کیفیت

این که خودتان دست به کار شوید و محتواهای باکیفیتی تولید کنید خیلی بهتر از این است که دائما به دنبال پست مهمان باشید. سعی کنید در هنگام تولید محتواها از کپی کردن از سایت های دیگر جدا خود داری کنید. چرا که گوگل زودتر از آنچه که فکر آن را بکنید متوجه آن می شود و سایت شما را جریمه می کند.

۱۰٫ ارسال مطالب به لینکدین

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی مخصوص برای کسب و کارها است. افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را توسعه دهند و با همکاران خود در ارتباط باشند در این شبکه فعالیت می کنند. اگر به طور مرتب مطالب خود را که شامل محتواهای طولانی، جدید و یونیک هستند را در لینکدین منتشر کنید، آنگاه خواهید دید که ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد.

۱۱٫ اجرای اسکیما Schema

اسکیما یک قالب کوچک است که استفاده از آن الزاما افزایش ترافیک وب سایت را به دنبال نخواهد داشت؛ اما استفاده از آن دو مزیت مهم را برای سایت ها در بر دارد. اول اینکه ایندکس شدن و پیدا کردن صفحات را برای ربات های جستجو آسان می کند و دوم اینکه CTR سایت را بالا می برد که خب به دنبال افزایش CTR افزایش ترافیک وبلاگ را هم خواهید داشت.

۱۲٫ افزایش ترافیک وبلاگ با استفاده از لینک ها داخلی

استفاده از لینک های داخلی نه تنها به سئو سایت کمک می کند بلکه رابط کاربری سایت را هم آسان می کند. در صورت استفاده از لینک های داخلی شما به کاربران کمک می کنید تا صفحات مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. در واقع اینطور می توان گفت که لینک های داخلی به عنوان سنگ بنای افزایش ترافیک وبلاگ شناخته شده اند.

۱۳٫ مصاحبه با مدیران صنایع و کارآفرینان

شاید جالب باشد که بدانید مصاحبه یکی از بهترین روش ها برای افزایش بازدید وب سایت است. برای این کار می توانید چند کارآفرین مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید و با ارسال ایمیل از آن ها برای شرکت در مصاحبه دعوت کنید و بعد از آن مصاحبه را در وبلاگ خود منتشر کنید.

استفاده از مصاحبه نه تنها با افزایش اعتبار سایت بلکه باعث افزایش ترافیک وب سایت هم می شود. اگر شخصی که با آن مصاحبه می کنید خودش هم صاحب وبلاگی است می تواند آن مصاحبه را در وبلاگ خود منتشر کند و بعد از آن دو مصاحبه را به هم لینک بدهید این کار می تواند بازدید هر دو سایت را افزایش دهد.

ایمیل مارکتینگ, افزایش ترافیک وبلاگ

۱۴٫ افزایش ترافیک وبلاگ با ایمیل مارکتینگ

هر بار که پست جدیدی در وبلاگ خود منتشر می کنید، مستقیما آن را برای افراد زیادی ارسال کنید. چطور می توانید این کار را انجام دهید؟ اگر افرادی در سایت شما عضو شده باشند و یا در خبرنامه شما اشتراک داشته باشند تا از انتشار پست های جدید آگاه شوند، می توانید پست خود را برای آن ها ارسال کنید. بسترهای نرم افزاری مانند فیس بوک میزان دستیابی شما را محدود می کنند؛ اما با استفاده از ایمیل می توانید در هر زمان با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید.

ساخت یک لیست ایمیل زیاد پیچیده نیست. شما به راحتی می تواند با مطالبی که مردم از خواندن آن ها لذت می برند لیست ایمیل خود را بسازید. بازریابی از طریق ایمیل می تواند یک ابزار قدرتمند در جهت افزایش ترافیک وبلاگ باشد. فقط در نظر داشته باشید که برای تبلیغ کسب و کار خود کاربران را با ایمیل های خود خسته نکنید.

۱۵٫ سایت شما باید رسپانسیو باشد

منظور از رسپانسیو بودن سایت این است که سایت شما این توانایی را داشته باشد تا در دستگاه های تلفن همراه و تبلت هم به نمایش در بیاید. چرا که امروزه با وجود گوشی های گوناگون بیش از ۷۰ درصد کاربران از این طریق وارد سایت می شوند. برای این که بفهمید که چه تعداد از کاربران با تلفن همراه وارد سایت شما می شوند می توانید با کمک ابزار گوگل آنالیتیکس سایت خود را آنالیز کنید.

۱۶٫ سرعت سایت را بررسی کنید

آمار نشان می دهد که کاربران برای باز شدن هر صفحه فقط ۳ ثانیه صبر می کنند؛ که اگر سایت شما زیر ۳ ثانیه باز شود، کاربران وارد آن صفحه می شوند؛ اما اگر بیشتر از آن طول بکشد آن ها فورا سایت را ترک می کنند. پس در نتیجه باید مطمئن شوید که صفحات به اندازه کافی بهینه شده باشند که در این زمینه می توانید سئو تکنیکال را پیگیری کنید.

۱۷٫ افزایش ترافیک سایت با ساخت انجمن

بسیاری از کاربرانی که وارد سایت می شوند دوست دارند با افراد دیگر در رابطه با موضوعات مورد نظر بحث کنند. برای این کار می توانید یک سیستم اظهار نظر قوی و یا همان انجمن را درست کنید. البته برای ساخت انجمن باید استاندارهای زیبا سازی را در نظر بگیرید. با این کار کاربران می توانند سوالات خود را بپرسند و از دیگران کمک بگیرند. این کار به افزایش ترافیک وبلاگ کمک زیادی می کند.

۱۸٫ در قسمت دیدگاه سایر سایت ها شرکت کنید

اظهار نظر کردن به تنهایی نمی تواند باعث افزایش ترافیک وبلاگ شود؛ اما اگر شما در سایت های دیگر نظرات خاصی را ارائه دهید و همزمان با آن از نام تجاری خود استفاده کنید، می تواند بر روی افزایش ترافیک وب سایت و برندینگ اثر گذار باشید.

۱۹٫ اطلاعات سایت خود را بررسی کنید

با کمک ابزار گوگل آنالیتیکس می توانید اطلاعات زیادی را در رابطه با استراتژی های تبلیغاتی و محتوای خود بدست آورید. با کمک این ابزار می توانید اطلاعاتی از قبیل محبوب ترین صفحات سایت، میزان بازدیدهای سایت، تأثیر شبکه های اجتماعی و نحوه ورود کاربران را بدست آورید.

گوگل سرچ کنسول هم یکی از ابزارهای مناسب برای بررسی کردن سایت است. با کمک آن می توان کلمات کلیدی پرکاربرد را مشاهده کرد و اطلاعاتی در مورد لینک ها و تأثیر آن ها را در مورد سئو را بدست آورد. پس از بررسی این اطلاعات می توانید آن چه را که دچار مشکل شده را برطرف کنید تا ترافیک وب سایت افزایش پیدا کند.

۲۰٫ در شبکه های اجتماعی فعال شوید

اینکه شما فقط در شبکه های اجتماعی محتوا بگذارید برای افزایش ترافیک وب سایت شما کافی نیست. چرا که شما باید علاوه برا گذاشتن محتوا، در بحث های گروهی هم باید شرکت کنید به عبارت دیگر باید به طور مداوم با فالوورهای خود در ارتباط باشید و هرآنچه را که در مورد کسب و کارتان از شما می پرسند را پاسخ دهید.

۲۱٫ ویدئو را در استراتژی محتوا خود قرار دهید

اینکه می گویند محتوای متنی همیشه خوب و مفید است، هیچ شکی در آن نیست؛ اما برای اینکه بتوانید سئو سایت را بهبود ببخشید باید از قالب های دیگر محتوایی مانند ویدئو هم استفاده کنید. ویدئو می تواند تعداد کاربران بیشتری را به سمت وبلاگ شما بکشاند و باعث افزایش ترافیک وبلاگ شود. آمار نشان داده که کاربران به مطالبی که بیشتر حالت ویدئو و عکس را هستند واکنش بهتری نشان می دهند. پس در نتیجه بازاریابی ویدئو می تواند یکی از بهترین راه حل ها برای اینکه کاربر را بیشتر در سایت خود نگه دارید باشد.

۲۲٫ ارسال محتوا برای انجمن های مرتبط

با عضویت در سایت هایی مثل ویرگول می توانید به افزایش ترافیک سایت کمک فراوانی بکنید. در این سایت ها مدام باید با کاربران در ارتباط باشید و فعالیت کنید و پس از آن پست ها را به اشتراک بگذارید و لینک سایت خود را به همراه محتواها منتشر کنید.

۲۳٫  افزایش ترافیک سایت با تحلیل رقبا

برای اینکه بتوانید رقبای خود را بررسی کنید باید از نرم افزاری به نام BuzzSumo و یا از سایت Moz.com استفاده کنید. با کمک گرفتن از این ابزارها می توانید اطلاعات بسیار خوبی را از عملکرد رقبای خود بدست آورید. حتی می توایند با تحلیل محتواهای رقبا، برای سایت خود محتواهایی شبیه به آن ها را تولید کنید و باعث افزایش ترافیک وب سایت خود شوید.

۲۴٫ میزبان وبینار باشید

کاربران زیادی هستند که همیشه به دنبال فیلم های آموزشی می گردند. به همین دلیل شما می توانید با کمک یک کمپین تبلیغاتی مؤثر، یکسری ویدئوی آموزشی برای سایت خود تهیه کنید. استفاده از وبینارها هم یکی از راه های افزایش ترافیک وبلاگ است. برای اینکار شما باید یک هفته قبل از شروع وبینار برای کاربران ایمیلی با محتوای ثبت نام در وبینار ارسال کنید.

۲۵٫ شرکت در کنفرانس ها

تفاوتی ندارد که در چه زمینه هایی فعالیت می کنید. احتمالا حداقل یک یا دو کنفرانس در رابطه با حوزه کاری شما برگزار می شود و شما می توانید با شرکت کردن در این دوره ها به بیشتر دیده شدن خود کمک کنید. سپس گزارشات مربوط به این کنفرانس ها را در سایت خود منتشر کنید. این کار شما باعث می شود تا کاربران از شما به عنوان یک رهبر یاد کنند و شما بیشتر در مرکز توجه قرار بگیرید که نتیجه آن افزایش ترافیک وب سایت است.

منبع:wordstream

پست های مرتبط:  سئو چیست و چرا مهم است؟

5افکار در مورد “۲۰ تاکتیک ثابت شده برای افزایش ترافیک وبلاگ”

 1. سلام وقت بخیر
  آیا گوگل لینک هایی که تو شبکه های اجتماعی میسازیم رو حساب میکنه؟ یا شبکه های اجتماعی فقط برای افزایش ترافیک سایت خوبه؟

  1. لینک هایی که در شبکه های اجتماع ساخته میشه تاثیز گذار هست ، اما بیشتر به عنوان سوشال سیگنال بهش توجه میشه و ترافیک از این طریق اهمیت داره… یک سری شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب و تویتر لینک های خوبی می تونن برای سایت شما باشند

 2. سلام..سایت من از نظر محتوا بازدید و خرید ضعیف هست فقط زمانهایی که همایش داریم بازید یه مقدار بهتر میشه راهنمایی که از شما می خواهم این هست که چند قدم اولیه و منابع مفید رو به بنده معرفی کنید. با تشکر از شما

  1. سلام خانم صبوری عزیز
   لطفا لینک سایتتون رو برام بفرستید تا از نظر سئو بررسیش کنم و بعد بهتون اطلاع میدم که چطور می تونید سایت رو سئو کنید. لطفا شماره تماستون رو هم برام بفرستید، توجه داشته باشید، شماره تماس شما در بخش کامنت ها دیده نمی شود

   1. ممنونم از لطف شما

    ممنون میشم راهنماییم کنید. چون زمان زیادی هست که سایت ما بالاست اما هنوز نتونستم سئوش کنم و فروش خوبی داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *