وبلاگ

7 تاکتیک ثابت شده برای افزایش ترافیک وبلاگ
سئو سایت

۷ تاکتیک ثابت شده برای افزایش ترافیک وبلاگ

آیا می خواهید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید ؟ احتمالا تا به حال در وبلاگ خود اطلاعات زیادی قرار داده اید ، اما با افزایش ترافیک وبلاگ مواجه نشده اید. چند سال پیش وبلاگ آریانیکا نیز همین وضعیت را داشت با وجود این که در هفته ۴ مقاله در آن منتشر می کردم اما هیچ افزایش ترافیکی در وبلاگ مشاهده نمی شود. این درست زمانی بود که من تصمیم گرفتم استراتژی خود را تغییر دهم.

با این تغییر با این که در این روز ها در هفته ای ۱ یا ۲ پست منتشر می کنم ، اما ترافیک وبلاگ بسیار بالا رفته است. من چگونه این کار را انجام دادم ؟

در اینجا ۷ تاکتینک آزمایش شده برای افزایش ترافیک وبلاگ را به شما ارائه می دهم:

 • درباره موضوعاتی بنویسید که افراد در جستجوی آنها هستند
 • اطمینان حاصل کنید که هدف خود را دنبال می کنید
 • محتوای عمیق و ارزشمند تولید کنید
 • لیست ایمیل بسازید
 • لینک داخلی ایجاد کنید
 • به سوالات افراد پاسخ دهید
 • تصاویر در محتوای خود بگذارید

 

 

 • در مورد موضوعاتی که افراد در جستجوی آن ها هستند بنویسید

نوشتن در مورد هر چیزی که به نظر شما جالب به نظر می رسد ممکن است وسوسه بر انگیز باشد. این موضوعات می تواند اخرین موضوعات صنعت ، اخرین اخبار یا یک مطلب داغ باشد. اما این نوع موضوعات ماندگاری کمی دارند . ممکن است خیلی زود در گوگل نمایش داده شوند اما خیلی زود این اخبار منسوخ می شوند و ترافیک وبلاگ شما دوباره کم می شود. اما راه حل چیست ؟ در مورد موضوعاتی که افراد دائما جستجو می کنند بنویسید .

تا زمانی که مقاله شما در جستجوی گوگل رتبه بندی شود ، شما یک ترافیک جستجوی ارگانیک سازگار و منفعل دریافت خواهید کرد. این پایه و اساس کار من در وبلاگ آریانیکا است. هر پستی که منتشر می کنیم ، یک کلمه کلیدی پر طرفدار است. حال این مباحث پر بازدید را چگونه پیدا کنیم ؟

ساده ترین راه برای شروع وارد کردن یک کلمه کلیدی در گوگل است. در این هنگام گوگل کلمات پیشنهادی را به شما نمایش می دهد. این موراد اصطلاحاتی هستند که افراد به دنبال آنها هستند .  مشکلی که وجود دارد این است که گوگل به شما نمی گوید هر کدام از این کلمات چقدر محبوبیت دارد. این کلمات می توانند ماهانه افراد زیادی را به سایت شما بیاورند.

 

 

 • برای افزایش ترافیک وبلاگ مطمئن شوید که قصد کلمات هدف را درست پیدا کرده اید

دلیل یا هدف جستجو بسیار مهم است . گوگل قصد دارد که مناسب ترین صفحات را در مورد هر جه مردم در گوگل سرج می کنند در اختیار آن ها قرار دهد. اگر می خواهید در گوگل رتبه بالایی داشته باشید ، باید مرتبط ترین نتیجه ها را داشته باشید. این یعنی تولید محتوایی که با هدف جستجو هماهنگ باشد. چگونه اطمینان حاصل کنیم که محتوایی که تولید می کنیم ، همان محتوای مورد نظر گوگل است ؟ از انجا که گوگل قبلا نوع محتوایی را که افراد می خواهند ببینند ارائه می دهد ، می توانید نگاهی به آنچه در صفحه اول گوگل قرار دارد ، بیاندازید.

 

 

 • محتوای عمیق و ارزشمند تولید کنید

واقعیت جالب : متوسط صفحات رتبه بندی شده در صفحه اول گوگل برای تقریبا ۱۰۰۰ کلمه کلیدی در ۱۰ کشور برتر قرار دارد. این اتفاق می افتد زیرا گوگل می داند وقتی افراد به دنبال یک موضوع ترند ، هستند این در تمام کشور ها اتفاق می افتد. در نتیجه تمام کاربران در کشور های مختلف اغلب صفحات یکسانی را برای تعداد زیادی کلمه کلیدی تولید می کنند. چگونه می توان شانس خود را برای رتبه بندی بهتر در میان این تعداد صفحات بالا برد ؟ برای این کار فقط کافی است محتوایی تولید کنید که تا حد امکان جزئیات را در بر بگیرد.

شاید متوجه شده باشید که این استراتژی من در وبلاگ آریانیکا است. هر راهنما و پستی که منتشر می کنم ، کامل و مفصل است. سوال اصلی دیگر این است که چگونه محتوای عمیق ایجاد کنیم ؟ اگر در مورد موضوعی محتوا تولید می کنید که در مورد آن زیاد می دانید ، به خوبی می توانید این کار را انجام دهید. اما اگر در موضوع مورد نظر تخصص ندارید ، می توانید در مورد کلمه کلیدی در گوگل سرچ کنید و سپس چند لینک اول گوگل را بخوانید تا اطلاعات شما درباره موضوع مورد نظر بیشتر شود. سپس شروع کنید به نوشتن موضوع مورد نظر و آن را با جزییات بیشتر به پایان برسانید.

 

 • یک لیست ایمیل بسازید

هر بار که پست جدیدی در وبلاگ خود منتشر می کنید ، مستقیما ان را برای افراد زیادی ارسال کنید. چطور می توانید این کار را انجام دهید ؟ اگر افرادی در سایت شما عضو شده باشند و یا در خبر نامه شما اشتراک داشته باشند تا از انتشار پست های جدید آگاه شوند ، می توانید پست خود را برای آن ها ارسال کنید. بستر های نرم افزاری مانند فیس بوک میزان دستیابی شما را محدود می کنند. اما با استفاده از ایمیل می توانید در هر زمان با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید.

ساخت یک لیست ایمیل لازم نیست زیاد پیچیده باشد. شما به راحتی می تواند با مطالبی که مردم از خواندن آن ها لذت می برند لیست ایمیل خود را بسازید. این کار کمک بسیار زیادی به افزایش ترافیک وبلاگ شما می کند.

 

 

 • افزایش ترافیک وبلاگ با تقویت پست ها با لینک های داخلی

افزایش ترافیک وبلاگ با تقویت پست ها با لینک های داخلیلینک های داخلی از یک صفحه در سایت شما به صفحه دیگری در همان سایت انجام می شوند. اگر بتوانید لینک های داخلی را از صفحات قدرت مند سایت به صفحاتی بدهید که نیاز به تقویت دارند ، این کار به بهبود عملکرد صفحات شما در موتور های جستجو کمک می کند. انجام این کار نسبتا ساده است. ابتدا برای کلمه کلیدی اصلی خود به دنبال صفحاتی باشید که در جایگاه ۲ تا ۵ رتبه بندی شده اند. در این صفحات چند لینک داخلی قدرتمند به ظور بالقوه می تواند تغییر بزرگی ایجاد کند. می توانید این صفحات را با استفاده از کنسول جستجوی گوگل پیدا کنید . در ابزار می توانید صفحاتی که بیشترین کلیک را دارند و رتبه بهتری دریافت کرده اند را پیدا کنید.

این صفحات را یادداشت کنید. در مرحله بعد برای اضافه کردن لینک های داخلی به این صفحات نیاز خواهید داشت. سپس با توجه به متن لنگری که در صفحات ضعیف مرتبط با این صفحات دارید ، به آن ها لینک بدهید.

 

 

 • افزایش ترافیک وبلاگ با ساخت بک لینک

بک لینک ها از انجا که به رتبه بندی صفحات کمک می کنند دارای اهمیت بالایی هستند. تعداد بک لینک ها از سایت های معتبر و منحصر به فرد بر تعداد ترافیک یک سایت ارتباط مستقیم دارد. استراتژی های بی شماری برای ساخت بک لینک وجود دارد. اما یکی از موارد که ما از ان استفاده کرده ایم ، نوشتن پست مهمان است.

وقتی مطالبی عالی برای وبلاگ دیگری می نویسید ، معمولا فرصت زیادی برای بازگشت به پست های وبلاگ خودتان ایجاد می کنید. نکته منفی این روند این است که بسیار خسته کننده و وقت گیر است. به همین دلیل خیلی از افراد این فرصت را از دست می دهند.

 

 

 • به سوالات کاربران پاسخ دهید

Quora یک سایت پرسش و پاسخ اسن که در آن هر کس می تواند سوال بپرسد و یا به سوالات پاسخ دهد. سعی کنید در هفته چند با به این سایت یا سایت های مشابه سر بزنید و به سوالات آن ها پاسخ دهید. این کار به افزایش ترافیک وبلاگ کمک زیادی می کند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *