چطور به متخصص سئو تبدیل شویم ؟

تبدیل شدن به متخصص سئو
سئو سایت

چطور به متخصص سئو تبدیل شویم ؟

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه ترافیک خود را افزایش داده و به رتبه های بالاتری برای کلمات کلیدی که می تواند باعث افزایش فروش و درآمد بیشتر برای وب سایت شما شود ؟ پس برای این کار شما باید همه پیز را در مورد سئو بدانید تا به یک متخصص سئو تبدیل شوید.

داشتن تخصص سئو تنها امتیاز متخصصان سئو نیست. این یک مهارت است که توسط هر کسی که مایل به یادگیری چگونگی انجام سئو به تنهایی است می تواند این مهارت را کسب کند. من ماریه خسروی مدت ۵ سال است که در موتور های جستجو فعالیت می کنم و در این پست ، شما می آموزید که چه مراحلی را دنبال کنید تا یک متخصص سئو شوید.

 

 

چرا همه افراد باید در زمینه بهینه سازی موتور جستجو  یا SEO متخصص باشند ؟

قبل از شروع کار مهم است که تفاوت بین یک کارشناس سئو و یک سئو کار حرفه ای را درک کنید. یک کارشناس سئو یا متخصص سئو شخصی است که می داند سئو چگونه کار می کند و چگونه به کمک سئو رتبه یک سایت را افزایش دهد و تعداد بازدید کنندگان را بالا ببرد. اما یک سئو کار حرفه ای ، یک مختصص سئو است که سئو را به عنوان حرفه با انجام مشاوره سئو ، ارائه خدمات یا جذب مشتری به صورت پروژه ای انجام می دهد.

من این تفاوت را بیان کردم تا یادآوری کنم که برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو ، لازم نیست سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرید. مزت های زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد که چرا باید، مهارت های سئو را در خود افزایش دهید. حتی اگر نمی خواهید خدماتی را به مشتریان ارائه دهید.

 

مزایای متخصص سئو شدن

مزایای متخصص سئو شدن

 

رتبه بندی و ترافیک سایت خود را افزایش دهید : این آشکار ترین دلیلی است که به ما می گوید چرا باید یک متخصص سئو شویم. اگر بدانید چگونه وب سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه کنید، می توانید از افزایش رتبه و ترافیک موتور های جستجو برای کسب درآمد آنلاین یا راه اندازی کسب و کار آنلاین بهره ببرید.

وابستگی کمتری به آژانس های سئو دارید : می دانم این چیزی نیست که انتظار دارید در وبلاگ یک آژانس سئو یا دیجیتال مارکتینگ مثل آریانیگا بخوانید، اما این حقیقت است. اگر مهارت های متخصص سئو را بیاموزید، بدون وابستگی به پشتیبانی خارجی می توانید کسب و کار و تجارت خود را توسعه دهید.

کاهش هزینه ها :  اگر شما یک وب سایت دارید یا وبلاگ نویس هستید که بودجه کافی برای استخدام سئو کار ندارید، می توانید با تبدیل شدن به متخصص سئو در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

تصمیمات بهتری برای استخدام متخصص سئو بگیرید : اگر شما سئو را بشناسید، تصمیم گیری در مورد استخدام سئو کار بسیار ساده تر خواهد بود. شما می توانید درک کنید که بسته های سئو آنها شامل چه مواردی است و بدانید انچه به شما پینهاد می کنند ، برای دستیابی به رتبه های بالاتر مناسب است یا خیر .

پست های مرتبط:  چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

 

متخصص سئو شدن برای مدیران بازاریابی بسیار توصیه می شود  :  اگر به عنوان مدیر بازاریابی فعالیت می کنید، داشتن درک مناسبی از سئو مزیت بیشتری نسبت به سایر مدیران بازاریابی برای شما خواهد داشت.

هیچ شغل انلاینی نمی تواند بدون SEO زنده بماند : یادگیری سئو دیگر اختیاری نیست. وب سایت هایی که با قوانین سئو ساخته نشده اند ، به هیچ وجه شانسی برای زنده ماندن در دنیای انلاین که بسیار رقابت های فشرده هست، ندارند. دانستن سئو و نحوه صحیح استفاده از آن می تواند تفاوت بزرگی در آینده وب سایت شما داشته باشد.

 

 

۱۰ مرحله برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

10 مرحله برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

 

اکنون که شما متقاعد شده اید که یاگیری مهارت سئو فقط برای سئو کاران حرفه ای نیست ، بیایید سریع ترین راه برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو را ببینیم .

مرحله ۱: نحوه کار موتورهای جستجو را درک کنید

مرحله ۲: با مفاهیم اصلی بازاریابی موتور جستجو آشنا شوید

مرحله ۳: معنی واقعی سئو را درک کنید

مرحله ۴: آموزش SEO مناسب را انتخاب کنید

مرحله ۵: در مورد تغییرات سئو آگاه باشید

مرحله ۶: ابزارهای مناسب SEO را انتخاب کنید

مرحله ۷: سئو را تمرین کنید. فقط به خوانده های خود اکتفا نکنید

مرحله ۸: تخصص سئو خود را نشان دهید

مرحله ۹: صبور باشید

مرحله ۱۰: از راهنمایی های متخصصان SEO پیروی کنید

 

 

مرحله ۱: نحوه کار موتورهای جستجو را درک کنید

نحوه کار موتورهای جستجو را درک کنیدقبل از شروع کار حتی قبل از فکر کردن به سئو ، اولین قدمی که شما باید بردارید، آشنایی با نحوه کار موتور های جستجو است. بسیار از افراد ممکن است در مورد نحوه کار موتور های جستجو بدانند. اما همیشه بهتر است از مفاهیم اساسی شروع کنید و سپس به نظریه های پیچیده تر بپردازید.

منابعی که در زیر به شما معرفی می کنم به شما کمک می کند تا بهتر در مورد کار موتور های جستجو بدانید.

 

منابع مفید :

چطور سایت خود را بهینه سازی کنیم

 

 

مرحله ۲: با مفاهیم اصلی بازاریابی موتور جستجو آشنا شوید

قبل از شروع سئو باید درباره کلیه رشته های مختلف بازاریابی موتور های جستجو یا دیجیتال مارکتینگ چیز هایی بدانید. شما باید بدانید از سئو چه انتظاری دارند و از چه ابزار های دیگری می توانید در رابطه با سئو استفاده کید تا وب سایت شما در اینترنت قوی تر باشد.

در اینجا مناع مفیدی را به شما معرفی می کنم که شما را با بازاریابی دیجیتال بیشتر آشنا می کند.

منابع مفید :

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

بازاریابی محتوایی چیست ؟

آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان قسمت اول

آموزش دیجیتال مارکتینگ قسمت دوم

 

 

مرحله ۳: برای متخصص سئو شدن معنی واقعی سئو را درک کنید

برای متخصص سئو شدن معنی واقعی سئو را درک کنیدSEO فقط مربوط به کلمات کلیدی و پیوندها نیست، بلکه خیلی بیشتر از این موارد است. رسالت واقعی SEO این است که تجربه ای عالی را در اختیار کاربران قرار داده و دقیقاً آنچه را که می خواهند به آنها ارائه دهد. هدف شما از سئو فقط جذب ترافیک بیشتر از طریق موتور های جستجو نیست. بلکه شما باید سعی کنید که این ترافیک را به بازدیدگنندگان و مشتریان واقعی تبدیل کنید . ما در مورد سئو و انواع آن مقالات زیادی را در وبلاگ آریانیکا منتشر کرده ایم که می توانید با مطالعه منابع مفیدی که در زیر معرفی می کنیم، اصول سئو را کامل یاد بگیرید.

پست های مرتبط:  11 راه برای ساخت بک لینک از طریق کاربران

 

منابع مهم :  

آموزش صفر تا صد سئو سایت

آنالیز سئو سایت چیست و چگونه انجام می شود ؟

سئو سایت چیست ؟

 

 

مرحله ۴: آموزش SEO مناسب را انتخاب کنید

هنگامی که شروع به یادگیری سئو می کنید یک چیز را متوجه می شود ، این که اطلاعات زیادی در مورد seo در اینترنت وجود دارد. همچنین چیز های زیادی مورد سئو برای یادگیری وجود دارد که شما را سردرگم می کند . اگر تصمیم گرفتید که تبدیل شدن به متخصص سئو را به تنهایی و بدون کمک کسی انجام دهید ، با یک لیست بی پایان از مقالات و اموزش ها رو به رو می شوید.

سالا طول کشید تا من سئو را از این طریق یاد بگیرم. زیرا وقتی من کار سئو را شروع کردم دوره اموزشی خوبی وجود نداشت تا بتوانم با کمک ان ها سئو را یاد بگیرم. اما امروزه همه چیز متفاوت است. افرادی که مایل به یادگیری سریع سئو هستند ، می توانند مهارت های تبدیل شدن به متخصص سئو را با دنبال کردن یک دوره معتبر به پایان برسانند.

 

 

مرحله ۵:برای تبدیل شدن به مختصص سئو در مورد تغییرات سئو آگاه باشید

SEO یک رشته استاتیک نیست. قوانین و الگوریتم های سئو همیشه تغییر می کند. Google به تنهایی بیش از ۲۵۰ تغییر در الگوریتم های رتبه بندی خود را در سال ایجاد می کند. متخصصان خوب SEO باید در مورد این تغییرات بدانند و کمپین های SEO خود را بر این اساس تنظیم کنند. بهترین راه برای آگاه شدن از تغییرات سئو ، دنبال کردن چند وب سایت خبری SEO است که ثابت شده است اطلاعات مربوط به تغییرات سئو را در هنگام وقوع ارائه می دهند.

 

 

مرحله ۶: ابزارهای مناسب SEO را انتخاب کنید تا یک متخصص سئو حرفه ای شوید

حقیقت این است که شما نمی توانید SEO را به تنهایی انجام دهید. اطلاعات زیادی برای پردازش و تصمیم گیری وجود دارد. اگر سعی می کنید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید ، به جای کار بر روی کارهایی که می تواند نتایج بهتری کسب کند ، وقت گرانبهای خود را صرف تجزیه و تحلیل اعداد می کنید. البته درست است که ابزار های قدرت مند seo هزینه دارند. اما در دراز مدت بازده بسیار بیشتر از هزینه ماهانه ای که شما پرداخت می کنید را دریافت خواهید کرد.

 

 

 

مرحله ۷: سئو را تمرین کنید و به خوانده های خود اکتفا نکنید

Seo نظری نیست بلکه عملی است. نتیجه تبدیل شدن به متخصص سئو باید لیستی از اقدامانی باشد که می توانید در وب سایت خود اعمال کنید و سایت را برای موتور های جستجو بهبود بخشید. مشکل این است که وب سایت ها با یک دیگر فرق می کنند و برای مثال آنچه برای یک وب سایت کار می کند و باعث افزایش رتبه می شود، ممکن است برای سایت دیگر راه حل خوبی نباشد و در سئو آن سایت تاثیر نگذارد. به همین دلیل است که باشد سئو را تمرین کنید و بهترین راه حل ها را برای سایت خود بیابید.

پست های مرتبط:  موتور های جستجو چگونه کار می کنند و چرا باید از سایت خود مراقبت کرد؟

خواندن مطالعات موردی در مورد این که دیگران چگونه توانسته اند در سئو موفق شوند، یک روش عالی برای بدست آوردن ایده های جیدید است که شما نیز می توانید از ان ها استفاده کنید.

 

 

مرحله ۸: به عنوان یک متخصص سئو، تخصص خود را نشان دهید

برخی افراد می گویند بهترین راه برای یادگیری چیزی، سعی در نشان دادن ان تخصص به دیگران است. این موضوع در مورد سئو نیز صادق است. من بسیاری از چیز های که آموخته ام و مهارت هایی که در مورد سئو کسب کرده ام را از طریق نوشتن مطلب در مورد سئو دریافت کرده ام. من توصیه می کنم یک وبلاگ در مورد سئو یا یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنید و تجربیات خود در مورد سئو را با دیگر افراد به اشتراک بگذارید.

با گذشت زمان متوجه خواهید شد که به اشتراک گذاری دانش روشی عالی برای یادگیری چیزهای جدید درباره سئو و در عین حال به دیگران کمک می کنید ، که این یک تجربه بسیار با ارزش است.

 

 

مرحله ۹: برای متخصص سئو شدن صبور باشید

برای متخصص سئو شدن صبور باشیدهیچ راهی برای صحبت در مورد سئو وجود ندارد و کلمه “صبر” را ذکر نمی کند. موتور های جستجو زمان زیادی برای کار روی سایت شما می گذارند و شما خیلی زود به نتیجه نمی رسید.

SEO سریعترین راه برای افزایش ترافیک شما نیست. اگر می خواهید نتایج فوری داشته باشید ، کمپین های PPC یا تبلیغات کلیکی را امتحان کنید. سئو برای ایجاد یک کسب و کار طولانی مدت و پایدار و با پایه های محکم است. که سال های زیادی ترافیک ارگانیک به سایت شما هدایت می کند.

قبل از انجام هر کاری مربوط به سئو روی سایت خود ، به رتبه بندی سایت در گوگل و دیگر موتور های جستجو توجه کنید و ان را با مدت بعد از انجام تغییرات سئو مقایسه کنید.  بر رتبه بندی و ترافیک خود نظارت داشته و قبل از تصمیم گیری های بعدی به آن زمان کافی دهید.

 

مرحله ۱۰: از راهنمایی های متخصصان SEO پیروی کنید

در مرحله آخر در مسیر خود برای تبدیل سدن به متخصص سئو ، با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. مواقعی وجود خواهد داشت که شما ناامید و تسلیم می شود. نگران نباشید ، این اتفاق طبیعی است. اگر داستان های افراد دیگر را بخوانید می فهمید که هیچکدام به دلیل خوش شانس بودن ، امروز به آنجایی که هستند نرسیده اند. این نتیجه کار سخت و ساعت های بی پایان تست و خواندن درباره سئو است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *