بهترین راهکار های سئو | چک لیست سئو داخلی

بهترین راهکار های سئو
سئو سایت

بهترین راهکار های سئو | چک لیست سئو داخلی

من در اصل این چک لیست را برای خودم نوشتم تا در هنگامی که روی سئو سایت های مشتریانم کار می کنم همه موارد را به خوبی انجام دهدم. اما می دانستم شما هم به یک چک لیست خوب که بهترین راهکار های سئو را در اختیارتان می گذارد ، نیاز خواهید داشت. پس تصمیم گرفتن این چک لیست را منتشر کنم. خب پس بیایید شروع کنیم. در زیر ۸ نکته از بهترین راهکار های سئو برای سئو داخلی را به شما معرفی می کنم.

 

۱- بهترین راهکار های سئو : تگ عنوان

با فرض این که شما در حال حاضر تحقیق در مورد کلمه کلیدی اصلی خود را انجام داده اید، تگ عنوان یکی از مهمترین فاکتور های سئو داخلی است. اگر در مورد کلمات کلیدی خود تحقیق نکرده اید ، در زیر چند راهنمای مفید به شما معرفی می کنم که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب کمک می کند.

 

منابع مفید :
سئو فنی چیست ؟ 

چطور به مختصص سئو تبدیل شویم ؟ 

سئو چیست و چرا مهم است ؟ 

 

تگ عنوان به موتور های جستجو می گوید که صفحه در مورد چیست و این که این صفحه به کدام کلمه کلیدی مرتبط است. تگ عنوان باید برای هر صفحه منحصر به فرد باشد. در نتایج جستجو اگر کاربری در های جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد، موتور های جستجو کلمه کلیدی شما و صفحه ای که مربوط به آن است را در نتایج نمایش می دهند . این باعث افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما می شود.

برای مثال من در حال تلاش کردن هستم تا کلمه کلیدی ” آژانس دیجیتال مارکتینگ آریانیکا ” را در گوگل رتبه بندی کنم. من می توانم تگ عنوانم را به شکل زیر انتخاب کنم .

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ آریانیکا

 

بهترین روش ها برای انتخاب تگ عنوان :

تگ عنوان شما باید به صورت زیر نوشته شود : کلمه کلیدی اصلی – کلمه کلیدی ثانویه | نام تجاری

پست های مرتبط:  خدمات سئو چیست؟

در پایان قبل از نام تجاری خود از خط فاصله بین کلمه کلیدی استفاده کنید

از تگ های عنوان تکراری خودداری کنید

تگ عنوان را با ۵۵ کاراکتر را کمتر بنویسید

 

 

 

۲- توضیحات متا

بهترین راهکار های سئو توضیحات متاتوضیحات متا گرچه در رتبه بندی موتور های جستجو اهمیت چندانی ندارند، اما در دسترسی کاربران به صفحه در نتایج گوگل بسیار مهم هستند. در توضیحات متا باید از کلمات کلیدی به صورت عاقلانه استفاده کرد. اما مهمتر از این توضیحات متا باید شامل توضیحی قانع کننده باشد که کاربر را قانع کند که روی سایت شما کلیک کند.

گوگل مانند تگ های عنوان در توضیحات متا نیز کلمه کلیدی را برجسته می کند و به کاربر نمایش می دهد. با این کار احتمال کلیک کاربر روی وب سایت شما افزایش می یابد.

 

بهترین روش ها در نوشتن توضیحات متا :

توضیحات متا را قانع کننده بنویسید

برای توضیحات متا ۱۵۰ تا ۱۶۰ کاراکتر طول توصیه می شود

از نقل قول استفاده نکنید

 

۳- تولید محتوا با کلمات کلیدی هدفمند

محتوای سایت شما گوشت سایت شما است. با تمام بروز رسانی های الگوریتم پاندای گوگل باز هم بسیار مهم است که محتوای شما بی نظیر و مرتبط باشد. اگر محتای تکراری در سایت خود قرار دهید، خطر جریمه شدن سایت توسط گوگل و خراب شدن رتبه سایت شما وجود دارد.

ما تلاش می کنم تا گوگل و کاربران خود را خوشحال کنیم. بنابراین باید محتوای منحصر به فرد و ارزشمند تولید کنیم.

 

بهترین روش ها در تولید محتوا :

محتوایی را تولید کنید که برای کلمه کلیدی مرتبط باشد

از کلمه کلیدی اصلی ۴ بار در محتوای خود استفاده کنید اما زیاد از حد از ان استفاده نکنید. تعداد تکرار کلمه کلیدی در محتوا نسبت به طول محتوا تنظیم می شود.

سایر صفحات سایت را به این صفحه لینک بدهید

برای هر رسانه محتوای بی نظیری تولید کنید. برای مثال اطلاعیه های مطبوعاتی ، پست های وبلاگ ، پست مهمان و غیره . اگر پست مهمان برای سایتی می نویسید ، همان را عینا در سایت خود نیز منتشر نکنید زیرا گوگل متوجه می شود که شما محتوای تکراری منتشر کرده اید و به خاطر همین جریمه می شوید.

پست های مرتبط:  سئو سایت فروشگاهی چیست؟

 

 

۴- بهترین راهکار های سئو : برچسب ها و عبارات کلیدی

بهترین راهکار های سئو برچسب ها و عبارات کلیدی

 

یکی دیگر از بهترین راهکار های سئو استفاده از یک برچست هدر که با عنوان H1 نیز شناخته می شود است. برچسب هدر همان اولین خط در صفحه شماست که موضوع را به کاربر نشان می دهد. شما فقط می توانید یک بار از کلمه کلیدی اصلی در برچسب H1 استفاده کنید. در صورت وجود تیتر های دیگر در صفحه می توانید از برچسب های دیگر مانند H2 و H3 استفاده کنید.

 

بهترین روش ها برای نوشتن برچسب H1 :

کلمه کلیدی را یک بار در برچسب H1 استفاده کنید

از برچسب H1 در صفحاتی که می خواهید ترافیک بیشتری با ان ها به سایت خود هدایت کنید، استفاده نمایید

اگر چندین تیتر وجود دارد از برچست های  H2 و H3 استفاده کنید

 

 

 

۵- بهترین راهکار های سئو : لینک های داخلی با متن لنگر

لینک های داخلی به لینک هایی که بین صفحات وجود دارند، اشاره دارد. لینک داخلی بسیار مهم است زیرا به تقویت کلمات کلیدی در داخل صفحات کمک می کند. همچنین این امکان را به کاربر و ربات های گوگل می دهد تا از طریق وب سایت در صفحات مختلف حرکت کنند و به موتور های جستجو می گوید که صفحه مربوط به کدام عبارت کلیدی است.

 

 

بهترین روش ها برای لینک سازی داخلی :

هنگام لینک دادن به صفحه ای در همان سایت از دون محتوا ، متن لنگر خوبی را که شامل کلمه کلیدی می شود انتخاب کنید

 

 

۶- در تصاویر از متن جایگزین و عنوان مناسب استفاده کنید

یک تگ ALT در اصل نام یک تصویر است. همه تصاویر باید از برچسب های ALT مناسب استفاده کنند. تگ های ALT نه تنها برای موتور های جستجو مناسب هستند همچنین برای دسترسی آسان نیز مناسب هستند. در صورت امکان سعی کنید عبارت کلیدی خود را در نام تصویر درج کنید. اما بیش از حد از ان استفاده نکنید. نام های تصویر نیز باید با سئو سایت سازگاری داشته باشند. جستجو تصویر در گوگل بسیار زیاد استفاده می شود. بنابراین از این طریق نیز می توانید ترافیک را به سایت خود هدایت کنید.

پست های مرتبط:  چگونه رتبه الکسا سایت را کاهش دهیم؟

 

بهترین روش ها:

تمام تصاویر را به روشی معرفی کنید که توصیف کننده ادامه متن محتوا باشد.

از خط تیره برای جداسازی کلمات نام تصویر استفاده کنید . برای مثال : purple-hat.jpg

از کارکتر هایی مانند @#$ در نام تصویر استفاده نکنید.

 

 

۷- بهترین راهکار های سئو : خواندن مطالب را برای کاربران آسان کنید

بهترین راهکار های سئو خواندن مطالب را برای کاربران آسان کنید

 

این کار در جز بهترین راهکار های سئو سایت نیست و تاثیر چندانی روی سئو سایت ندارد ، اما به کاربران شما کمک می کند تا به راحتی مطالب شما را بخوانند و کلمات کلیدی مورد نظر خود را در متن پیدا کنند. برای جدا کردن قسمت های مختلف متن از یک دیگر ، می توانید از تگ های برچسب استفاده کنید.

 

بهترین روش ها:

پاراگراف ها باید تقریبا سه جمله نسبتا طولانی باشند. پاراگراف های خیلی طولانی توجه کاربران را از دست می دهند. از تیتر های جذاب و ابهام بر انگیز استفاده کنید. کاربران دوست دارند محتوای خود را جستجو کنند و به دنبال کلمات کلیدی در محتوای شما هستند.

 

 

۸- کلمات کلیدی متا

کلمات کلیدی متا قبلا خیلی پر طرفدار بودند. با این حال امروزه گوگل و دیگر موتور های جستجو هیچ اهمیتی به کلمات کلیدی متا نمی دهد. بنابراین این موضوع دیگر منسوخ شده است و در سئو کاربرد ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *