موتور های جستجو چگونه کار می کنند و چرا باید از سایت خود مراقبت کرد؟

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند
سئو سایت

موتور های جستجو چگونه کار می کنند و چرا باید از سایت خود مراقبت کرد؟

از نظر کاربران ، موتور های جستجو معجزه این زمانه هستند. شما هر سوال یا هر چیزی که به دنبال ان هستید را در کادر جستجوی گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر تایپ می کند. نتایجی که می خواهید در کمتر از چند ثانیه به صورت مرتب در اختیار شما گذاشته می شوند. موتور های جستجوگر محبوب مانند گوگل حتی قبل از این که شما درخواست خود را به طور کامل ثبت کنید ، به شما پیشنهاد هایی را نمایش می دهد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و کلیک می شود.

 

اما موتور های جستجو چگونه کار می کنند و چرا باید مراقب سایتمان باشیم ؟

در این راهنما یاد خواهید گرفت :

موتور جستجوگر چیست ؟

موتور های جستجو چگونه کار می کنند ؟

الگوریتم های موتور جستجو چه می کنند ؟

نحوه عملکرد گوگل چگونه است ؟

چرا الگوریتم های گوگل در صورت داشتن سایت مهم است ؟

 

 

موتور های جستجو چیست ؟

یک موتور جستجو شامل دو چیز اصلی است : یک بانک اطلاعاتی از اطلاعات سایت ها و الگوریتم هایی که سایت ها را بررسی و محاسبه می کند که منجر به بازگشت و رتبه بندی برای یک جستجو می شود.

در مورد موتور های جستجوگر وب مانند گوگل ، این پایگاه داده از تریلیون صفحه وب تشکیل شده است و الگورتیم ها به صد ها عامل برای ارائه مناسب ترین نتایج نگاه می کنند.

 

موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟

موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟موتورهای جستجو با گرفتن لیستی از URL های شناخته شده کار می کنند و سپس به زمانبندی می روند. برنامه ریز تصمیم می گیرد چه زمانی URL را بررسی کند. سپس خزنده ها شروع به تجزیه و تحلیل سایت ها می کنند و اطلاعات مهم را استخراج و نمایه سازی می کنند. لینک هایی که تجزیه و تحلیل شده اند به قسمت زمانبندی می زوند تا دوباره بررسی و اولویت بندی شوند.

وقتی چیزی را جستجو می کنید ، موتور های جستجو صفحات مطابق با جستجوی شما را بر می گردانند و آنها را به توجه به الگوریتم های خود رتبه بندی می کنند . من به زودی در مورد الگوریتم های رتبه بندی گوگل پستی را منتشر خواهم کرد. بگذارید عمیق تر در مورد ساز و کار های جستجوگر ها صحبت کنیم و بررسی کنیم که موتور های جستجو چگونه کار می کنند .

 

 

برنامه ریزی

برنامه ریز اهمیت نسبی URL های جدید و شناخته شده را ارزیابی می کند. سپس تصمیم می گیرد چه زمانی URL های جدید را بررسی و چند بار مجدد URL های جدید را دوباره بررسی کنید.

 

خزنده

خزنده یک برنامه کامپیوتری است که صفحات وب را بارگیری می کند. موتورهای جستجو محتوای جدیدی را با خزیدن دوباره صفحات شناخته شده کشف می کنند که لینک های جدید اغلب با گذشت زمان اضافه می شوند. به عنوان مثال ، هر بار که ما یک پست وبلاگ جدید منتشر می کنیم ، به بالای صفحه اصلی وبلاگ ما ، که در آن لینک وجود دارد ، منتقل می شود.

پست های مرتبط:  آموزش رایگان سئو

هنگامی که یک موتور جستجوگر مانند Google دوباره آن صفحه را بررسی کرد ، محتوای صفحه را با لینک های اخیراً اضافه شده بارگیری می کند. خزنده سپس صفحه وب بارگیری شده را به تجزیه کننده منتقل می کند.

 

تجزیه

تجزیه کننده لینک ها را از صفحه به همراه سایر اطلاعات کلیدی استخراج می کند. سپس URL های استخراج شده را به برنامه زمانبندی ارسال می کند و داده ها را برای نمایه سازی استخراج می کند.

 

نمایه سازی

نمایه سازی جایی است که اطلاعات تجزیه شده از صفحات خزنده به پایگاه داده ای به نام فهرست جستجو اضافه می شوند. از نمایه سازی به عنوان یک کتابخانه دیجیتالی اطلاعات درباره تریلیون صفحه وب استفاده کنید.

 

الگوریتم موتور جستجو چیست؟

کشف و نمایه سازی مطالب صرفاً اولین بخش معما است. موتورهای جستجو همچنین برای دستیابی به نتایج مطابق با کاربر هنگام جستجو ، به روشی نیاز دارند. این کار الگوریتم های موتور جستجو است.

هر موتور جستجوگر الگوریتم های منحصر به فردی برای رتبه بندی صفحات وب دارد. اما از آنجایی که گوگل تاکنون پرکاربردترین موتور جستجو (حداقل در دنیای غرب) است ، ما می خواهیم در مورد الگوریتم های گوگل صحبت کنیم.

 

موتور های جستجو : Google چگونه کار می کند؟

موتور های جستجو : Google چگونه کار می کند؟Google به همان روشی که در بالا توضیح داده شد ، کار می کند. صفحات وب را بررسی و مطالب موجود را فهرست می کند. سپس ، هنگامی که شما چیزی را جستجو می کنید ، نتایج مطابق را پیدا می کند و الگوریتمی آنها را در کسری از ثانیه ، مرتب می کند.

 

جستجوی سریع Google

گوگل به دلیل سه چیز بسیار خوب کار می کنید و همچنین محبوب ترین موتور جستجو است :

اول : گوگل ابتدا سایت ها را بررسی میکند و دوباره در یک مقیاس بزرگتر همه سایت ها را بررسی و ویرایش می کند. این کار به گوگل کمک می کند تا بزرگترین .و تازه ترین شاخص های روی کره زمین را داشته باشد و آن ها را به کاربران ارائه دهد.

دوم : گوگل سرمایه گذاری زیادی روی مدل های زبانی انجام داده است که به او امکان می دهد معنای واقعی حتی مبهم ترین یا نادرست ترین داده ها را درک کند. به عنوان مثال ، گوگل می فهمد که اگر به دنبال “Italian restront” هستید ، منظور شما “Italian restaurant” است.

فراتر از این گوگل مترادف ها را نیز درک می کند. به همین دلیل است که وقتی در گوگل سرچ می کنید که “چگونه می توان کسب درآمد آنلاین داشت ؟ ” مترادف های آن مانند درامد آنلاین و کسب و کار انلاین را نیز در نتایج به شما نمایش می دهد. در اینجا گوگل دقیقا می داند که ” کسب درآمد آنلاین” به معنای “درآمدزایی آنلاین” است و این یک نتیجه مناسب برای جستجو است.

سوم و مهمتر از همه : الگورتیم های رتبه بندی گوگل به طور حتم مناسب ترین نتایج در موتور های جستجو را باز می گردانند.

پست های مرتبط:  مدیریت سایت چیست و چه کسی این کار را انجام می دهد ؟

 

موتور های جستجو : نحوه کار الگوریتم های جستجوی Google

گوگل صدها عامل را برای یافتن و رتبه بندی محتوای مرتبط جستجو می کند. هیچ کس نمی داند همه الگوریتم های گوگل چیست ، اما ما در مورد موارد کلیدی آن را می دانیم.

بیایید در مورد برخی از آنها بحث کنیم.

 

ارتباط موضعی

Google اظهار می دارد وقتی یک صفحه وب کلمات کلیدی مشابه جستجو دارد ، به خصوص در موقعیت های برجسته مانند عناوین ، آنگاه نشانه ارتباط است. اما این ایده خالی از لطف نیست ، به همین دلیل Google همچنین به دنبال حضور سایر کلمات مرتبط در صفحه است.

در اینجا چگونگی توضیح گوگل در این مورد آورده شده است:

فقط فکر کنید: وقتی “سگ” را جستجو می کنید ، احتمالاً نمی خواهید صفحه ای با کلمه “سگ” را در آن داشته باشید. با توجه به این نکته ، الگوریتم ها ارزیابی می کنند که آیا صفحه ای حاوی مطالب مرتبط دیگری فراتر از کلمه کلیدی “سگ” است – مانند عکس سگ ، فیلم یا حتی لیستی از نژادها. وجود کلمات و عبارات مرتبط با این موارد احتمالاً به افزایش اطمینان Google نسبت به صفحه شما در مورد آنچه گفته است کمک می کند.

 

 

قصد جستجو

Google می داند که افراد به دلایلی جستجو را انجام می دهند و درک این دلیل به گوگل کمک می کند تا نتایج جستجوی بهتری را برگردانند و در کاربران احساس رضایت بیشتری ایجاد کند. به عبارت دیگر ، گوگل  بسیار سخت تلاش می کند تا محتوایی را که کاربران انتظار دارند ببینند رتبه بندی کند.

گوگل می فهمد که علیرغم استفاده از زبان مشابه ، هدف این جستجوها کاملاً متفاوت است. گوگل بسیار سخت تلاش می کند تا نتیجه مطابق با سبک محتوا ، نوع محتوا ، قالب محتوا و زاویه محتوا را که کاربران می خواهند ببینند ، ارائه دهد. اینها به عنوان هدف جستجوی ۴ C شناخته شده اند.

 

سبک محتوا

سبک محتوا را می توان به سه مورد تقسیم کرد: فیلم ها ، تصاویر و محتوای مبتنی بر متن. برای اکثر نمایش داده ها ، غالب و مطلوب ترین سبک محتوای در نتایج برش کاملاً واضح است.

 

نوع محتوا

نوع محتوا معمولاً در یکی از چهار مورد  قرار می گیرد: پست های وبلاگ ، محصول ، دسته بندی و صفحه های فرود. به عنوان مثال ، تمام نتایج مربوط به “نحوه شروع یک وبلاگ” پست های وبلاگ هستند.

 

 

قالب محتوا

قالب محتوا بیشتر در مورد پست های وبلاگ ، فیلم ها و صفحات فرود اعمال می شود. برای پست های وبلاگ ، سبک های معمول عبارتند از “چگونه می توان” ، پست ها ، آموزش ها ، نظرات و مقالات خبری را فهرست می کنند.

 

قالب نکات وبلاگ نویسی

برای صفحات فرود ، قالب ممکن است یک ماشین حساب تعاملی یا ابزاری باشد.

 

زاویه محتوا

زاویه محتوا به اصلی ترین نقطه فروش محتوا اشاره دارد. برای اکثر نمایش داده ها ، زاویه غالب در نتایج جستجو وجود دارد.به عنوان مثال ، بیشتر نتایج رتبه برتر برای “نکات مربوط به بلاگ نویسی” در بین مبتدیان متمرکز شده است.

پست های مرتبط:  7 مرحله برای تبدیل شدن به سئو کار حرفه ای

 

 

کیفیت محتوا

Google می خواهد محتوای با کیفیت بالا را بالاتر از محتوای کم کیفیت رتبه بندی کند. مشکل این است که بررسی کیفیت محتوا به طور عینی سخت و دشوار است ، بنابراین Google در تلاش برای انجام این کار به چیزی بنام E ‑ A-T نگاه می کند.

 

E ‑ A-T چیست؟

تجربه و تخصص؛

اقتدارگرایی سایت

اعتماد

 

قابلیت استفاده

Google می خواهد صفحات وب را رتبه بندی کند که کاربران خود را خوشحال کند و این فراتر از بازگشت نتایج مرتبط است. همچنین محتوا باید در دسترس و آسان برای مصرف باشد. چندین عامل رتبه بندی تایید شده وجود دارد که به این امر کمک می کنند.

 

سرعت صفحه

هیچ کس دوست ندارد منتظر بارگیری صفحات باشد و Google آن را می داند. به همین دلیل سرعت صفحه به عنوان یک عامل رتبه بندی برای جستجوی دسک تاپ در سال ۲۰۱۰ و متعاقباً برای جستجوی موبایل در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است

 

سئو موبایل یا موبایل فرندلی

۶۵٪ از جستجوی گوگل در دستگاه های تلفن همراه اتفاق می افتد و این نشان می دهد که چرا سئو موبایل از سال ۲۰۱۵ یک عامل رتبه بندی برای جستجوهای موبایل است. در سال ۲۰۱۹ ، به لطف تغییر الگوریتم های گوگل و در اولویت قرار گرفتن رتبه بندی موبایل ، سئو موبایل نیز به عنوان یکی از عوامل مهم تر رتبه بندی گوگل به حساب می آید.

 

اطلاعات شخصی

گوگل اظهار داشت: “اطلاعاتی از قبیل موقعیت مکانی شما ، تاریخچه جستجوی گذشته و تنظیمات جستجو ، همه به ما کمک می کنند تا نتایج خود را با آنچه در آن لحظه برای شما مفید و مناسب تر است تنظیم کنیم.”

به عنوان مثال ، جستجوی “بهترین رستوران مکزیکی” از موقعیت مکانی شما برای بازگشت نتایج محلی استفاده می کند – حتی خارج از “بسته نقشه”.

 

موتور های جستجو : چرا باید به نحوه عملکرد Google اهمیت دهید؟

موتور های جستجو : چرا باید به نحوه عملکرد Google اهمیت دهید؟دانستن اینکه Google چگونه محتوا را پیدا و رتبه بندی می کند ، توانایی شما در ایجاد صفحاتی را نشان می دهد که در نتایج جستجو ظاهر می شوند. اگر بدون درک درمورد ارزش Google و یا حتی در مورد چگونگی کشف محتوا شروع به کار کنید ، احتمال رتبه بندی شما خیلی بد خواهد بود و هیچگاه در رتبه خوبی قرار نخواهید گرفت.  تلاش برای به دست آوردن رتبه بالاتر در گوگل به عنوان بهینه سازی موتور های جستجو یا سئو شناخته می شود.

SEO برای بسیاری از مشاغل اولویت دارد زیرا:

ترافیک از تلاش های سئو بدست می آید.

ترافیک ماه به ماه ثابت است (تا زمانی که بتوانید رتبه ها را حفظ کنید).

این امکان را فراهم می کند که دسترسی به مشتریان بیشتری داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *