آموزش ساخت بک لینک رایگان در سال 2020

آموزش ساخت بک لینک رایگان در سال 2020
سئو سایت

آموزش ساخت بک لینک رایگان در سال ۲۰۲۰

اگر تاکنون روی یک استراتژی بک لینک کار کرده باشید، احتمالا درخواست لینک ارسال کرده اید. این یک ایده ساده است. فقط نیاز دارید از یک سایت برای ایجاد بک لینک استفاده کنید. این مستقیم ترین و سریع ترین راه برای بدست آوردن بک لینک است و کار بسیار راحتی است. اما مشکلی که وجود دارد این است که این استراتژی یک استراتژی خوب نیست.

بیشتر اوقات لینک های شما نادیده گرفته می شوند زیرا لینک های خوبی نیستند، گاهی به لینک شما پاسخ داده می شود اما این آن چیزی نیست که شما می خواستید.پس چیکار  کنیم ؟شما باید یک بک لینک بسازید که نادیده گرفتن آن غیر ممکن باشد.می دانم که این کار ساده ای نیست اما اگر بدانید صاحبان سایت ها به دنبال چه چیزی هستند ، کار شما ساده تر می شود. اگر به دریافت لینک با کیفیت بالا اهمیت می دهید ، باید بدانید چگونه یک لینک خوب بسازید.

این مهارت ارزشمند برای هر سئو کار یا بازاریاب ضروری است. ما قصد داریم در این مقاله به آموزش ساخت بک لینک رایگان  بپردازیم چرا که بک لینک باعث می شود سایت قدرتمندی داشته باشید.

بک لینک ها مهم ترین قسمت یک برنامه موفقیت امیز در سئو هستند. این راهنما نحوه ساخت بک لینک در سال ۲۰۲۰ را به شما آموزش می دهد. همه استراتژی هایی که در اینجا یاد می گیرید ، تست شده اند. ما در آریانیکا با برگزاری صد ها کمپین seo موفق، اکنون می دانیم چه استراتژی هایی درست و چه کارهایی اشتباه هستند. برای شروع آماده اید؟ پس بیایید شروع کنیم.

بک لینک چیست و چگونه کار می کند ؟

هنگاهی که یک سایت دیگر به شما لینک می زند و یا لینک شما را در سایت خود منتشر می کند ، یک بک لینک برای سایت شما ایجاد می شود. به همین دلیل برخی از افراد این نوع لینک ها را بک لینک خارجی یا لینک های ورودی می نامند.

بک لینک ها چه کاری برای شما انجام می دهد ؟

این لینک ها بخش بزرگی از پازل رتبه بندی را شامل می شوند پس بسیار مهم هستند. اما قبل از این که وارد استراتژی ساخت  بک لینک شوید، شما باید اطمینان داشته باشید که سایت شما برای ساخت بک لینک مناسب است.

چه موقع می توان ساخت بک لینک Backlink را آغاز کرد ؟

ساخت Backlinkبسیاری از افراد قبل این که پایه های سایت خود را از داخل محکم کنند و بنیاد قوی بسازند به دنبال ساخت بک لینک و دست یابی به لینک خارجی هستند. اما آنچه باید بدانید این است که یک سایت بهینه سازی شده ( سئو شده ) باعث می شود بک لینک ها یا لینک های خارجی شما موثر تر باشند.

وقتی سایت شما سئو شده باشد ، دیگر نیاز به وقت گذاشتن برای ساخت بک لینک یا لینک ورودی ندارید. چون افراد زیادی سایت شما را می شناسند و خودشان به سایت شما لینک خارجی می دهند. این یعنی شما می توانید صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه خود بکنید. بنابراین قبل از اینکه به آموزش ساخت بک لینک رایگان بپردازیم بهتر است موارد زیر را درنظر بگیرید :

۱- رفع کلمه مشکلات فنی سایت (ux)

مسائل و مشکلات فنی می تواند به تجربه کاربری ux و ui صدمه بزند. همچنین روی سئو سایت نیز تاثیر می گذارد. این مورد را به عنوان یک بخش اساسی در فرایند سئو در نظر بگیرید. به همین دلیل است که اگر این فرایند را جدی نگیرید، لینک های ورودی نیز تاثیر زیادی روی سئو سایت نخواهند داشت و رتبه الکسا سایت را کاهش نخواهد داد .

چه زمانی بک لینک شما به اندازه ای که باید ، موثر نیست ؟

باید تعداد بک لینک هایی که می گیرید زیاد باشد تا تاثیری روی سئو سایت بگذارد. این کار هزینه زیادی را می طلبد. در اینجا برخی از موارد فنی ux را که باید به آن ها توجه کنید، به شما معرفی میکنیم.

سرعت بارگذاری سایت ( از ابزار  Google’s PageSpeed Insights استفاده کنید. )

سایت شما باید با موبایل سازگاری داشته باشد ( از ابزار  Google’s Mobile Friendly check استفاده کنید )

مطالب داخل سایت شما نباید کپی باشند ( از ابزار Siteliner استفاده کنید)

خطاهای متعارف بیستر سایت ها

کپی بودن داده های متا

استفاده نادرست از بخشنامه ها (noindex ، nofollow و غیره)

ریدایرکت ها (Redirect) یا تغییر مسیر ها

گاهی مشکلاتی خیلی کوچکی وجود دارد که ما اصلا به آن ها توجه نمی کنیم و همین مشکلات باعث افزایش رتبه الکسا سایت می شود. تغییر مسیر ها مشکل ساده دیگری است که می توانیم با رفع این لینک ها قدرت سایت خود را تقویت کنیم.

مشکل این است که صفحه B به عنوان یک بافر بین صفحه A و مقصد نهایی یعنی صفحه C قرار گرفته است. این مشکل فنی است که قدرت صفحه      C را کم می کند. برای رفع این مشکل شما باید خطای ۳۰۱ صفحه A را به صفحه C  تغییر مسیر دهید. با یک تغییر مسیر ساده شما افراد را مستقیما از صفحه A به صفحه C می فرستید. این کار روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است.

خطای ۳۰۲

بحثی که همیشه در میان است این است که تغییر مسیر با استفاده از خطای ۳۰۲ تاثیر بد تری روی سئو سایت می گذارد و اگر آن را به خطای ۳۰۱ تبدیل کنیم تاثیر ان کمتر است. اما این موضوع اصلا درست نیست. تغییر مسیر ها رتبه سایت را از دست می دهند. حتی ریسک بالایی دارد که ما تغییر مسیر ها را از ۳۰۲ به ۳۰۱ تبدیل کنیم. طی چندین سالی که من روی سئو کار می کنم سایت های بسیار کمی را دیده ام که از این تکنیک برای تغییر مسیر موقت استفاده کنند.

 

حذف خطاهای ۴۰۴

پیدا کردن و رفع مشکل لینک های ۴۰۴ کار بسیار مهمی است که باید انجام دهید. شما باید جاهایی از سایت که لینک آن ها به صفحه ۴۰۴ وصل می شوند را پیدا کنید و مشکل آن را حل کنید. برای پیدا کردن لینک های ۴۰۴ از Google Search Console قسمت Crawl> Error Crawl> Not Found استفاده کنید. همچنین می توانید برای پیدا کردن خطاهای ۴۰۴ از ابزار Screaming Frog استفاده کنید.

 

پست های مرتبط:  نحوه ورود به صفحه اول گوگل

 

لینک های شکسته را درست کنید

هر لینک خارجی که در سایت شما قرار دارد، ممکن است شکسته باشد. به همین دلیل مهم است برای سئو شدن بهتر سایت این لینک های شکسته را پیدا کنید و آن ها را درست و یا حذف نمایید. این کار هم برای لینک های خارجی که خودتان در سایت قرار داده اید باید انجام شود و هم برای لینک هایی که مشتریانتان در قسمت نظرات قرار داده اند.  

با استفاده از Ahref می توانید به راحتی این پیوندهای خارجی شکسته را پیدا کنید. به لینک های خروجی که در سایت قرار داده اید بروید و روی لینک کلید کنید تا مطمئن شوید که درست عمل می کنند. می توانید از ابزار Screaming Frog SEO Spider برای بیشتر این موارد مانند لینک های ۳۰۲ ، تغییر مسیر ها با ۳۰۱ ، خطاهای ۴۰۴ ، خطاهای متعارف هر سایت، داده های متا کپی شده و استفاده نادرست از دستورالعمل ها استفاده کنید.

 

۲- ایجاد یک ساختار قوی در سایت

ایجاد یک ساختار قوی در سایت

 

دومین کاری که باید روی سایت خود قبل از ساخت بک لینک انجام دهید، ایجاد یک معماری یا ساختار هوشمند و قوی برای سایت است. این تنها راهی است که باعث می شود سئو شما بهبود یابد. شما باید یک لینک سازی داخلی قوی و مانند تار عنکبوت داشته باشید. باید موتور جستجو در سایت شما دائم در حال گردش باشد. نباید بگذارید موتور گوگل از سایت شما خارج شود و این کار را از طریق ایجاد لینک های داخلی خوب انجام می دهید.

به جای این که به صفحاتی مانند صفحه اصلی ، صفحه دسته بندی ها و صفحات محصولات لینک بدهید، به محتوای با ارزش سایت خود لینک بدهید. این صفحات با ارزش ممکن است همان صفحات وبلاگ و پست های شما باشند.

این روش، یک روش موثرتر برای دستیابی به لینک است. زیرا مردم بسیار دوست دارند که وقتی به یک صفحه وارد می شوند ، پیشنهادات و لینک های با ارزش دیگری نیز در اختیارشان قرار داده شود. با توجه به آنچه تا به حال گفتیم هدف ما توزیع قدرت بین صفحات سایت از طریق لینک سازی داخلی است. ما معتقدیم که این کار ارزش سایت شما را بسیار بالا می برد.

۳- صفحه های ارزشمند ایجاد کنید

سومین حرکتی که قبل از ساخت بک لینک باید انجام دهید این است که صفحه های با ارزش برای لینک دادن ایجاد کنید. بک لینک هایی که می خواهید بسازید را به کدام صفحه سایت خود لینک می دهید. این صفحات باید ارزش لینک دادن را داشته باشند. پس صفحات با ارزش با اطلاعات با ارزش برای مشتری بسازید. به عنوان مثال همین پستی که اکنون در حال خواندن آن هستید یکی از دارایی های ازرشمند من است. من این صفحه با ارزش را ساخته ام تا به شما آموزش دهیم و بتوانم کسب و کار خود را از این طریق گسترش دهم.

ساخت بک لینک برای یک صفحه ارزشمند نه تنها آسان است، بلکه در دراز مدت سود زیادی برای سایت شما خواهد داشت و لینک های زیادی برای این صفحه دریافت خواهید کرد. به همین دلیل است که تاکید دارم صفحات ارزشمند در سایت خود داشته باشید. زیرا بدون تلاش بیشتر، می توانید لینک بیشتری دریافت کنید. برای این که محتوا سئو شده بسازید، مقاله مربوطه را مطالعه کنید. در این مرحله و با ساخت محتوای ارزشمند، سایت شما پایه های خود را قوی تر می کند. پس حالا وقت آن رسیده که شروع به ساخت بک لینک کنیم درسته ؟

یک لحظه صبر کنید

شما باید قبل از این که شروع به بک لینک سازی کنید، درک واضحی از نحوه ساخت بک لینک های با کیفیت داشته باشید. این مطالب به شما کمک می کند پس با ما همراه باشید.

 

۶ شاخص کیفیت بک لینک

6 شاخص کیفیت بک‌لینک

 

در این قسمت از مقاله آموزش ساخت بک لینک رایگان به بررسی ۶ شاخص کیفیت بک لینک می پردازیم.

همه لینک ها به طور یکسان ساخته نمی شوند و بهتر است که بدانید شاخص های مهم برای ساخت بک لینک کدام هستند.

 

 • ارتباط

شما باید سایت هایی برای برای ساخت بک لینک انتخاب کنید که در زمینه کسب و کار شما فعالیت می کنند و کسب و کار های شما به هم مرتبط است. شما باید بک لینک هایی از مناسب ترین سایت ها بگیرید. پس در انتخاب سایتی که می خواهید در آن بک لینک بسازید خیلی دقت کنید. اما مشکلی که در اینجا وجود دارید این است که پیدا کردن صفحه ای که دقیقا موضوع مطالب شما را ارائه می دهد، کار دشواری است. شما باید سایت هایی را پیدا کنید که تقریبا در زمینه کاری شما فعالیت می کنند و مکان درستی را برای هر لینک انتخاب نمایید.

 

 • صلاحیت یا Authority

هر جه سایتی که برای ساخت بک لینک انتخاب می کنید اقدار و صلاحت بیشتری داشته باشد، نتایج بهتری دریافت خواهید کرد. از آنجا که Google دیگر PageRank را به روز نمی کند ، باید به معیارهای شخص ثالث اعتماد کنید. هیچکدام از ابزار های شخص ثالث کامل نیست، اما شما باید کار خود را با آن ها انجام دهید. توصیه می کنم با استفاده از ابزار های زیر سایت ها را تجزیه و تحلیل کنید. بهترین ابزار های تحلیل سایت ها عبارت اند از :

 

Ahrefs : https://www.gotchseo.com/ahrefs/

Majestic : https://www.gotchseo.com/trust-flow/

Open Site Explorer : https://moz.com/link-explorer

 

 

 • کیفیت لینک

برخی سایت ها هستند که در ابتدا سایت های معتبری به نظر می رسند اما وقتی با دقت بیشتری در آن ها جستجو می کنیم ، متوجه می شویم که سایت های خوبی نیستند. بنابراین باید دقت بیشتری انجام دهیم تا سایت های با کیفیت تری پیدا کنیم.

برای این کار نیز می توانید از ابزار هایی که در بالا معرفی شد استفاده کنید.

 

 

 • ترافیک

اگر فقط برای ایجاد ترافیک در سایت، به دنبال لینک سازی هستید، باید بگویم، در اشتباه هستید. هدف شما باید این باشد که لینک های شما باعث ایجاد ترافیک واقعی در سایت شود تا به درآمد برسید. از آنجا که شما ترافیک واقعی یک سایت را نمی دانید، بهتر است از ابزار های SEM Rush و Ahrefs برای اطلاع از ترافیک سایت استفاده کنید.

 

پست های مرتبط:  آنچه درباره سئو فنی در سال 2020 باید بدانیم

 

 • کیفیت لینک خروجی

وب سایت هایی که دارای دستور العمل های قدرتمند  برای بالا بردن قدرت خود هستند، فقط به منابع با کیفیت لینک می دهند. اگر شما می خواهید کیفیت بک لینک شما بالا برود باید از این سایت ها که لینک های خوبی دارند استفاده کنید. هر سایتی را برای ساخت بک لینک انتخاب نکنید. برای بررسی این مورد می توانید کار های زیر را روی وب سایت مورد نظر انجام دهید تا مطمئن شوید سایت با ارزشی است.

لینک هایی که در این سایت هستند، با موضوع سایت ارتباط دارند ؟

آیا لینک های خارجی که در این سایت است به سایت های معتبری لینک داده شده است ؟

آیا لینک های خارجی ساخته شده در این سایت، طبیعی هستند و یا مانند لینک های خریداری شده اند ؟

 

 • ایندکس شدن سایت هدف در گوگل

این مورد بازرترین نکته ای است که باید برای انتخاب سایت هدف در نظر بگیرید. باید بررسی کنید که آیا وب سایت هدف در گوگل ایندکس شده ست یا خیر ؟ اگر سایت در گوگل ایندکس نشده باشد، بک لینک هایی که ساخته اید، بی ارزش هستند. برای این کار نیاز است که به گوگل بروید و site:example.com را جستجو کنید. اگر سایت نمایش داده نمی شود از ساخت لینک خروجی در این سایت ، خودداری کنید.

 

آموزش ساخت بک لینک رایگان در انجمن های مربوط به موضوع سایت

 بک لینک در انجمن ها

 

شرکت در انجمن هایی که مربوط به موضوع سایت شما هستند، کار بسیار خوبی برای برند سازی و شناخت برند به کاربران است. اگر این کار را درست انجام دهید، برخی از افرادی که به این انجمن ها مراجعه می کنند را به سایت خود می کشانید. اعضای انجمن لینک شما را در انجمن می بینند و اگر خلاق باشید می توانید آن ها را به راحتی به سایت خود هدایت کنید. کار سختی نیست. بسیار از تالار های گفتمان اجازه نمی دهند در امضای خود لینک قرار دهید، اما برخی از این تالار ها این اجازه را به شما می دهند. این بک لینک ها که در امضای پروفایل خود قرار می دهید بسیار ازرشمند است. در ادامه می خواهم چند روش سریع آموزش ساخت بک لینک رایگان از طریق انجمن ها را برای بدست آوردن لینک خروجی بیشتر به شما معرفی کنم که حتما در این کار به شما کمک خواهد کرد.

 

 • چشم انداز انجمن های مربوطه

برای یافتن انجمن ها کلمات زیر را در گوگل جستجو کنید :

forum + NICHE

NICHE + forum

 

 • برای پروفایل خود در انجمن وقت بگذارید

از آنجا که لینکی که در این انجمن ها استفاده می کنید بسیار مهم است ، از کلمات کلیدی در پروفایل خود استفاده کنید. یک توضیح کوتاه در مورد خود و کسب و کارتان بنویسید و مطمئن شوید که کلمه کلیدی و لینک سایت شما در آن قرار دارد.

 • قوانین و مقررات انجمن را بخوانید و درک کنید

قوانین و مقررات هر انجمن متفاوت است. شما برای این که به خوبی در یک انجمن فعالیت کنید باید نحوه عملکرد انجمن را یاد بگیرید. برخی از انجمن ها به شما اجازه می دهند که لینک منتشر کنید اما برخی از انجمن ها نیز این کار را ممنوع کرده اند. می توانید پیام های دیگر کاربران را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاربران در موضوعات خود، لینک خروجی قرار داده اند یا نه .

 

 • تعداد پست های خود را در انجمن افزایش دهید و دوستان خود را اضافه کنید

هرچه تعداد دوست و پست بیشتری در یک انجمن داشته باشید، نشان می دهد که شما اعتماد بیشتری به انجمن کرده اید. همچنین رابطه های بیشتر لینک های بیشتری را به سایت شما وارد می کند. این کار کمی طول می کشد اما بسیار مهم و تاثیر گذار است.

 

 

 • شروع یک موضوع

موضوعاتی در انجمن قرار دهید که برای ان ها وقت گذاشته اید و خوب روی آن ها فکر کرده اید. این موضوعات اعتبار شما را در انجمن بالا می برد. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیایید که این کار ها برای چه هستند و یا چرا ما به اعتبار بیشتر نیاز داریم؟ هدف افزایش تعداد پیوند های داخلی در صفحه پرفایل شما است. این کار باعث افزایش قدرت شما در انجمن ها می شود. هدف بعدی از این کار اسن است که شما بتوانید از این طریق بخشی از انجمن شوید و افراد زیادی به شما اعتماد کنند. اگر شهرت خوبی در تالار های گفتمان داشته باشید می توانید بدون این که جریمه شوید، مطالب خود را در انجمن به اشتراک بگذارید. حالا شما می دانید برای ایجاد پایه های محکم برای بک لینک سازی به چه چیز هایی نیاز دارید. اکنون زمان ان رسیده که به آموزش ساخت بک لینک رایگان  قدرتمند بپردازیم.

 

آموزش ساخت بک لینک رایگان قدرتمند

 

بک لینک های قدرتمند نتایج شما را تسریع می کنند زیرا :

الف – مهمترین بک لینک ها هستند

ب- معتبرترین بک لینک ها هستند

 

بک لینک های قدرتمند

 

 

رویکرد محتوا محور

تولید محتوای با کیفیت کار دشواری است. هیچ راه بهتری برای هدایت بک لینک های قدرتمند به وب سایت وجود ندارد. فقط سه مورد با رویکرد محتوا محور برای هدایت لینک های خارجی به سایت وجود دارد که در زیر ارائه شده است.

 

کلمات کلیدی مناسب را برای هدف گیری پیدا کنید

یک مطالب عالی برای کلمه کلیدی مورد نظر تولید کنید

تبلیغ محتوا از طریق شبکه های اجتماعی و ساخت لینک خارجی

وقتی شما محتوای با کیفیت در سایت خود ایجاد می کنید، برای سایت خود دارایی های با ارزشی ساخته اید. مهم نیست گوگل چه می کند، اما او هرگز نمی تواند محتوای شما، یعنی دارایی شما را از بین ببرد. از سال ۲۰۱۹ تمام افراد به فکر ساخت بک لینک های بلند مدت از طریق تولید محتوا افتاده اند که سرمایه گذاری درستی برای سئو سایت است. یادتان باشد تاکتیک هایی که تا اینجا گفته شد و از این به بعد خواهید خواند ، بدون محتوا نیز کار می کنند ، اما اگر لینک های شما به محتوای با کیفیت لینک داده شوند، نتایج بهتری برای سایت شما خواهند داشت.

بک لینک های استاندارد

برای این که بک لینک های استاندارد بسازید، باید کلماتی که برای لینک در نظر می گیرید ، مرتبط با لینک و صفحه مورد نظر باشد. متاسفانه گرفتن لینک های با کیفیت و با ارزش بسیار کار سختی است. برای ساخت بک لینک های استاندارد و خوب باید ابتدا با وبلاگ نویسان حرفه ای و تولید کننده های محتوا ارتباط برقرار کنید.

دومین مرحله این است که شما برای ساخت بک لینک های با کیفیت و طبیعی نیاز به تولید محتوای با کیفیت دارید. آژانس دیجیتال مارکتینگ آریانیکا تا کنون صد ها بک لینک قدرتمند برای سایت های مختلف ساخته است و ارتباطات خوبی در این زمینه دارد که می توانند شما را در این کار کمک کند.

البته فراموش نکنید که محتوا های باارزشی که از قبل آماده کرده اید را نیز استفاده کنید. بهترین و سریع ترین کار این است که محتوا هایی که هم اکنون در سایت دارید را برای بک لینک سازی استفاده کنید.

 

پست های مرتبط:  راز برنده شدن در سئو در سال 2020  چیست ؟

آموزش ساخت بک لینک رایگان با ایجاد پست مهمان

پست مهمان یعنی شما برای سایت هایی که رتبه و اعتبار خوبی دارند، پست تهیه می کنید و این سایت ها به شما اجازه می دهند که در این پست ها لینک سایت خود را نیز قرار دهید. ایجاد پست های مهمان از دو روش برای سایت شما موثر خواهد بود. 

اول این که پست های با ارزش برای سایت اماده کنید که افتدار شما را در سایت بالا می برد. دوم این که پست مهمانی که تهیه کرده اید، می تواند ترافیک زیادی را به سایت شما وارد کند. توجه داشته باشید که گوگل به پست های مهمانی که هرز نامه هستند و ارزشی ندارند، نمره منفی می دهد. این بدان معنی است که باید پست مهمان خوبی تهیه کنید که ارزشمند باشد تا برای شما سودآور باشد. اگر برای پست مهمان ارزش قائل شوید ترافیک زیادی به سایت شما تزریق می شود.

برای این که نهایت استفاده را از یک پست مهمان ببرید، بهتر است لینک های متنی در پست قرار دهید. این پست ها بسیار ارزشمند تر از لینک هایی هستند که در انتهای پست قرار می دهید. در این جا چندین روش جستجو سایت هایی که پست مهمان می گیرند را به شما نشان می دهیم.

NICHE + “پست مهمان”

NICHE + “مشارکت در”

NICHE + “”برای ما بنویس

NICHE + “”مشارکت کنندگان

NICHE + “”نویسنده مهمان

NICHE + “”دستورالعمل ارسال مهمان

بک لینک های کلاه خاکستری

بک لینک کلاه خاکستری

 

امروزه بهتر است از بک لینک های کلاه خاکستری استفاده نکنید. اما مدت طولانی از این روش لین سازی خارجی استفاده شده است که ما هم در اینجا آن ها را معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که اگر از روش لینک سازی خارجی کلاه خاکستری استفاده کرده اید یا قصد دارید استفاده کنید، احتمال پنالتی گرفتن سایت شما بالاست ، پس مراقب باشید. البته هیچ کدام از روش های بک لینک سازی بی خطر نیست و برخی از سایت ها جریمه های سنگینی شده اند. اما اگر بک لینک سازی خطر دارید، پس چرا ما آن را آموزش می دهیم ؟

دلیل این است که بسیاری از این تکنیک ها خیلی خوب کار می کنند، شما باید تکنیک های خوب را انتخاب کنید و کار را به درستی انجام دهید. تکنیک ساخت بک لینک کلاه خاکستری برای افرادی که در زیر معرفی میکنم، مناسب است. شما که جز این افراد نیستید؟

 • افرادی که تحمل ریسک بالا را دارند
 • کسانی که می خواهند بدون تولید محتوای ارزشمند، رتبه کسب کنند.
 • کسانی که اهمیت نمی دهند که سایتشان پنالتی بگیرد

اما اگر جز افرادی هستید که تحمل ریسک بالا را ندارید و می خواهید بی دردسر رتبه خوبی بگیرید، یک گزینه پیش رو دارید :

 • از بک لینک های کلاه خاکستری به طور کامل دوری کنید

چگونه می توان از بک لینک استفاده کرد ؟

بسیاری از کسانی که سئو انجام می دهند، بک لینک ها را با لینک های داخلی اشتباه می گیرند. این دو نوع لینک مفهوم متفاوتی دارند. لینک های داخلی را شما خودتان به راحتی می توانید بسازید. اما بک لینک ها را باید کسب کنید، باید به دست آورید.

سایت شما باید به قدری خوب باشد که سزاوار دریافت بک لینک باشید. شما باید رضایت مشتریان خود را جلب کنید تا آن ها به شما بک لینک بدهند. ما متوجه شده ایم که سئو موثر از ذهن کاربر شروع می شود. شما باید کاربر را درگیر کنید. شما باید کاربر محور کار کنید و تنها هدف شما نباید گوگل باشد.

متاسفانه بیشتر افراد تمام وقت و هزینه خود را می گذارند تا راه هایی را پیدا کنند که گوگل را فریب دهند. اگر شما هم جز این دسته افراد هستید ، سخت در اشتباه هستند و انرژی خود را بیهوده تلف می کنید. شما نمی توانید زمانی که صرف فریب دادن گوگل کرده اید را برگردانید، اما می توانید از این کار درس بگیرید. برای ایجاد یک کسب و کار واقعی و سود آور باید، روی خوشحال کردن کاربرانتان تمرکز کنید.

همیشه و به طور مداوم. درک کنید که کاربران هدف اصلی شما در بازاریابی هستند، کاربرانی که از شما رضایت دارند، به شما بک لینک می دهند، کاربران خوب شما، محتوای شما را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند، کاربران راضی به سایت شما بر می گردند، هنگامی که کاربران را در اولویت قرار دهید، سئو سایت شما به زودی پیشرفت خواهد کرد.

در  این مقاله به آموزش ساخت بک لینک رایگان پرداختیم در مقاله های بعدی در مورد دریافت بک لینک از طریق کاربران بیشتر صحبت خواهیم کرد.