چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم
سئو سایت

چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

قبل از این که محتوای شما بتواند رتبه بندی شود، به لینک های داخلی نیاز دارد. گوگل وقتی صفحه ای را بررسی می کند، تمام پست ها و صفحات را به بهترین وجه بررسی می کند. لینک های داخلی تمام صفحات و پست های شما را به یک دیگر متصل می کنند و ساختار دقیق سایت شما را به گوگل نمایش می دهند. لینک های داخلی سلسله مراتبی را در سایت شما به وجود می اورند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا مهمترین صفحات را به گوگل معرفی کنید . بنابراین استفاده درست از لینک های داخلی بسیار ضروری است. به همین دلیل من می خواهم در این پست در مورد ” چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم ” صحبت کنم.

آیا می دانید با آموزش ساختار سایت ها می توانید درک بهتری از چگونگی بهترین ساختار ممکن داشته باشید . با این کار  در مورد محتوا سایت، دسته بندی ها ، لینک های داخلی و موارد دیگر اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

همان طور که می دانید، لینک سازی داخلی بخشی از سئو داخلی یا seo on page سایت است. سئو داخلی مهمترین و اولین بخش برای سئو کردن سایت است. شما وقتی سایت خود را طراحی می کنید، اولین کاری که باید برای سئو کردن سایت خود انجام دهید، این است که ساختار سایت خود را به درستی طراحی کنید. ساختار سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربر و ربات های جستجوگر به راحتی بتوانند در سایت شما حرکت کنند. در حقیقت شما باید تمام صفحات سایت خود را لینک سازی کنید و کاربر را از صفحه ای به صفحه دیگر هدایت کنید.

 

چرا لینک های داخلی برای گوگل مهم هستند ؟

گوگل از لینک های داخلی برای خزش کردن سایت شما و بررسی محتوای با ارزش سایت استفاده می کند.شما باید با مهارت های خود و با استفاده از لینک سازی داخلی بتوانید ربات های گوگل را در سایت خود نگه دارید و هوشمندانه از صفحه ای به صفحه دیگر منتقل کنید. هر چه زمانی که ربات های گوگل سایت شما را خزش می کنند، بیشتر باشد، رتبه و اعتبار سایت شما در گوگل بالاتر می رود. همچنین لینک سازی داخلی باعث افزایش سرعت ایندکس شدن صفحات سایت شما در گوگل می شود. البته ما از لینک سازی داخلی استفاده های دیگری نیز می کنیم. برای مثال با استفاده از لینک سازی داخلی می توانید برخی صفحات فروید یا لندینگ سایت را معتبرتر جلوه دهیم. سیاست هایی که ما در آریانیکا برای استفاده از لینک سازی داخلی به کار می بریم، بسیار زیاد و کاربردی است.

 

روابط بین محتوا

گوگل با استفاده از رباتی به نام Google Bot لینک های داخلی و خارجی سایت را دنبال می کند. وقتی این ربات وارد صفحه اول سایت شما می شود، به دنبال اولین لینک می گردد. با دنبال کردن یک لینک، گوگل می تواند رابطه بین صفحات مختلف سایت شما را درک کند. به این ترتیب گوگل می فهمد که کدام صفحات سایت شما موضوعات مشابه  ای را ارائه می دهند. اما ما چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم که به گوگل کمک کند که سایت شما را به بهترین شکل درک کند؟

پست های مرتبط:  آموزش ساخت بک لینک رایگان در سال 2020

مقدار لینک

علاوه بر درک رابطه بین محتوا، گوگل ارزش لینک ها را بین همه لینک های یک صفحه تقسیم می کند. غالبا صفحه اصلی هر وب سایتی بیشترین تعداد لینک را دارد. زیرا بیشترین بک لینک را به خود اختصاص داده است. ارزش این صفحه بین لینک های صفحه تقسیم می شود. بنابراین جدیدترین پست های وبلاگ شما در صورتی که از صفحه اصلی به صفحه پست پیوند داشته باشند به جای این که فقط در صفحه دسته بندی باشند، ارزش بیشتری کسب می کنند. اگر گوگل از طریق صفحه اصلی با این صفحات ارتباط داشته باشند ، پست های جدید سایت شما را زودتر پیدا می کند. پس وقتی سوال چگونه لینک سازی داخلی کنیم برایتان پیش می آید ، حتما این مورد را در نظر داشته باشید.

 

 

راه اندازی یک استراتژی برای این که چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

 

 

 

برای سئو سایت شما بسیار مهم است که به طور منظم استراتژی لینک سازی داخلی خود را ارزیابی و بهبود بخشید. اطمینان حاصل کنید که گوگل با لینک سازی داخلی خوب، سایت شما را درک می کند:

ارتباط بین صفحات

لینک های صفحات

ارزش صفحات

اول: ساختار ایده آل برای سایت شما

من همیشه به صاحبان وب سایت ها توصیه می کنم که وب سایت خود را مانند یک هرم تصور کنند. در بالاترین نقطه هرم ، صفحه اصلی سایت قرار داد. در زیر آن برخی بخش ها یا دسته بندی ها وجود دارد. در زیر این قسمت نیز صفحات جداگانه ای وجود دارد که همان پست ها و صفحات سایت شما هستند. اگر این کار را به خوبی انجام دهید ، ساختار سایت شما به درستی انجام شده است.

مهمترین محتوای شما چیست؟

سپس باید تعیین کنید که مهمترین محتوای سایت شما کدام هستند. اگر در مورد محتوا چیزی نمی دانید به طور خلاصه محتوایی بهترین و کامل ترین محتوای سایت شماست که در مورد هسته اصلی کار شما صحبت می کند. این محتوا همان محتوایی است که می خواهید افراد در هنگام جستجو در مورد کار شما آن را ببینند. از آنجا که می خواهید گوگل بدانید که این محتوا، محتوای اصلی شماست، باید لینک های بیشتری به این صفحه داشته باشید. نقاط مختلفی در سایت شما وجود دارد که از آنجا می توانید به محتوای اصلی خود لینک بدهید. در اینجا مواردی را به شما معرفی می کنم که به شما کمک می کند تا سوال  چگونه لینک سازی داخلی کنیم را بهتر متوجه شوید.

لینک های متنی را اضافه کنید

وقتی مقاله های مختلفی در مورد یک موضوع خاص نوشته اید ، باید آنها را به یکدیگر پیوند دهید. با این کار به گوگل و کاربران نشان می دهید که این مطالب به یک دیگر مرتبط هستند. اما چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم ؟ برای این کار می توانید از کلمات مرتبطی که در متن محتوای شما وجود دارد ، به آن صفحات لینک بدهید یا در انتهای پست خود لینک های داخلی را قرار دهید.

پست های مرتبط:  افزایش رتبه سایت در گوگل

یک بخش برای پست های مرتبط ایجاد کنید

پلاگین ها و افزونه های مختلفی وجود دارد که بخش چست های مرتبط را به پست ها و صفحه های شما اضافه می کنند. اگر از چنین افزونه ای استفاده می کنید ، توصیه می کنم که بررسی کنید و مطمئن شوید که پست های مرتبط را در سایت شما قرار می دهد. اگر مطمئن نیستید که به درستی کار می کند با خیر ، لینک سازی داخلی به صورت دستی بهترین روش برای چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم است.

لینک های نویگیشن را اضافه کنید

علاوه بر لینک داده به پست ها و صفحات مرتبط به موضوع ، می توانید با افزودن لینک هایی به صفحه اصلی و یا نویگیشن ، محتوای اصلی سایت خود را معتبر تر کنید. شما باید این کار را روی پست ها و صفحاتی که ستون های اصلی سایت شما هستند انجام دهید. این کار به صفحات و پست های شما ارزش بیشتری می دهد و آنها را در گوگل قوی تر می کند.

لینک ها را به دسته بندی خود اضافه کنید

طبقه بندی ها مانند دسته ها و برچسب ها به شما در سازماندهی سایت کمک می کنند. همچنین دسته بندی ها به کاربران و گوگل کمک می کنند تا محتوای شما را درک کند. اگر در سایت خود وبلاگ دارید ، می توانید در لینک سازی داخلی دسته ها را قرار دهید تا این صفحات را قوی تر کند. افزودن لینک به دسته ها و برچسب ها به گوگل کمک می کند تا ساختار وبلاگ شما را بهتر درک کنند و به بازدید کنندگان کمک می کند تا بتوانند راحت تر پست هایی که می خواهند را پیدا کنند.

 

 

لینک ها را به پست های محبوب یا پست هایی که اخیرا منتشر کرده اید ، اضافه کنید

لینک ها را به پست های محبوب یا پست هایی که اخیرا منتشر کرده اید ، اضافه کنیدآخرین گزینه برای این که چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم ایجاد لینک های داخلی در محبوبترین یا جدید ترین پست های وبلاگ است. ترجیحا بخش محبوب ترین ها و جدید ترین ها را در نوار کنار و یا پاورقی سایت خود اضافه کنید. تا در همه صفحات و پست ها ظاهر شوند و در دسترس باشند.

ار آنجا که بیشتر کاربران از همین محبوب ترین پست ها و جدیدترین پست ها ، به صفحات منتقل می شوند ، ارزش لینک های داخلی در این پست ها افزایش پیدا می کند. علاوه بر این حرکت در سایت برای بازدید کنندگان آسان تر می شود. این کار باعث افزایش ترافیک وب سایت شما شده و همان طور که می دانید ترافیک بیشتر نشانه این است که گوگل سایت شما را پسندیده و سایت شما رتبه بهتری دارد.

پست های مرتبط:  چگونه رتبه الکسا سایت را کاهش دهیم؟

برای این که بهترین استراتژی لینک سازی داخلی را در سایت خود به کار برید و سئو سایت خود را بهبود بخشید، بهتر است با مشاورین و متخصصین آریانیکا در این زمینه صحبت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

 

 

اطلاعات بیشتر در مورد چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

لینک های Nofollow

احتمالا شما در سایت خود پیوند هایی دارید که برای سئو سایت شما مهم نیستند. برای مثال لینک ورود به سایت که در صفحه اصلی سایت خود قرار داده اید ، این لینک ارزش چندانی ندارد . چون صفحه ورود به سایت نیازی به رتبه بندی در نتایج گوگل ندارد . شما می توانید با یک برچسب Nofollow از ارزش دادن به لینک های بی اهمیت جلوگیری کنید . یک برچسب Nofollow به گوگل می گوید که این لینک را دنبال نکند. با این کار ارزش های پیوند ها از بین نمی رود.

در گذشته وقتی لینکی برچسب Nofollow داشت ، ارزش آن به دیگر لینک ها داده می شد. اما امروز ه گوگل خیلی باهوش شده و اصلا ارزشی برای لینک های Nofollow در نظر نمی گیرد. به همین خاطر بهتر است امروزه به جای اضافه کردن لینک های Nofollow به صفحه ، تعداد چیوند های کمتری در هر صفحه قرار دهید ، تا ارزش بیشتری کسب کنند.

توجه داشته باشید که اضافه کردن یک برچسب Nofollow به این معنی نیست که آن صفحه را نمی توان در نتایج گوگل پیدا کرد. اگر نمی خواهید صفحه ای در نتایج جستجوی گوگل دیده شود، باید به آن ها برچسب noindex بدهید. برچسب noindex به این معنی است که گوگل نباید صفحه را بررسی و نمایش دهد.

 

اطلاعات بیشتر در مورد چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

متون لنگر یا انکر تکست

وقتی تصمیم گرفتید که لینک ها در کدام صفحات قرار داشته باشند و کدام صفحات نباید لینک های با ارزش داشته باشند، استفاده از متن لنگر یا انکر تکست مناسب بسیار مهم است. متن لنگر همان متن قابل کلیک است که بازدید کنندگان روی ان کلیک می کنند و وارد صفحه دیگری می شوند .

اگر متن لنگر را بیش از حد بهینه می کنید، به وب سایت خود آسیب می رسانید. بهینه سازی بیش از حد یعنی استفاده کردن عینا از کلمات کلیدی. برای این کار می تواند کلمات کلیدی مشابه را به متن لنگر اختصاص داد. با این کار گوگل رتبه سایت شما برای آن کلمات کلیدی را بالاتر می برد. امروزه گوگل به اندازه کافی باهوش است. گوگل متوجه می شود که کلماتی که در اطراف متن لنگر استفاده می کنید ، مهمتر از خود متن لنگر است و اهمین لینک را نشان می دهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که متن لنگر طبیعی به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *