10 فاکتور اساسی در سئو داخلی که باید بدانید

سئو داخلی
سئو سایت

۱۰ فاکتور اساسی در سئو داخلی که باید بدانید

موفقیت در جستجوی ارگانیک امروزه نیاز به بهینه سازی ترکیبی از عواملی دارد که موتورهای جستجو مهم می دانند. سئو فنی ، درون صفحه ای و خارج از صفحه. با گذشت سالها ، ما شاهد افزایش تمرکز افراد روی تکنیک های سئو خارج از صفحه – مانند ساخت بک لینک – و سایر عناصر فنی هستیم. اما واقعیت این است ، اگر به اصول داخلی و سئو داخلی توجه نکنید – سئو خارجی نمی تواند خیلی خوب عمل کند. سئو کاران هوشمند می دانند که بهینه سازی صفحه یا سئو داخلی باید دائماً در اولویت قرار گیرد.

و از آنجا که منظره جستجو در حال پیشرفت است ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که دانش داخلی شما به روز است. در این پست ، ما آنچه را که در مورد سئو داخلی وجود دارد ، این که چرا مهم است ، و ۱۰ مورد از مهمترین ملاحظات سئو داخلی را شرح خواهیم داد.

 

 

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی (همچنین به عنوان سئو محلی نیز شناخته می شود) به عمل بهینه سازی صفحات وب برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو در وب سایت و کسب ترافیک ارگانیک اشاره دارد. علاوه بر انتشار محتوای مناسب و با کیفیت بالا ، سئو داخلی شامل بهینه سازی عناوین ، برچسب های HTML (عنوان ، متا و هدر) و تصاویر شما می باشد. همچنین به معنای اعتبار و اقتدار وب سایت شما نیز است.

 

سئو درون صفحه جنبه های مختلف صفحه وب را در نظر می گیرد که در صورت درست بودن آن ها ، باعث بهتر دیده شدن وب سایت شما در نتایج جستجو می شوند.

 

چرا سئو داخلی مهم است ؟

چرا سئو داخلی مهم است ؟

سئو درون صفحه مهم است زیرا به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا وب سایت و محتوای آن را بشناسند. همچنین تشخیص دهند که آیا مربوط به درخواست جستجوگر است یا خیر . هرچه موتورهای جستجو پیشرفته تر می شوند ، در صفحات نتایج موتورهای جستجو یا SERP توجه بیشتری به اهمیت و معناشناسی وجود دارد.

Google با وجود الگوریتم های پیچیده ای که دارد ، اکنون بسیار ساده تر شده است:

درک اینکه کاربران هنگام تایپ یک پرس و جو در واقع چه چیزی را جستجو می کنند.

تحویل نتایج جستجو که با هدف کاربر (اطلاع رسانی ، خرید ، پیمایش) مطابقت داشته باشد.

سازگاری با این توسعه ضروری است و شما می توانید با اطمینان از اینکه وب سایت و محتوای آن – چه آنچه کاربران در صفحات وب شما مشاهده می شود (یعنی متن ، تصاویر ، فیلم یا صوتی) و عناصری که فقط برای جستجو قابل مشاهده هستند ، انجام دهید. موتورها (به عنوان مثال ، برچسب های HTML ، داده های ساختاری) – مطابق با جدیدترین و بهترین روش ها بهینه سازی شده اند.

پست های مرتبط:  راهنمای سئو سایت در گوگل

علاوه بر این ، شما نمی توانید به راحتی داخلی صفحه را نادیده بگیرید زیرا در هنگام بهینه سازی عناصر موجود در سایت کنترل بیشتری دارید روی سئو داخل صفحه دارید بر خلاف SEO خارج از صفحه که از سیگنال های خارجی (به عنوان مثال ، بک لینک) استفاده می کند. اگر برای سئو داخلی سایت تلاش بیشتری کنید، با افزایش بازدیدکنندگان و افزایش ترافیک مواجه خواهید شد.

 

 

۱- E-A-T

E-A-T ، مخفف Expertise, Authoritativeness, and Trustworthiness است که چارچوبی است که رتبه دهندگان گوگل برای ارزیابی تولیدکنندگان محتوا ، صفحات وب و وب سایت ها به طور کلی از استفاده می کنند. گوگل همیشه محتوای با کیفیت بالا را در صدر امتیاز دهی قرار می دهد. برای همین سایت هایی که محتوای با یفیت بالا تولید می کنند ، نسبت به سایت هایی که محتوایشان کیفیت پایین تری دارد، رتبه بهتری می گیرند.

بین محتوای با کیفیت و نتایج جستجو رابطه مستقی وجود دارد. هرچه محتوا با کیفیت تر باشد، در نتایج گوگل در جایگاه بالاتری دیده می شود. E-A-T به نوعی در نتایج جستجوی ارگانیک Google نقش دارد. این بدان معنی است که E-A-T باید در استراتژی SEO شما مورد توجه باشد.

 

 

۲- برچسب عنوان

عنوان برچسب یا Title Tag یک برچسب html است که در قسمت بالای هر صفحه وجود دارد. Title Tag به مخاطبین می گوید که در این صفحه در مورد چه چیزی نوشته شده است. از عنوان در نتایج جستجو استفاده می شود.  برچسب عنوان به خودی خود تأثیر کمی در رتبه بندی های ارگانیک سایت دارد ، به همین دلیل گاهی از آن غافل می شویم. عناوین نا مرتبط ، عناوین تکراری و نامناسب ، همگی بر سئو داخلی سایت تاثیر منفی می گذارد. بنابراین مطمئن شوید که عناوین را به درستی انتخاب کرده و بهینه سازی کرده اید.

 

 

۳- توضیحات متا یا Meta Description

توضیحات متا یا Meta Description در سئو داخلی

 

از اوایل سئو ، توضیحات متا یک نکته مهم بهینه سازی بوده است. توضیحات متا برچسب هایی هستند که توضیحاتی راجع به صفحه ارائه می دهند. ، غالباً در SERP ها در زیر عنوان صفحه نمایش داده می شوند. در حالی که گوگل تأیید می کند که توضیحات متا به رتبه بندی کمک نمی کند ، شواهد حکایتی وجود دارد مبنی بر اینکه خصوصیات غیرمستقیم توضیحات متا خوب به شما کمک می کند.

پست های مرتبط:  سئو چیست و چرا مهم است؟

بهینه سازی توضیحات متا به درستی می تواند به بهبود موارد زیر کمک کند :

نرخ کلیک از طریق CTR

درک بهتر نتیجه

درک آنچه وب سایت شما ارائه می دهد

 

 

۴- عناوین داخلی یا Headlines در سئو داخلی

آیا می خواهید محتوای وب سایت شما در جستجو عملکرد خوبی داشته باشد؟ پس شروع به نوشتن عناوین قانع کننده کنید. ایجاد عنوان برای یک پست وبلاگ ممکن است خیلی اساسی به نظر برسد ، اما یک عنوان عالی می تواند به معنای تفاوت بین یک کلیک و یک برداشت باشد به همین دلیل ایجاد استراتژیک برای عناوین مهم است.

عناوین شما باید طوری نوشته شوند که بتوانند مخاطبین را جذب کنند. عناوین باید کاربران را متقاعد کنند که روی سایر مطالب سایت شما کلیک کنند و به خواندن مطالب ادامه دهند.

 

 

۵- برچسب های هدر یا Header Tags

برچسب های هدر عناصر HTML (H1-H6)  هستند که برای شناسایی عناوین و زیرتیتر ها در محتوای شما از انواع دیگر متن (به عنوان مثال متن پاراگراف) جدا می شوند.

برچسب های هدر برای رتبه بندی سایت شما به اندازه گذشته اهمیتی ندارد. اما این برچسب ها هنوز هم یک عملکرد مهم دارند. این برچسب ها برای کاربران و سئو سایت شما بسیار کارآمد هستند.

Header Tags  می توانند به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارند:

خواندن مطالب شما را آسان تر و لذت بخش تر می کند.

ارائه زمینه ای غنی از کلمات کلیدی در مورد محتوای شما برای موتورهای جستجو

 

 

۶- نوشتن SEO در سئو داخلی

نوشتن SEO در سئو داخلینوشتن SEO به معنای نوشتن محتوا برای موتورهای جستجو و همچنین برای کاربران است. در پشت نوشتن مطالب مفید برای سئو استراتژی هایی وجود دارد و این چیزی نیست که فقط به تحقیق در مورد کلمات کلیدی بپردازد و خلاء ها را پر کند. تولید محتوا به این سادگی ها نیست. به یاد داشته باشید که تمام کسب و کار ها در وب سایت خود محتوا منتشر می کنند. بنابراین برای این که محتوای شما رتبه بالاتری بگیرد، باید با کیفیت، مفید، قابل توجه و مرتبط باشد.

 

 

۷- تحقیق در مورد کلمات کلیدی

برخی از افراد تصور می کنند ؟ هرچه تعداد صفحات بیشتری برای هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی داشته باشند ، بهتر می توانید برای آن کلمه کلیدی رتبه بگیرند . اما این تصور کاملا نادرست است. هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی خاص در چندین صفحه می تواند پیامد های فاجعه باری برای سئو سایت شما داشته باشد.  وقتی چندین صفحه را برای یک کلمه کلیدی در سئو داخلی رتبه بندی می کنید ، در واقع با خودتان رقابت می کنید.

پست های مرتبط:  چطور به متخصص سئو تبدیل شویم ؟

 

 

۸- بررسی محتوا

بیشتر تولید کنندگان محتوا روی تولید محتوای جدید متمرکز شده اند و فراموش می کنند که محتوای قبلی خود را بررسی کنند. این کار یک اشتباه بزرگ است. بررسی محتوای موجود در سایت بسیار مهم است زیرا به شما کمک می کند  که :

ارزیابی کنید که آیا محتوای موجود در سایت شما ، شما را به اهدافتان نزدیک می کند ؟

بررسی کنید که آیا اطلاعات موجود در محتوای شما هنوز صحیح است یا قدیمی و منسوخ شده است ؟

تعیین کنید که چه نوع محتوایی شما را به هدفتان نزدیگ تر می کند

بررسی محتوای موجود در سایت می تواند به استراتژی سئو شما کمک زیادی کند.

 

 

۹- بهینه سازی تصویر

افزودن تصاویر راهی مناسب برای جذاب تر کردن صفحات وب است. اما همه تصاویر حجم مناسبی ندارند. برخی از این تصاویر می توانند صفحات وب سایت شما را کند کنند.  بهینه سازی تصاویر در سئو داخلی به درستی به شما کمک می کند تا از یک دارایی ارزشمند SEO استفاده کنید.

بهینه سازی تصویر مزایای بسیاری دارد ، از جمله:

فرصت های رتبه بندی اضافی (در جستجوی تصویر Google نمایش داده شود).

تجربه کاربری بهتر.

بارگذاری صفحه سریعتر.

تصاویر نباید نا مرتبط باشند و باید با محتوای شما ارتباط داشته باشند و از عناوین توصیفی و متن alt استفاده کنند.

 

 

۱۰- جذب کاربر در سئو داخلی

تقویت عناصر SEO در صفحه وب سایت شما فقط نیمی از نبرد است. نیمی دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که کاربران سایت شما را می بنند. آنها همچنان محتوای شما را مشاهده می کنند ، با آن تعامل برقرار می کنند ، و بیشتر به سایت شما باز می گردند. حفظ کاربران چالش بزرگی است. اما مطمئنا قابل انجام است. برای افزایش جذب کاربر ، از جنبه های دیگر سئو داخلی  از قبیل سرعت سایت ، تجربه کاربر و بهینه سازی محتوا استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *