7 مرحله برای تبدیل شدن به سئو کار حرفه ای

سئو کار
سئو سایت

۷ مرحله برای تبدیل شدن به سئو کار حرفه ای

آیا می خواهید یک سئو کار حرفه ای شوید ؟ اما هیچ سرنخی برای شروع کار ندارید ؟ با توجه به تقاضای زیاد سئو، بسیاری از افراد انگیره زیادی برای حرفه ای شدن در سئو دارند. اما هیچ دانشگاهی نیست که به شما سئو را آموزش دهد و به شما کمک کند که یک سئو کار حرفه ای شوید. مسئولیت شما این است که خودتان این کار را انجام دهید و اموزش های لازم را بیاموزید.

در این راهنما یاد می گیرید که چگونه در ۷ مرحله ساده کار را شروع کنید و خودتان را برای تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای اماده کنید.

 

 

منظور ما از سئو کار حرفه ای چیست ؟

کارشناس سئو یک اصطلاح نسبی است. کارشناس سئو یا متخصص سئو کسی است که دانش اولیه برای سئو کردن یک سایت را دارد اما سئو کار حرفه ای کسی است که در زمینه سئو تجربه دارد و تقریبا با تمام موارد سئو آشنا است. مهم نیست که در مورد سئو چقدر اطلاعات کسب می کنید، همیشه اشخاصی هستند که اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بنابراین هدف شما نباید این باشد که فقط یک متخصص سئو باشید، شما باید به اندازه کافی یاد بگیرید تا به نتایج خوبی برسید.

 

 

۷ مرحله برای تبدیل شدن به یک سئو کار

7 مرحله برای تبدیل شدن به یک سئو کاراین روند ساده را دنبال کنید تا از متخصص سئو به یک سئو کار حرفه ای تبدیل شوید.

 • بیاموزید که موتور های جستجو چگونه کار می کنند
 • دو عامل مهم در رتبه بندی سایت را درک کنید
 • به چهار اصل اساسی سئو تسلط داشته باشید
 • راه اندازی یک وب سایت
 • ایجاد سیستم و واگذاری
 • هرگز یادگیری سئو را متوقف نکنید
 • صبور باشید

 

 

۱- نحوه کار موتور های جستجو را بیاموزید

در لیست سایت های گوگل تریلیون صفحه وب وجود دارند که ربات های خزنده گوگل آن ها را بررسی کرده اند . هنگامی که یک عبارت را در گوگل تایپ می کنید ، تمام صفخات مطابق با عبارت ، به شما نمایش داده می شوند. از آنجا که برای هر عبارتی که شما سرچ می کنید، میلیون ها نتیجه مرتبط وجود دارد الگوریتم های گوگل این صفحات را بر اساس صد ها دلیلی که دارد رتبه بندی می کند. هیچ کس نمی داند که عوامل رتبه بندی گوگل چه هستند. اما ما و تمام سئو کاران بر اساس تجربه و تجریه و تحلیل هایی که انجام داده ایم ، بعضی از این عوامل را می دانیم .

کار هایی که ما روی سایت ها انجام می دهیم فقط نتایج ارگانیک سایت را تحت تاثیر قرار می دهد و تبلیغات را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 

 

۲- دو عامل مهم رتبه بندی سایت ها  را درک کنید

تعداد زیادی از افراد در مورد عوامل کم اهمیت تر در رتبه بندی دچار مشکل می شوند. بنابراین قبل از پرداختن به موضوعات کم اهمیت ، سه مورد مهم رتبه بندی سایت را بررسی کنید.

 

 

ارتباط

برای این که در کلمات کلیدی مهم نمایش داده شوید باید سایت و محتوای ان مرتبط با کلمه کلیدی باشد. برای مثال اگر کسی در مورد آشپزی در گوگل جستجو می کند، گوگل هرگز صفحات مربوط به ماشین را به او نمایش نمی دهد. زیرا این صفحات بی ربط هستند.

پست های مرتبط:  راهنمای نهایی سئو خارجی

اما ارتباط فقط همین نیست. صفحه شما همچنین باید با نوع محتوایی که افراد می خواهند ببینند مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ، فردی که در جستجوی “چگونگی تهیه روغن اسطوخودوس” است می خواهد یک آموزش در این مورد بخواند. بنابراین تمام نتایجی که در صفحه اول گوگل به او نمایش داده می شوند پست های وبلاگ هستند و نه صفحه محصولات. پس شما برای دیده شدن باید محتوای مرتبطی تولید کنید.

من در زیر چند منبع به شما معرفی میکنم که به شما نحوه تولید محتوا را آموزش می دهد.

 

منابع مفید :

چگونه تولید محتوا کنیم ؟

آموزش تولید محتوا تولید محتوا در چهار مرحله

تولید محتوا چیست ؟

 

 

قدرت و اقتدار یا ( Authority )

قدرت و اقتدار یک سایت تا حد زیادی به بک لینک ها بستگی دارد. گوگل بک لینک هایی که به سایت شما داده می شود را به عنوان رای اعتماد در نظر می گیرد. هر چه بک لینک های با کیفیت تری داشته باشید، احتمالا رتبه بالاتری نیز خواهید داشت. بهترین سایت هایی که می توانید از آن ها بک لینک بگیرید دو ویژگی اصلی دارند : اقتدار و ارتباط

Authority مربوط به قدرت وب سایت لینک دهنده است. در Ahrefs دو اندازه گیری داریم : رتبه دامنه و رتبه سایتی که قدرتمند ترین لینک ها را به صفحات شما داده اند. ارتباط مربوط به موضوع وب سایت لینک دهنده است. . به عنوان مثال ، اگر مطلبی درباره تهیه روغن اسطوخودوس دارای دو بک لینک است ، یکی از وبلاگ فناوری و دیگری از وب سایت سلامت ، سایت با موضوع بهداشتی احتمالاً از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

 

۳-به چهار ستون اصلی سئو تسلط داشته باشید تا سئو کار شوید

به چهار ستون اصلی سئو تسلط داشته باشید تا سئو کار شوید

به سئو به عنوان یک پازل با چند قطعه فکر کنید. دانستم این که این قطعه ها را چگونه کنار هم قرار دهید ، دانش ضروری برای هر سئو کار حرفه ای است.

این چهار ستون یا قطعه عبارت اند از :

آنالیز یا تحقیق در مورد کلمات کلیدی

سئو داخل صفحه یا سئو داخلی

بک لینک ها و سئو خارجی

سئو فنی

 

بیایید آنچه باید لازم است یاد بگیریم

 

تحقیق در مورد کلمه کلیدی :

تحقیق در مورد کلمات کلیدی شامل پیدا کردن کلمات و عبارات مربوطه است که افراد آن ها را در موتور های جستجو تایپ می کنند. به طور کلی شما باید کلمات کلیدی را هدف قرار دهید که :

پتانسیل ترافیک بالا را داشته باشند. برای مثال در صورتی شما روی این کلمات کار کنید و در گوگل برای آن ها رتبه بگیرید ، احتمال این که ترافیک ارگانیک را به سایت شما بیاورند ، بالا باشد.

ارزش تجاری داشته باشد و مشتریان بالقوه و هدف را به سایت شما جذب کند.

خیلی رقابتی نباشد

 

ایده هایی برای یافتن کلمات کلیدی :

برای هر کلمه کلیدی معیار های مهمی که در زیر گفته شد را بررسی کنید :

حجم جستجو : تعداد متوسط افرادی که هر ماه کلمه کلیدی را جستجو می کنند.

کلمات کلیدی مشکل : کلمات کلیدی که مشکل تخمین زده می شود که افراد زیادی روی ان ها کار نمی کنند.

پست های مرتبط:  بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست ؟

کلیک: هر ماه تعداد کلیک روی نتایج جستجو از آن کلمه کلیدی

بهترین کلمات کلیدی ان هایی هستند که پتانسیل بالایی در جذب ترافیک داند. یعنی حجم جستجوی آن ها زیاد است و تعداد کلیک بیشتری روی آن ها می شود. همچنین ارزاش تجاری بالایی دارند و در رتبه بندی زیاد مشکلی ندارند و زود رتبه بندی می شوند.

 

 

سئو در صفحه یا On-page SEO

سئو کار و سئو در صفحه یا On-page SEOسئو در صفحه یا سئو داخلی ، بهینه سازی صفحات وب برای کمک به بهبود رتبه بندی و جذب ترافیک ارگانیک بیشتر از موتورهای جستجو است.

 

کارهایی که در سئو داخلی انجام می شود :

 • بهینه سازی سایت برای مشتریان هدف
 • استفاده از کلمه کلیدی در عناوین
 • نوشتن عناوین و توضیحات متا به صورت جذاب
 • استفاده از متن جایگرین برای تصاویر
 • لینک سازی داخلی برای صفحات مهم

 

 

لینک سازی

لینک سازی یا دریافت بک لینک به فرایند گرفتن لینک از سایت های خارجی گفته می شود. بک لینک ها به بهبود رتبه بندی و افزایش ترافیک ارگانیک سایت کمک می کنند. علاوه بر این راه هایی هستند برای مراجعه افراد به سایت شما که افراد را به سایت شما راهنمایی می کنند.

برخی از تاکتیک های ساختن بک لینک را در مقاله های دیگر به آموزش داده ایم :

ساخت بک لینک در سال ۲۰۲۰

۱۱ راه گرفتن بک لینک از کاربران

 

 

 

سئو فنی

سئو فنی شامل بهینه سازی وب سایت شما می باشد تا موتورهای جستجو بتوانند محتوای شما را به طور مؤثر بررسی کنند و فهرست بندی کنند و بازدید کنندگان از یک تجربه کاربری مثبت برخوردار باشند.

 

کار هایی که برای سئو تکنیکال انجام می شود عبارتند از:

 • بهبود سرعت صفحه
 • حذف لینک های شکسته (داخلی و خارجی)
 • استفاده از برچسب های متعارف برای جلوگیری از تکرار مطالب
 • اضافه کردن برچسب های hreflang به محتوای چند زبانه
 • بهینه سازی robots.txt برای بازده خزیدن
 • و Noindexing کردن محتوای غیر ضروری و ضعیف

 

 

۴- راه اندازی یک وب سایت

راه اندازی یک وب سایتمهم نیست که چند کتاب راجع به گلف بخوانید ، هرگز نمی توانید بدون انتخاب مجموعه ای از باشگاه ها و تمرین ، برنده مسابقات شوید. همین مورد برای سئو نیز صادق است. شما باید این موارد تئوری را بدانید ، اما جایگزینی برای کار عملی وجود ندارد. در واقع برای رتبه بندی کردن سایت خود حتما باید دست به کار شوید.

برای شروع پروژه خود ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست:

 • موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.
 • خرید دامنه و هاستینگ
 • یک وب سایت اساسی راه اندازی کنید.
 • شروع به ایجاد محتوا کنید

از آنجا که این سایت یک مورد عملی است شما می توانید دانش خود را به عنوان یک سئو کار با بهینه سازی مطالب، ساخت لینک و بک لینک و بررسی سایت از نظر سئو فنی ، محک بزنید .

 

 

۵- ایجاد سیستم و واگذاری

هرچه بیشتر درباره SEO اطلاعات کسب کنید ، بیشتر متوجه خواهید شد که در روز زمان کافی وجود ندارد تا خودتان همه کارها را انجام دهید. اما حتی اگر وجود داشته باشد ، انجام این کار باز هم ناکارآمد خواهد بود.

پست های مرتبط:  آموزش کار با گوگل آنالیتیکس

بودن یک  سئو کار معنای این است که افرادی وجود دارند که بهتر از شما وظایف سئو را انجام می دهند. واگذاری آن وظایف به افراد مناسب ، به شما کمک می کند تا در زمان خود صرفه جویی کنید و وقت خود را به انجام کار هایی که از ان ها لذت می برید بگذرانید .

به عنوان مثال اگر شما یک سئو کار هستید که در زمینه تحقیق و جستجوی کلمات کلیدی و تولید محتوا تخص بیشتری دارید، می توانید وقت خود را روی این کار ها بگذارید و کار های دیگر مانند لینک سازی و سئو تکنیکال را به سئو کار دیگری بسپارید .

در زمانی که شما در وقت خود صرفه جویی کنید و روی یک کار متمرکز شوید، مشتریان شما خدمات بهتری را می گیرند. زیرا تمام سئو کار ها تخصص خاصی دارند که در همان زمینه فعالیت می کنند. ایجاد سیستم بهترین راه برای نگه داشتن همه چیز سر جای خودشان است. شما می توانید یک سیستم داشته باشید تا تمام کار های سئو را در ان لیست و بررسی کنید.

 

 

۶- برای این که سئو کار بمانید هرگز یادگیری را متوقف نکنید

برای این که سئو کار بمانید هرگز یادگیری را متوقف نکنیدسئو سریع تغییر می کنید. در سال ۲۰۱۸ تنها گوگل اعلام کرد که بیش از ۳۲۰۰ بروزرسانی در الگوریتم های گوگل انجام داده است. اگر چه برخی از این بروز رسانی ها نسبتا جزئی بودند اما به شما ایده های خوبی می دهند که چگونه سریع سئو را انجا دهید و نتایج بهتری بگیرید.

اما نیاز نیست زیاد نگران الگوریتم های گوگل باشید. به جای تعقیب الگوریتم های گوگل کاری را انجام دهید که گوگل می خواهد شما انچام دهید. یعنی بهترین و مناسب ترین مطالب را در اختیار کاربران خود قرار دهید. با این کار دیگر لازم نیست نگران الگوریتم های گوگل باشید.

اما این بدان معنا نیست که نباید تغییر کنید . شما می توانید در شبکه سئو کاران حرفه ای قرار بگیرید و از تجربیات آن ها استفاده کنید تا فرصت های تازه ای بیابید و استراتژی های جدید و ارزشمندی پیدا کنید. بنابراین چند روش برای یادگیری موارد جدید به شما معرفی می کنم :

 • با افراد سئو کار ارتباط برقرار کنید
 • در وبینار ها و کنفرانس های سئو شرکت کنید
 • با سئو کار ها در LinkedIn ارتباط برقرار کنید
 • کارشناسان SEO را در توییتر دنبال کنید
 • به انجمن های Slack بپیوندید
 • به گروه های Facebook بپیوندید
 • وبلاگ های SEO را بخوانید
 • فیلم های آموزشی تماشا کنید
 • به پادکست ها گوش دهید

مواردی را انتخاب کنید که بیشتر برای شما جذاب است ، اما بیشتر وقت خود را برای آموزش نگذارید. از اصل پارتو پیروی کنید و ۸۰٪ از وقت خود را صرف انجام کار و ۲۰٪ از وقت خود را صرف یادگیری کنید.

 

۷- برای تبدیل شدن به سئو کار حرفه ای صبور باشید

اندرس اریکسون مشهور می گوید ۱۰۰۰۰ ساعت تمرین برای یادگیری مهارت جدید لازم دارید. می توان این زمان را کمتر کرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که تبدیل شدن به یک سئو کار حرفه ای یک روند یک شبه نیست و نیاز به زمان دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *