راز برنده شدن در سئو در سال 2020  چیست ؟

سئو در سال 2020
سئو سایت

راز برنده شدن در سئو در سال ۲۰۲۰  چیست ؟

اگر می خواهید در سال ۲۰۲۰ از رقبای خود پیشی بگیرید ،باید در مورد سئو در سال ۲۰۲۰ بیشتر بدانید . برای این کار به سه موردی که در زیر گفته شده نیاز دارید :

بهترین مطالبی که می توانید تولید کنید

بهترین برنامه ریزی را برای انتشار محتوا داشته باشید

و سایت خود را به بهترین شکل بهینه سازی کنید

آیا می دانید که شما می توانید در همه این موارد رتبه اول باشید و همین الان شانس با شما همراه شده است تا در سئو در سال ۲۰۲۰ موفق شوید .

 

  • اصول سئو در سال ۲۰۲۰ |محتوای خوب و جدید تولید کنید.

مشکلی که در اینترنت وجود دارد این است که ما بیش از حد محتوا داریم. وقتی کلمه ای را در گوگل جستجو می کنید ، تعداد کل نتایجی که برای جستجوی شما پیدا می شود به صد ها میلیون خواهد رسید. از این گذشته هیچ کس انتظار این را ندارد که همه مطالب خود باشند. اما همه انتظار دارند که لینک هایی که در صفحه اول گوگل هستند ، لینک های خوبی باشند و محتوای ارزشمندی را ارائه دهند. تصور کنید از میان صد ها مطلب گوگل باید فقط ۱۰ یا ۲۰ محتوا را انتخاب کند که شایسته نمایش در صفحه اول هستند. این کاری است که گوگل هر روز بیش از ۷۹۰۰۰ بار در ثانیه انجام می دهد.

 

این موضوع شاید برای کاربران زیاد مهم نباشد . اما برای شما که سایت دارید این مهم است که مشکلات سایت خود را بدانید و ان ها را رفع کنید زیرا محتوای شما حکم تبلیغ برای سایت شما را دارند . اما چگونه گوگل تصمیم می گیرد که کدام صفحات شایسته هستند که در صدر جدول قرار بگیرند؟

بیش از ۲۰۰ عامل مهم برای رتبه بندی وجود دارد. اما همه این ها در یک چیز خلاصه می شوند : چه سایتی بهترین کمک را به کاربران کرده است. یا به عبارتی دیگر سئو سایت آن رضایت کاربران را جلب کرده است .

 

پس چطور سئو در سال ۲۰۲۰ را انجام دهیم  ؟

شما باید درک دقیقی از انچه برای کاربران خود ارائه می دهید داشته باشید. هر سایتی که ساخته می شود، دلیلی دارد. این دلیل پایه و اساس کل برنامه شما است. یک سایت می تواند برای فروش محصولات یا انتشار اطلاعاتی از قبیل اخبار ، تحقیقات یا شاید سرگرمی یا به خاطر بازدید بیشتر ساخته شود. چه چیزی باعث شده تا شما سایت خود را بسازید ؟

اگر بتوانید این دلایل را به وضوح نام ببرید ، انگاه می توانید به مرحله بعدی بروید. در این مرحله نوع افرادی که می خواهید به سایت شما بیایند را تعیین می کنید. رابطه شما با آن ها بسیار مهم است. آنها مخاطبین هدف شما هستند. وقتی به سوال “چرا” و “چه کسی” پاسخ دادید ، نوبت به ” چگونه” می رسد. شما باید بدانید چگونه مشتریان و یا مخاطبین هدف را به سایت خود بکشانید. اگر شما از بهترین روش ارائه محتوا به کاربران خود استفاده نمی کنید ، باید قبل از هر چیزی در این بخش تجدید نظر کنید.

بهتر از این باش

کلمات کلیدی را انتخاب کنید که کاربران را به سمت محتوای شما سوق می دهد. کاربران انواع مختلف عبارت ها را در گوگل جستجو می کنند و تنها تعداد معدودی از آنها با ارزش سایت شما مطابقت خواهد داشت. ترفند برای سئو در سال ۲۰۲۰ این است که آن چند عبارت را پیدا کنید و آنها را به عنوان کلمات کلیدی خود در نظر بگیرید. اما چگونه تشخیص می دهید که آنچه را لازم است پیدا کرده اید؟

پست های مرتبط:  سئو محتوا

این کلمات باید به وضوح آنچه شما می خواهید ارائه دهید را منعکس کنند. کلمات کلیدی کوتاه و مبهم مانند ” خرید چکمه ” هیچ فایده ای برای سایت شما نخواهد داشت. با این کار اگر شما در رتبه اول نیز قرار بگیرید ، اما خطر کرده اید و کاربران هدف خود را از دست داده اید. عبارات خاص تری مانند ” چکمه های زمستانی زنانه ” را برای بهینه سازی انتخاب کنید.

این کلمات حجم جستجوی بالایی دارند. هرچه بیشتر از عبارات جستجوی محلی استفاده کنید ، افراد بیشتری به مشتریان شما تبدیل خواهند شد. این عبارت حجم جستجوی بالایی دارند.

با ابزار Get Suggestions می توانید کلمات کلیدی دارای هدف جستجو را پیدا کنید.

 

 

برای تولید محتوای با کیفیت بالا اقدام کنید

علیرغم این که این کار خیلی سخت است ، شما در تولید محتوای عالی ماهر تر می شوید. چون استاندارد های کیفیت محتوا در حال افزایش است. اما چطور چنین محتوایی تولید کنیم ؟ ما در مقاله چگونه تولید محتوا کنیم در مورد این موضوع به صورت کامل صحبت کرده ایم. اما در اینجا نیز به آن می پردازیم. برای تولید محتوای با کیفیت ، آنچه را کاربران می خواهند دقیقا تولید کنید. کاربران همیشه جزئیات بیشتری را می خواهند. اگر شما بتوانید این جزئیات را به ان ها بدهید ، سایت شما به یک سایت خود بدل خواهد شد.

محتوای خود را بصری و جذاب تولید کنید. از آنجایی که انسان ها موجودات بصری هستند ، شما باید بدانید که چگونه اولین تصور خود را در آنها ایجاد کنید و آن ها را در سایت خود نگهدارید. بهترین تجربه کاربری را برای کاربران خود ایجاد کنید . اگر مطالب مرتبط در سایت شما وجود دارد می توانید لینک سازی داخلی را نیز رعایت کنید و به آن مطالب نیز لینک دهد.

 

  • تحقیق و بهینه سازی کلمه کلیدی

SEO در سال 2020 تحقیق و بهینه سازی کلمه کلیدیآیا می دانید چگونه می توانید محتوای رویایی برای کاربران خود تهیه کنید ؟ اگر دلیل ساخت سایت خود را بدانید می توانید بهترین محتوا را تولید کنید. اکنون باید کاری کنید تا کاربران محتوای شما را در موتور های جستجو پیدا کنند. در این قسمت شما به کلمات کلیدی نیاز دارید . در بخش قبلی گفتم که محتوای شما باید متناسب با هدف جستجوی کاربران تنظیم شود. همین مورد در مورد کلمه کلیدی نیز صدق می کند. عبارات بیانگر آنچه کاربران واقعا به دنبال آن ها هستند ، بنابراین کلمات کلیدی بیان شده با یک هدف خاص در ذهن شما بهترین محتوایی هستند که مخاطبین را به سوی شما جذب می کنند.

فقط آنچه را در ذهن دارید ، وارد کنید و جستجو را فشار دهید . گوگل در بالای صفحه تعداد جستجو های هر کلمه کلیدی را به شما نشان می دهد. با این کار شما می توانید با اهمیت ترین کلمات را که بیشتری جستجو را دارد ، پیدا کنید.

پست های مرتبط:  مدیریت سایت چیست و چه کسی این کار را انجام می دهد ؟

 

چند روش دیگر نیز برای یافتن کلمات کلیدی وجود دارد .

گوگل سرچ کنسول :  اگر سایت خود را به گوگل سرچ کنسول وصل کنید ، گوگل شروع به بررسی سایت شما می کند. سپس می توانید از کلمات کلیدی که این ابزار به شما معرفی می کند برای تولید محتوا استفاده کنید. همچنین در این ابزار می توانید بهترین صفحات سایت خود و یا بهترین کلمات کلیدی سایت خود را نیز بررسی کنید. ما در مقاله ای به طور کامل در مورد نحوه کار با گوگل سرچ کنسول آموزش داده ایم که می توانید برای آنالیز سئو سایت خود از آن استفاده کنید.

 

رقبا را بررسی کنید : این کار یک فرایند دو مرحله ای است . رقبای شما برای بهینه سازی سایت خود از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند ؟ برای این کار اول آدرس سایت رقیب را در ابزار Spy on Competators وارد کنید. سپس کلمات کلیدی مورد نظر خود برای رتبه بندی را به قسمت کلمات کلیدی اضافه کنید . این ابزار به شما گزارشی می دهد که رتبه بندی سایت مورد نظر برای کلمات کلیدی که شما وارد کرده اید را نشان می دهد. اگر سایت رقیب شما برای یک کلمه کلیدی خوب در رتبه بندی ضعیفی قرار دارد ، شما شروع به تولید محتوا برای همان کلمه کلیدی کنید. با این کار شما ار زقبا پیشی می گیرید.

 

حال زمان آن رسیده تا سایت خود را بهینه کنید . برای این کار مورد زیر را باید در سایت خود بررسی کنید :

url های صفحه

عناوین

توضیحات متا

نام فایل ها ، عنوان آن ها و متن جایگزین تصاویر

عناوین H1 – H4

متن لنگر لینک های داخلی

 

 

  • تحلیل رقبا

موفقیت یک سایت را چگونه میسنجید ؟ برای این که متوجه شوید که یک سایت موفق است یا خیر می توانید موارد ریز را در سایت بررسی کنید : رتبه بندی ، ترافیک ، نرخ تبیدل مشتری و درامد .

در نهایت ما در پست سئو در سال ۲۰۲۰ می خواهیم شما را در مقایسه با رقبا به جایگاه بالاتری برسانیم . برای این کار شما باید رقبای خود را تحلیل کنید و ببینید که از چه معیار های برای سئو در سال ۲۰۲۰ استفاده می کنند. برای تحلیل رقبا دقت کنید که سایت هایی را بررسی کنید که واقعا رقیب شما هستند ، نه سایت هایی که فقط در یک کلمه کلیدی که مد نظر شما است رتبه بندی شده اند. حال شما با مواردی که در زیر گفته ام می توانید رقبا را شکست بدهید :

 

تولید محتوا

تبلیغ محتوا

ارائه یک تجربه کاربری عالی

ایجاد ارتباط صمیمانه با کاربران

بهینه سازی سایت

این ها معیار هایی هستند که به شما کمک می کنند تا موفق شوید و هیچ راه میانبری نیز وجود ندارد .

 

رتبه بندی : موقعیت های خود در یک کلمه کلیدی در رتبه بندی را با همان کلمه کلیدی در سایت رقیب مقایسه کنید.

بک لینک ها : گزارش بک لینک های رقبا را همراه با تعداد بک لینک ها و قدرت دامنه هایی که به سایت رقیب لینک داده اند را بررسی کنید.

پست های مرتبط:  بک لینک سازی چیست ؟

ترافیک : گزارش ترافیک رقیب در ۱۲ ماه گذشته را بررسی کنید .

یک موضوع بسیار مهم که وجود دارد ، بک لینک های رقبا است. اگر می توانید آن ها را جستجو کنید. می توانید تعدادی سایت پیدا کنید که در انها برای سایت خود نیز بک لینک بسازید. ما در مقاله ی ساخت بک لینک  نحوه ساخت بک لینک و روش های ان را به صورت کامل توضیح داده ایم که می تواند به شما کمک کند. اما چطور بک لینک های سایت رقیب را پیدا کنیم ؟ برای این کار فقط کافی است که آدرس سایت رقیب را در ابزار Backlink Spy وارد کنید. این ابزار تمام بک لینک ها و دامنه هایی که بک لینک داده اند را به شما نشان می دهد که می توانید از ان ها استفاده کنید .

 

  • اصول سئو در سال ۲۰۲۰ | بهینه سازی سرعت صفحه

اصول سئو در سال 2020 | بهینه سازی سرعت صفحهچیزی که کاربران را بسیار آزار می دهد ، کند بودن سرعت یک سایت است . بیشتر کاربران دوست دارند یک سایت با سرعت برق بارگذاری شود. البته تقریبا می توان گفت هیچ سایتی با این سرعت بارگذاری نمی شود اما بهترین زمان برای بارگذاری یک سایت ۲ ثانیه یا کمتر است.

سرعت سایت خود را با ابزار Page Speed ​​Insights بررسی کنید. اگر سرعت سایت شما کند است ، روش های زیادی برای سریعتر کردن سرعت سایت وجود دارد :

سایت خود را بر روی یک سرور سریع بارگذاری کنید

CDN را برای سایت خود تنظیم کنید

تصاویر سایت را بهینه کنید

تصاویر را با فرمت مناسب ذخیره کنید

تصاویر را فشرده سازی کنید

از عناصر کمتری استفاده کنید

کد ها را ادغام کنید

از فشرده سازی gzip استفاده کنید.

حافظه پنهان مرورگر را فعال کنید

 

 

خطاها در سایت ها بسیار مهم هستند و باعث می شوند که رتبه سایت شما خراب شود. آیا شما تمام زباله ها را در محیط کار خود جمع می کنید تا مشتریان شما آن ها را ببینند. البته که شما چنین کاری نمی کنید و به افرادی که به شما مراجعه می کنند ، احترام می گذارید. سایت تیز مکانی است که مشتریان شما به آن مراجعه می کنند. بروز خطا در سایت به تجربه کاربری سایت شما آسیب می رساند.

این خطا ها شامل موارد زیر می شود :

لینک های شکسته

تصاویر شکسته

تغییر مسیر ها در سایت

خطاهای سرور

محتوایی که توضیحات متا ندارند

خطا های خزنده ها

صفحاتی که به هیچ جای سایت لینک نشده اند

صفحاتی که هیچ لینک داخلی ندارند ، صفحات بن بست

خطاهای نشانه گذاری

برای تشخیص و رفع این خطا ها در سایت باید از ابزار هایی استفاده کنید که این خطا ها را به شما گزارس می دهند. برای نمونه ابزار گوگل سرچ کنسول ابزاری است که به شما کمک می کند تا این خطا ها را شناسایی کنید . من سعی کردم تمام اصول سئو در سال ۲۰۲۰ را به شما ارائه دهم. اما اگر سوالی دارید و یا چیزی را فراموش کرده ام لطفا در قسمت نظرات بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *