سئو موبایل : 9 راهی که برای بهینه سازی موبایل مناسب است

سئو موبایل
سئو سایت

سئو موبایل : ۹ راهی که برای بهینه سازی موبایل مناسب است

آیا می دانید که بین از ۴۰% جستجو ها از طریق موبایل انجام می گیرد؟ اگر می خواهید کاربران تلفن همراه با وب سایت شما درگیر شوند و مشتری وفادار شما شوند ، باید روی سئو موبایل سرمایه گذاری کنید. سئو موبایل فرایند بهینه سازی سایت شما برای رتبه بهتر در نتایج جستجو و نگه داشتن کاربران تلفن همراه در صفحه شما است.

در این پست ما در مورد سئو موبایل صحبت خواهیم کرد. چرا سئو موبایل مهم است و ۹ راه که برای کمک به شما برای بهینه سازی موبایل مناسب هستند را معرفی می کنیم. اگر می خواهید باز هم در مورد سئو موبایل بیشتر بدانید می توانید با شماره ۰۹۳۷۸۹۷۸۶۵۶ تماس بگیرید و با متخصص سئو موبایل آریانیکا صحبت کنید.

 

 

سئو موبایل چیست؟

سئو موبایل فرایند بهینه سازی وب سایت شما برای اطمینان از عملکرد عالی و مناسب سایت در دستگاه های تلفن همراه است. هنگام انجام سئو موبایل ، تجربه کابری مثبتی را در اختیار کاربران قرار می دهید. زیرا بدون توجه به اندازه صفحه ، در هر دستگاهی سایت شما عالی به نظر می رسد.

استفاده از تلفن همراه در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است. ۷۶ درصد از مصرف کنندگان اط طریق تلفن همراه خرید می کنند. همچنین پیش بینی می شود که با دسترسی بیشتر به تلفن های همراه این میزان افزایش پیدا کنید.

بسیاری از شرکت ها و کسب و کار های اهمیت سایت سازگار با موبایل را درک نمی کنند. اما وقتی یک وب سایت سازگار با موبایل یا اصطلاحا موبایل فرندلی ندارید ، به سئو سایت و درک مخاطب از کسب و کارتان آسیب می رسانید. در حقیقت ۵۲% از کاربران به دلیل وجود تجربه کاربری بد در تلفن همراه، کمتر احتمال دارد دوباره به سایت شما سر بزنند و شما مخاطبین خود را از دست می دهید.

اگر می خواهید از تجربه بد کاربری در تلفن همراه جلوگیری کنید ، باید سایت خود را برای موبایل نیز بهینه سازی کنید تا سئو موبایل نیز در سایت رعایت شود. من نکات بیشتری را امروز در مورد چگونگی انجام این کار به شما ارائه خواهم داد.

 

 

چرا سئو موبایل مهم است؟

چرا سئو موبایل مهم است؟

قبلا ذکر کردیم که چرا سئو موبایل برای تجارت شما ارزشمند است. اما بیایید به چند آمار نگاهی بیندازیم که نشان می دهد چرا سئو موبایل اهمیت دارد :

 

مردم ۷۰% از زمان اینترنت خود را در موبایل خرج می کنند

هنگامی که کاربران ۷۰ درصد از زمانی که آنلاین هستند را با دستگاه های قابل حمل می گذرانند پس سئو موبایل خیلی مهم است. اگر کاربران شما بیشتر وقت خود را در موبایل می گذرانند باید اطمینان حاصل کنید که آنها تجربه کاربری خوبی در سایت شما دارند. اگر سئو موبایل در سایت شما فعال نباشد، به دلیل تجربه ضعیف در تلفن همراه ، خطر از دست دادن تعداد زیادی از کاربران را برای کسب و کار خود دارید.

 

احتمال این که ۷۴% از کاربران به دلیل سئو موبایل به سایت شما برگردند وجود دارد

این منطقی است که اگر کاربر تجربه مثبتی از سایت شما در موربایل داشته باشد، به احتما زیاد دوباره به سایت شما باز می گردد. بازگشت به سایت شما می توانید تاثیر بسزایی روی فروش و سئو و رتبه سایت شما داشته باشد.

 

وب سایت های موبایل فرندلی عقاید بیشتر از ۶۰% کابران را تقویت می کنند

بخش بزرگی از سئو موبایل شما در حال تطبیق وب سایت شماست تا بهترین تجربه را به مخاطبان شما ارائه کند. اگر وب سایت شما موبایل فرندلی نیست ، کاربران تصور منفی از کسب و کار شما پیدا می کنند و سایت شما را به فراموشی می سپارند . این کار به رتبه سایت شما آسیب می رساند. با داشتن یک سایت با سئو موبایل شما نظر بیش از ۶۰% از کاربرانی را که کسب و کار شما را پیدا می کنند ، تغییر و بهبود می بخشید.

 

۶۷% از کاربران از سایتی که سئو موبایل دارد خرید می کنند

سئو موبایل بر نرخ تبدیل شما تاثیر می گذارد. اگر سایت شما به درستی در تلفن همراه هوشمند کار کند ، مخاطبین شما احتمالا محصولاتی را از شرکت شما خریداری می کنند. یک وب سایتی که بهینه سازی موبایل را به درستی انجام داده است به درآمد بیشتر شما کمک می کند.

 

 

۹ روش برای ایجاد یک استراتژی موثر در سئو موبایل

9 روش برای ایجاد یک استراتژی موثر در سئو موبایل

 

اکنون که می دانید چرا سئو موبایل بسیار مهم است ، وقت ان رسیده است که برنامه خود را برای کاربران خود تطبیق دهید. بیایید به ۹ روش برتر برای بهبود استراتژی سئو موبایل نگاهی بیاندازیم.

 

۱- زمان بارگذاری سایت خود را بهبود بخشید

زمان بارگذاری سایت شما بخش جذایی ناپذیر از تجربه تلفن همراه است. هنگامی که کاربران اطلاعات را از طریق تلفن همراه جستجو می کنند ، می خواهند به سرعت به آن دسترسی داشته باشند. اگر وب سایت شما به اندازه کافی سریع بارگذاری نشود ، کاربران از سایت شما خارج می شوند .  برای حفظ کاربران سایت در موبایل ، باید زمان بارگذاری سایت خود را بهبود بخشید. Google PageSpeed ​​Insights اطلاعاتی درباره زمان بارگذاری سایت شما ارائه می دهد.

 

سرعت سایت در سئو موبایل

 

از طریق این ابزار می توانید سایت خود را به خوبی بررسی کنید و بدانید چه جاهایی از سایت به پیشرفت نیاز دارد. گوگل روش هایی برای بهبود زمان بارگذاری سایت شما برای کاربران تلفن همراه ارائه می دهد. اگر در زمینه برنامه نویسی تجربه ای ندارید و یا وقت ندارید این کار را روی سایت خود انجام دهید می توانید در یک سریس بازاریابی صفحه در یک شرکت بازاریابی سرمایه گذاری کنید. خدمات سرعت سایت به شما این امکان را می دهد که برای بهبود سرعت سایت خود از افراد متخصص کمک بگیرید.

 

 

 

۲- طراحی سازگار  یکپارچه

سازگاری یکپارچه یک عنصر اساسی در ایجاد سئو موبایل برای وبسایت است. هنگامی که از طراحی سازگار استفاده می کنید ، اطمینان حاصل می کنید که با هر دستگاهی که کاربران استفاده می کنند سازگار است. هر دستگاهی از تلفن هوشمند گرفته تا تبلت ريال مخاطبان شما بهترین تجربه کاربری را در تلفن همراه کسب خواهند کرد.

یکپارچه سازی طراحی ریسپانسیو حرکت در سایت را برای مخاطبین اسان می کند. آن ها می توانند به راحتی در صفحه شما حرکت کنند و سایت شما را به درستی مشاهده کنند. به عنوان مثال ، تصور کنید که می خواهید به نسخه دسکتاپ سایت خود بر روی تلفن همراه دسترسی پیدا کنید. همه چیز به هم ریخته و غیر قابل خواندن خواهد بود. این کار باهث می شود تا کاربران از سایت شما خارج شوند.

بدون طراحی ریسپانسیو شما بیشتر مشتریان خود را از سایت دور خواهید کرد. اگر ان ها نتوانند به راحتی اطلاعات سایت شما را بخوانند ، به احتمال زیاد در سایت باقی نمی مانند.

 

 

۳- بر تجربه کاربر متمرکز شوید

نکته بعدی در مورد این است که ریسپانسیو کردن سایت به صورت دستی انجام می شود. اگر می خواهید سایت شما سازگار با موبایل باشد ، باید روی تجربه کاربر متمرکز شوید. طراحی ریسپانسیو بخشی از یک تجربه کاربری مثبت است. هنگامی که کاربران می توانند به سایت شما به راحتی در تلفن همراه دسترسی پیدا کرده و آن را مرور کنند ، تجربه ای مثبت برای ان ها فراهم می شود.

چیز دیگری که در طراحی ریسپانسیو سایت برای سئو موبایل تاثیر زیادی دارد و بسیار هم مهم است طراحی انگشت شصت است.

طراحی انگشت شصت

هنگام سئو موبایل باید دسترسی مخاطبین به سایت را آسان کنیم تا بتوانند به راحتی روی عناصر موجود در صفحه کلیک کنند. برای این کار شما باید یک طراحی سازگار با انگشت شصت داشته باشد. زیرا کاربران در درجه اول با انگشت شصت خود سایت را مرور می کنند.

تماس های آسان برای اقدام  ( CTAs )

دکمه های تماس برای عمل کردن به مخاطبان شما کمک می کند تا قدم بعدی را برای تبدیل شدن به مشتری بردارند. هنگامی که یک وب سایت با سئو موبایل ایجاد می کنید ، اطمینان حاصل کنید که CTA های شما در صفحه وجود دارند و پیدا کردن آن ها آسان است. مخاطبان شما باید فورا یک CTA را در صفحه شما ببینند. خواه یک شماره تلفن باشد یا عبارتی که کاربران را به صفحه بعدی راهنمایی می کند. CTA شما همچنین باید به اندازه کافی بزرگ باشد که کاربران بتوانند به راحتی روی آن کلیک کنند.

اطمینان حاصل کنید که قلم برای دستگاه های کوچک تر قابل خواندن است

از آنجایی که کاربران سایت شما را در دستگاه هایی با صفحه نمایش کوچک تر مرور می کنند ، باید قلم هایی استفاده شود که قابل خواندن باشند. چه فونت برجسته ای را انتخاب کنید و چه اندازه قلم را افزایش دهید باید قلم خود را طوری تنظیم کنید که به راحتی در تلفن همراه قابل خواندن باشد.

 

۴- مراقب POP-UPS باشید

مراقب POP-UPS باشید در سئو موبایلبرنامه های پاپ آپ روشی موثر برتی جبل توجه مخاطبین به یک عمل خاص است. این که ایا برای دریافت ایمیل یا بارگذاری محتوای رایگان ثبت نام کنید. بسیاری از شرکت ها از پاپ آپ استفاده می کنند تا توجه کابران را نسبت به عملی که می خواهند انجام دهند ، جلب کنند.

اقدامات خاص باعث می شود یک پنچره باز شو روی صفحه نمایش ظاهر شود . ممکن است وقتی شخصی برای اولین بار وارد یک صفحه می شود ، وقتی به قسمتی از صفحه می رود ، یا حتی وقتی موس خود را به سمت جستجو نتایج می برد ، پنجره نمایش داده شود. پاپ  به طور موثر به جلب توجه مخاطب کمک می کند و آن ها را به دیدن اطللاعات حیاطی که می خواهید به اشتراک بگذارید ، می کشاند.

با این حال پاپ آپ ها می توانند یک مشکل در دستگاه های تلفن همراه باشند. اگر این پنجره تمام صفحه تلفن همراه را بگیرد و کاربر نتواند هیچ عکس العملی نشان دهد، کاربر از سایت شما نا امید می شود. آن ها نمی توانند اطلاعاتی که می خواهند را در صفحه سایت شما ببینند و ممکن است نتوانند پاپ آپ را ببندند. این می تواند باعث شود تا کاربران سایت شما را ترک کنند.

اگر قصد استفاده از پاپ آپ را در سایت خود دارید ، مراقب نحوه استفاده از ان باشید. شما نباید بیش از حد از این پنجره ها در تلفن همراه استفاده کنید زیرا این امر می تواند افراد را از سایت شما دو کند. از قسمت هایی از صفحه استفاده کنید که پاپ آپ برای آن ها مهم است و اطلاعات مهمی را پوشش نمی دهد.

همچنین باید مطمئن شوید که پاپ آپ شما یک روش آسان برای بستن آن مانند دکمه ضربدر در بالای صفحه دارد که به راحتی در موبایل بسته می شود. اگر می خواهید سئو موبایل شما موثر باشد، هنگام استفاده ار پاپ آپ در صفحه احتیاط کنید.

 

 

۵- بهینه سازی محلی

بخش اساسی سئو موبایل شامل سئو محلی است. جستجو در تلفن همراه با استفاده از عبارت “در نزدیکی من ” در سه سال گذشته سه برابر بیشتر شده است . به این معنی که تعداد بیشتری از کاربران در جستجوی مشاغل محلی هستند. افراد اغلب با عبارتی مانند “در نزدیکی من ” “اکنون باز ” و “از کجا می تونم بخرم ” جستجو می کنند تا مشاغل محلی را در نزدیکی خود پیدا کنند. با این که تعداد زیادی از افراد با استفاده از عبارات محلی از طریق تلفن همراه جستجو می کنند ، باید استراتژی خود را برای رسیدن به این افراد تطبیق دهید.

با استفاده از کلمات کلیدی محلی می توانید با جستجو محلی سازگار شوید. یک کلمه کلیدی مانند “فروشگاه گل در ….” نمونه ای عالی از یک کلمه کلیدی محلی است. اگر شخصی به جستجو فروشگاه گل محلی بپردازد، به احتمال زیاد برای یافتن یک فروشگاه گل در شهر خاصی جستجو می کند.

استفاده از کلمات کلیدی محلی به شما کمک می کند تا در نتایج جستجوی محلی بیشتر ظاهر شوید. این یک استراتژی عالی برای کمک به شما در برتری در استراتژی سئو موبایل است.

 

۶- استفاده از یک ناوبری کوچک در صفحه

ناوبری منو شما نقش مهمی در نحوه یافتن و دسترسی کاربران به اطلاعات دارد. اگر ناوبری شما برای استفاده بیشا از حد چالش بر انگیز باشد ، کاربران نا امید می شوند و سایت شما را ترک می کنند. برای اطمینان از تجربه کاربری مثبت ببرای مخاطبین خود ، ناوبری مناسبی برای موبایل ایجاد کنید تا سئو موبایل سایت شما تقویت شود.

بهترین راه برای ایجاد ناوبری مورد پسند کابران و موبایل ، استفاده از منوی همبرگر است. منوی همبرگر در بالای صفحه با سه خط روی هم ظاهر می شود. وقتی کاربران روی این دکمه کلیک کنند منوی کشویی ظاهر می شود که از طریق آن می توانید به تمام قسمت ها دسترسی داشته باشید.

 

سرعت سایت در سئو موبایل در سئو موبایل

 

منوی همبرگر باعث می شود که ناوبری خود را برای مخاطبان خود سازماندهی کنید. این کار سایت شما را تمیز نگه می دارد و مخاطبین به راحتی می توانند از اطلاعات استفاده کنند.

 

۷- بهینه سازی نکات عنوان و توضیحات متا

بخش اساسی سئو موبایل برچسب ها و توضیحات متا است. این دو عنصر تعیین می کند که آیا کسی در لیست نتایج گوگل روی سایت شما کلیک می کند یا خیر ؟ از آنجا که کاربران تلفن همراه به سرعت در جستجوی اطلاعات هستند ، آنها اغلب از برچسب عنوان و توضیحات متا شما استفاده می کنند. تا مشخص کنند که آیا باید روی لینک شما کلیک کنند.

برچسب های عنوان

برچسب های عنوان اولین چیزی است که مخاطبان شما در نتایج جستجو می بینند. این برچسب ها به مخاطبان شما می گوید که صفحه شما چه چیزی را پوشش می دهد.

 

 

برچسب های عنوان در سئو موبایل

 

 

این برچسب های عنوان به عنوان پیش نمایش صفحه شما عمل می کنند. اگر می خواهید ترافیک تلفن همراه خود را مرتبط با سایت هدایت کنید ، باید برچسب عنوان خود را هبینه کنید. عنوان خوب از کلمات کلیدی شما استفاده می کند. کلمه کلیدی شما باید در اول برچسب عنوان ظاهر شود. با این کار مخاطبین شما می دانند لینک شما مرتبط با جستجوی ان ها است. برچسب عنوان شما باید توصیفی باشد و مخاطبین را در مورد آنجه در صفحه شما خواهند دید آگاه می کند.

 

توضیحات متا

توضیحات متا توضیحی بیشتری در مورد اطلاعات صفحه شما در اختیار مخاطبین قرار می دهد. توضیحات متا شما پیش نمایش صفحه شما را در اختیار مخاطبان شما قرار می دهد و به مخاطب کمک می کند تا تعیین کنند که آیا صفحه شما به جستجوی مربوط است یا خیر. اگر توضیحات متا کوتاه و توصیفی دارید ، کاربران تلفن همراه بیشتری می توانند روی سایت شما کلیک کنند.

 

۸- ایجاد یک آدرس اینترنتی متحرک

هنگامی که شرکت ها سایت خود را سئو موبایل می کنند ، بسیاری از آن ها آدرس اینترنتی تلفن همراه متفاوتی ایجادم می کنند. با یک url موبایل جداگانه شما یک سایت موازی برای کاربران تلفن همراه ایجاد می کنید. این سایت به شما این امکان را می دهد تا برای افرادی که از طریق موبایل سایت شما را بازدید می کنند ، یک تجربه سفارشی ایجاد کنید.

یک url موبایل به طور معمول به عنوان m.website.com یا website.com/mobile ظاهر می شود. وقتی کاربران از طریق url موبایل سایت شما را وارد می کنند ف نسخه ای از سایت شما را مشاهده می کنند که برای دستگاه های تلفن همراه سازگار است. این سازگاری به کاربران اجازه می دهد تا تجربه کاربری بهتری داشته باشند.

 

۹- محتوای موبایل را ایجاد کنید

نکته جالب سئو موبایل برای ایجاد محتوای موبایل است. هنگام ایجاد محتوای تلفن همراه ، آن را قالب بندی می کنید تا یک تجربه مثبت در دستگاه های تلفن همراه ارائه دهید. وقتی می خواهید محتوای سازگار با موبایل ایجاد کنید ، یعنی می خواهید که کاربران آسان تر محتوای سایت شما را بخوانند . برای مثال تولید محتوا در چند پاراگراف کوتاه کمک می کند تا کاربران درک بهتری از مطلب داشته باشند و خسته نشوند.

 

از امروز بهینه سازی سئو موبایل را شروع کنید

از امروز بهینه سازی سئو موبایل را شروع کنیدسئو موبایل بخشی جدایی ناپذیر در توسعه تجارت آنلاین شما است. اگر می خواهید به پیشرفت شغلی خود از طریق سئو کمک کنید ، باید کاربرانی را که از طریق دستگاه های تلفن همراه شغل شما را جستجو می کنند ، جذب کنید. یک برنامه سئو موبایل قوی به شما کمک می کند تا به علاقه مندان به تجارت خود برسید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه با سئو موبایل همراه شوید ، تیم ما با بیش از ۳ متخصص می تواند به کمک کند. با بیش از یک ۵ سال تجربه ، می توانید به ما اعتماد کنید تا به شما در توسعه استراتژی سئو موبایل کمک کنیم که کاربران تلفن همراه بیشتری را برای تجارت شما سوق دهد.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه برای سئو موبایل سایت خود را  بهینه کنید؟ با ما به صورت آنلاین تماس بگیرید و یا با شماره ۰۹۳۷۸۹۷۸۶۵۶  با ما تماس بگیرید تا در مورد برنامه های سئو با یک استراتژیست صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *