راهنمای سئو سایت در گوگل

سئو سایت در گوگل
سئو سایت

راهنمای سئو سایت در گوگل

راهنمای یسئو سایت در گوگل برای چه کسانی است ؟

اگر صاحب سایت، مدیر یک سایت و یا دیجیتال مارکتر هستید و یا می خواهید دیجیتال مارکتر شوید و در گوگل تبلیغات کنید ، این راهنمای برای شما عزیزان اماده شده است. من می خواهم در مقاله راهنمای سئو سایت در گوگل به شما بگویم که چطور سایت خود را در گوگل نشان دهید و مشتری زیادی به خود جذب کنید.

شما ممکن است صاحب یک کسب و کار یا تجارت در حال رشد باشید. ممکن است مدیر یک یا ده ها وب سایت باشید و یا متخصص سئو در یک آژانس دیجیتال مارکتینگ و یا علاقه مند به یادگیری سئو سایت در گوگل ، به هر حال این مقاله همان چیزی است که شما می خواهید و به دنبالش هستید.

سئو سایت در گوگل اغلب مربوط به ایجاد تغییرات جزئی در قسمت هایی از وب سایت شما است. وقتی تک تک و جداگانه این تغییرات را روی سایت خود انجام می دهید ، ممکن است تاثیر چندانی بر سایت شما نداشته باشد، اما وقتی با سایر فعالیت هایی که برای سئو سایت در گوگل انجام می دهید، ترکیب شود، تاثیر قابل توجهی در افزایش ترافیک و بالا رفتن عملکرد سایت شما می گذارد.

احتمالا شما با برخی از مواردی که در این اموزش ارائه می شود آشنا هستید، زیرا این فعالیت ها برای هر صفحه سایت ضروری است. اما ممکن است در مورد بیشتر این مواردی اطلاعاتی نداشته باشید.

شما نباید فقطبه منافع خود توجه کنید، بلکه باید وب سایتی طراحی کنید که برای کاربران شما نیز مفید باشد. هر گونه بهینه سازی که در سایت انجام می دهید ، باید در جهت بهبود تجربه کاربری باشد. یکی از این کاربران مهم ، همان موتور های جستجو هست که به کاربران کمک می کند تا سایت شما را کشف کنند. سئو سایت در گوگل برای کمک به گوگل است تا سایت شما را به کاربران ارائه دهد. امیدوارم راهنمای سئو سایت در گوگل ، ایده های جدیدی در مورد چگونگی بهبود و بهینه سازی سایت به شما ارائه دهد.

 

 

آیا در گوگل هستید ؟

اولین کاری که برای سئو سایت در گوگل باید انجام دهید، این است که مطمئن شوید که سایت شما در فهرست گوگل قرار دارد یا خیر. برای این کار ادرس سایت خود را در گوگل جستجو کنید، اگر نتیجه ای نمایش داده شد، یعنی در لیست گوگل قرار دارید. عبارت site:aryanika.com را جستجو کنید. به جای آریانیکا شما آدرس سایت خود را قرار دهید.

با این که گوگل برای پیدا کردن سایت ها از هزاران خزنده استفاده می کند و غیر ممکن است سایتی را از دست بدهند، اما اگر سایت شما در گوگل ثبت نشده است، احتمالا به یکی از دلایل زیر است :

  • این سایت به سرور خوبی متصل نیست
  • شما به تازگی سایتی را راه اندازی کرده اید که خزنده های گوگل هنوز آن را پیدا نکرده اند
  • طراحی سایت شما مشکل دارد
  • ربات های خزنده گوگل هنگامی که تلاش می کرده اند که سایت شما را بررسی کنند با خطایی از سمت سایت مواجه شده اند
  • سایت شما گوگل را از خزیدن در سایت منع کرده است
پست های مرتبط:  11 راه برای ساخت بک لینک از طریق کاربران

 

 

چگونه می توانیم سئو سایت در گوگل را روی سایت خودمان انجام دهیم ؟

گنجاندن سایت خود در نتایج گوگل رایگان و آسان است. حتی لازم نیست سایت خود را به گوگل ارسال کنید. Google یک موتور جستجوی کاملاً خودکار است که از خزنده های وب برای کاوش در وب به طور مداوم استفاده می کند و به دنبال سایت هایی برای اضافه کردن به فهرست خود است. در حقیقت ، اکثریت قریب به اتفاق سایت های ذکر شده در نتایج گوگل به صورت دستی برای گنجاندن ارسال نمی شوند ، بلکه هنگام خزیدن وب به صورت خودکار پیدا و اضافه می شوند.

ما برای ساختن سایتی سئو شده در گوگل دستورالعمل هایی به شما ارائه می دهیم. در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد که خزنده های گوگل با اجرای این دستورالعمل ها سایت شما را در نتایج نشان دهند، اما پیروی ا این دستورالعمل ها به شما کمک شایانی می کند تا سئو سایت در گوگل را به درستی انجام دهید.

گوگل ابزار گوگل سرچ کنسول را برای کمک به شما ارائه داده است. این ابزار به شما کمک می کند تا بر نحوه کار سایت خود در گوگل نظارت داشته باشید. این ابزار اگر تمایل داشته باشید، خطاهایی که در سایت شما رخ می دهد را نیز برای شما ایمیل می کند تا زود تر به آن ها رسیدگی کنید.

در اینجا چند سؤال اساسی وجود دارد که در هنگام شروع کار سئو سایت در گوگل باید از خود بپرسید.

آیا وب سایت من در Google نمایش داده شده است؟

آیا من با کیفیت بالا به کاربران خدمت می کنم؟

آیا تجارت محلی من در Google نشان داده شده است؟

آیا دسترسی به سایت من با همه دستگاه ها سریع و آسان است؟

آیا وب سایت من ایمن است؟

 

 

سئو سایت در گوگل به گوگل کمک می کند تا محتوای سایت شما را پیدا کند

اولین قدم برای سئو سایت در گوگل و نمایش سایت در گوگل این این است که اطمینان حاصل کنید که گوگل می تواند سایت شما را پیدا کند. بهترین کار برای این که گوگل شما را پیدا کند، ارسال نقشه سایت است. نقشه سایت، فایلی در سایت شماست تا به گوگل ادرس صفحات جدید و یا تغییر یافته سایت را نشان می دهد.

پست های مرتبط:  راز برنده شدن در سئو در سال 2020  چیست ؟

گوگل همچنین صفحات جدید سایت شما را از طریق لینک هایی که در صفحات دیگر سایت خود گذاشته اید، پیدا می کند. این کار ار لینک سازی داخلی می گوییم .

 

 

برای سئو بهتر سایت در گوگل به او بگویید کدام صفحات را نباید ربات ها بررسی کنند

برای این که گوگل اطلاعات غیر ضروری سایت شما را بررسی نکند، از فایل robots.txt استفاده کنید. فایل robots.txt به موتور های جستجو می گوید که ان ها می توانند کدام قسمت های سایت زا بررسی کنند و به چه قسمت هایی دسترسی داشته باشند. این فایل در فهرست اصلی سایت شما قرار می گیرد.

ممکن است شما نخواهید برخی از صفحات سایت شما در گوگل نمایش داده شوند زیرا برای کاربران مفید نیستند. می توانید آدرس آن صفحات را در این فایل قرار دهید.

 

 

با سئو سایت در گوگل به گوگل و کاربران کمک کنید تا محتوای شما را درک کنند

بگذارید گوگل صفحات شما را همان گونه که کاربران می بینند ، ببیند. برای این که گوگل در سایت شما طوری بخزد که یک کاربر سایت شما را می خواند، همیشه به Googlebot اجازه دهید به فایل های JavaScript ، CSS و فایل های تصویری دسترسی داشته باشد.

از ابزارهای گوگل که url ها را بررسی می کنند استفاده کنید. این ابزار ها به شما امکان می دهند که دقیقا ببینید که Googlebot چگونه محتوای شما را می بیند و ارائه می دهد. این ابزار های به شما کمک می کند تا تعدادی از فهرست بندی های سایت خود را شناسایی و در صورت نیار اصلاح کنید.

برخی از موارد سئو سایت در گوگل را که به عناوین سایت، توضیحات متا ، برچسب ها و غیره مربوط می شود را قبلا در آموزش صفر تا صد سئو سایت ، آموزش داده ایم. پس در این مقاله دیگر به آن ها نمی پردازیم.

 

 

ظاهر سایت خود را برای سئو بهتر در گوگل مدیریت کنید

قرار دادن محتوا در صفحات و ساختار صحیح در سایت شما همچنین باعث می شود ، که صفحه شما برای یک سری از ویژگی های خاص نیز در نتایج گوگل نمایش داده شود. برای مثال چیدمان و تیتر بندی درست متون، زیبایی صفحه ، استفاده از تصاویر مرتبط و گالری تصاویر ، سایت شما را واجد شرایط می کند تا در نتایج گوگل نمایش داده شود.

 

 

سلسله مراتب سایت خود را سازمان دهی کنید.

برای سئو سایت در گوگل شما باید درک کنید که موتور های جستجو چگونه urlها را بررسی می کنند. موتور جستجو برای جزیدن در سایت و نمایه سازی محتوا در گوگل نیاز به url های منحصر به فرد برای هر قطعه یا هر صفحه از محتوا دارد. از این طریق کاربران را به سایت شما هدایت می کند. همه محصولات و محتوای موجود در سایت باید url های جداگانه ای داشته باشند تا امکان دسترسی به آن ها وجود داشته باشد.

پست های مرتبط:  بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست ؟

 

 

محتوای خود را بهینه کنید

محتوای خود را بهینه کنید

برای سئو سایت در گوگل سایت خود را جالب و مفید طراحی کنید

تولید محتوای مفید و جذاب بیشتر از هر کاری در سئو سایت برای گوگل تاثیر می گذارد. وقتی کاربران محتوای مفید و خوبی در سایت شما می بینند و می خوانند ، سایت شما را به دوستان و بقیه کاربران نیز معرفی می کنند. تولید محتوا می تواند از طریق انتشار پست در وبلاگ سایت، شبکه های اجتماعی، ایمیل، انجمن ها و سایر موارد انجام شود.  ما در مورد نحوه تولید محتوا به صورت جداگانه در منابعی که در زیر معرفی می شود، توضیح داده ایم.

چگونه تولید محتوا کنیم

تولید محتوا چیست

بازاریابی محتوایی چیست

 

 

خوانندگان خود را بشناسید

 

شما باید بدانید خوانندگان محتوای شما چه می خواهند. کلماتی را پیدا کنید که کاربر مورد نظر شما ممکن است ان ها را جستجو کند. ابزار هایی در گوگل هستند که به شما کمک می کنند تا کلمات کلیدی خوبی برای سایت خود پیدا کنید و در مورد آن ها محتوا تولید کنید. زیرا کلمات مرتبط با موضوع سایت شما ، کاربران هدف مندی را به سمت شما می کشاند که احتمالا به مشتریان شما تبدیل شوند. ابزار هایی مانند Google Ads و Keyword Planner در این مورد به شما کمک می کنند.

 

 

به گونه ای عمل کنید که اعتماد کاربران را جلب کنید

اگر کاربارن احساس کنند که سایت شما یک سایت معتبر است، کاربران با احساس راختی بیشتری به سایت شما مراجعه می کنند. سایتی با شهرت خوب ، قابل اعتماد کاربران است. سعی کنید برای این که سایت معتبری باشید، تخصص خود را افزایش دهید و برند سازی کنید.

 

 

برای سئو سایت در گوگل مطالب زیادی برای موضوع کسب و کار خود تهیه کنید

ایجاد محتوای با کیفیت بالا ، حداقل یکی از موارد زیر را می طلبد.

زمان، تلاش، تخصص، استعداد ، مهارت

محتوایی که تولید می کنید باید واضح دقیق و جامع نوشته شود. برای مثال اگر شما در حال آموزش مبحثی به کاربران خود هستید، این کار را دقیق و درست انجام دهید و آموزشی کامل و جامع تهیه کنید.

خب این آموزش ما به پایان رسید. ولی حتما منابعی که در این آموزش معرفی شد را بررسی کنید تا بهتر سایت خود را در گوگل سئو کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *