راهنمای نهایی سئو خارجی

راهنمای نهایی سئو خارجی
سئو سایت

راهنمای نهایی سئو خارجی

سئو خارجی سایت فقط مربوط به ساخت بک لینک نیست. ما در این مقال قصد داریم تا سئو خارجی را به صورت عمق تر بررسی کنیم. ما به عنوان سئو کار و متخصص سئو معمولا از سئو داخلی شروع می کنیم . اما فقط کار ما به اینجا محدود نمی شود زیرا مواردی که گوگل به آن اهمیت می دهد اغلب در خارج از وب سایت ما نیز هست. بسته به اهداف بازاریابی شما ، مدت زمانی که برای سئو خارجی صرف می کنید متفاوت خواهد بود. بسیاری از دارندگان وب سایت ۳۰% از وقت خود را صرف سئو خارجی و ۷۰% باقی مانده را صرف سئو داخلی سایت خود می کنند.

سئو خارجی انچه دیگران در مورد سایت شما می گویند و یا نظر دیگران در مورد سایت شما را به گوگل می گوید. به عنوان مثال اگر شما بک لینک های زیادی برای سایت خود داشته باشید، گوگل فرض را بر این می گذارد که شما محتوای عالی در سایت خود منتشر کرده اید که کاربران زیادی به شما لینک داده اند.
افراد فقط وقتی شما مطالب خوبی در سایت خود منتشر کنید، به شما لینک می دهند. برای مثال اگر شما یک سایت در مورد گل فروشی داشته باشید، تنها زمانی افراد سایت شما را معرفی می کنند که مطالب مفید و ارزشمندی در مورد گل و گیاه در سایت خود منتشر کرده باشید. گوگل این لینک ها را به منزله رای های مثبت در نظر می گیرد. سئو می تواند ترسنگا باشد، بخصوص برای زمانی که نمی دانید برای رتبه بندی صفحات سایت خود چه اقداماتی باید انجام دهید.

اگر آماده باشید من قصد دارم همه آنچه را که باید در مورد سئو خارجی سایت بدانید به شما منتقل کنم.

 

سئو خارجی چیست ؟

سئو خارجی چیست ؟سئو خارجی به کلیه فعالیت هایی که شما و دیگران در خارج از وب سایت خود برای بالا بردن رتبه صفحه در موتور های جستجو انجام می دهید، اشاره دارد. اگرچه بسیاری از افراد سئو را فقط بک لینک سازی می دانند، اما سئو خارج از صفحه فراتر از این ها است. بسیاری فعالیت های دیگر وجود دارد که به لینک خارجی منجر نمیشوند اما برای سئو خارجی مهم هستند.

سئو داخلی یا بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو در داخل سایت اتفاق می افتد، درحالی که سئو خارجی در خارج از سایت اتفاق می افتد. اگر برای وبلاگ دیگری پست مهمان می نویسید یا نظری می گذارید در حال تبلیغ سایت خود هستید. برای ساخت بک لینک باید صفحات سایت شما برای این کار آماده باشندو اما چگونه اطمینان حاصل کنیم که صفحات وب سایتمان برای ایجاد بک لینک مناسب هستند.

پست های مرتبط:  سئو محتوا

 

 

  • صفحات داخلی خود را تنظیم کنید

صفحات بهسنه سازی شده داخلی می توانند تفاوت زیادی در رتبه بندی کلی سایت شما داشته باشند. بهینه سازی صفحات داخلی شامل در نظر گرفتن کلمات کلیدی و لینک های داخلی می شود. به طور کلی شما باید صفحات داخلی خود را طوری تنظیم کنید که به صفحات محصولات و خرید متصل باشند. به این ترتیب هنگامی که شما یک پیوند به صفحه اصلی ارسال می کنید، شما مشتریان را به صفحات خرید و پشتیانی هدایت کرده اید که عملکرد سایت شما را افزایش می دهد.

 

متخصصین بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو فقط لینک ها را به صفحه اصلی ارسال نمی کنند در عوض صفحات را طوری تنظیم می کنند تا نوعی تار عنکبوت را تشکیل دهند . سایر صفحات را به یک دیگر مرتبط سازند. هیچ یک از صفحات داخلی سایت شما نباید تک و تنها باشد و به صفحات دیگر پیوندی نشود. هر صفحه را به عنوان بخشی جذایی ناپذیر از سایت خود در نظر بگیرید. این نوع لینم سازی برای کاربران شما مفید و برای موتور های جستجو ضروری است. در حالت آیده ها صفحه  ای که به سایت شما لینک می دهد باید موضوعات مشابه و مرتبطی داشته باشند تا ارزش بک لینک بالاتر برود.

 

در بهینه سازی سایت صفحات داخلی اغلب نادیده گرفته می شوند. بیشتر افراد و صاحبان سایت ها درک نمی کنند که بخش اعظمی از ارزش سئو از نحوه ساختار صفحات داخلی سر چشمه می گیرد. در این قسمت ۳ روش برای اطمینان از ساختار صفحات داخلی وجود دارد که در این قسمت معرفی می شوند. به یاد داشته باشید که بک لینک سازی یا لینک های داخلی فقط به تعداد بک لینک های شما ارزش نمی دهد بلکه به کیفیت بک لینک ها و صفحات داخلی نیز به همان اندازه توجه می کند. در حقیقت گاهی اوقات پیوند کمتر اما بهتر می تواند به سئو شما کمک بیشتری کند.

 

 

 

  • سئو داخلی سایت را به درستی انجام دهید

سئو داخلی از اهمیت زیادی بر خوردار است. از آن گذشته اگر شما سایت خود را سئو نکنید چطور گوگل سایت شما را پیدا کند و در نتایج خود رتبه بندی نمایید ؟ ما در مورد سئو داخلی در یک مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم و روش های سئو کردن سایت را نیز در اختیار شما گذاشته ایم تا سئو داخلی سایت خود را به نحو بهتری انجام دهید.

پست های مرتبط:  سئو داخلی چیست؟

منابع مفید :

سئو داخلی سایت

 

یکی از دلایلی که دیگر سایت های معتبر در لیست نتایج گوگل جایگاه خوبی ندارند ، این است که از سئو اصلی یا همان سئو داخلی سایت خود غافل شده اند. شما می خواهید با استفاده از کلمه کلیدی که به بهترین وجه آن را در صفحه تعریف کی کنید، به صفحات داخلی سایت خود لینک بدهید. هنگامی که می خواهید یک صفحه فرود بسازید که در نتایج گوگل جایگاه بالایی داشته باشد، باید از تمام صفحات قدرتمند خود به آن صفحه لینک بدهید. اگر شما برای یک کلمه کلیدی چندین صفحه داشته باشید، شما در حال رقابت با خودتان هستید. همچنین گوگل نیز متوجه نمی شود که کدام صفحه بهتر از صفحات دیگر است.

این همان چیزی است که در فرایند سئو داخلی باید به آن توجه کنید. هیچ فرمول مخفی و جادویی وجود ندارد. فقط اطمینان حاصل کنید که صفحات داخلی شما ساختار خوبی دارند. همچنین اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی را در هر صفحه به خوبی مشخص کرده اید به صفحات با سیگنال های درستی به گوگل ارسال می شوند. این کار به بهبود سئو سایت شما کمک می کند.

 

 

 

 

  • کلمات کلیدی موضوعی را انتخاب کنید :

اگر چه لینک ها بسیار مهم هستند. اما نتیجه اصلی سئو را کلمات کلیدی تعیین می کنند. کلمات کلیدی بلوک های اساسی برای ساختار بندی محتوای سایت شما هستند. اما چه نوع کلمات کلیدی مناسب سایت ما هستند و می توانید رتبه بالاتری از آنها بگیریم. اولین کاری که برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب لازم است انجام دهید، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است.

اما همه کلمات کلیدی برابر نیستند. اگر می خواهید ترافیک ارگانیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید، باید از کلمات کلیدی موضوعی استفاده کنید.  کلمات کلیدی موضوعی کلماتی هستند که با یک موضوع خاص ارتباط دارند. بنابراین وقتی می خواهید یک کلمه کلیدی انتخاب کنید، روی موارد مرتبط با یک موضوع خاص متمرکز شوید.

فرض کنیم سایت شما خدمات سفارشی سازی قالب وردپرس را ارائه می دهد. یافتن کلمات کلیدی مرتبط مناسب برای ایجاد محتوا در سایت بسیار مهم است. به سادگی می توانید کلمه کلیدی اصلی خود یعنی “سفارشی سازی قالب وردپرس” را در ابزاری مانند Google Keywords Planner جستجو کنید. این ابزار کلمات کلیدی موضوعی و مرتبط با کلمه ای که جستجو کرده اید را به شما نمایش می دهد.

پست های مرتبط:  چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم

به یاد داشته باشید که شغل شما برای کمک به دیگران است. با پیدا کردن عبارات و اصطلاحاتی که مردم بیشتر جستجو می کنند می توانید مطالب خود را راحت تر تنظیم و رتبه بندی کنید و همچنین نیاز های آنها را نیز برآورده سازید.

البته شما باید محتواب مفید و با کیفیت ایجاد کنید. وقتی چندین صفحه از سایت خود را ر نتایج گوگل مشاهده می کنید. مهم نیست که این صفحات چه جایگاهی در گوگل دارند ، می توانید صفحات بیشتری را به این صفحات لینک بدهید و به این صفحات هدایت کنید.

شما می توانید در کلمات کلیدی از برند خود نیز استفاده کنید. برای مثال ” سئو آریانیکا ” یک کلمه کلیدی برند است که سایت من را با امتیاز بیشتری رتبه بندی می کند و به عنوان یک تکنیک برتر در جستجوگر ها عمل می کند. مهم نیست که چه تعداد از برند های برتر در لیست نتایج گوگل قرار دارند. شما با این کار می توانید برند خود را در میان بازدید کنندگان معرفی و ان ها را به سایت خود هدایت کنید.

وقتی صحبت از سئو داخلی می شود، برچسب عنوان مهم ترین عامل است. به همین دلیل مهم است که از کلمات کلیدی خود به روشی صحیح در عناوین استفاده کنید. برخی از سئو کاران آزمایشاتی را انجام داده اند و دریافته اند که وقتی عنوان با کلمه کلیدی شروع می شود، در گوگل بهتر رتبه بندی می شود. به طور کلی هر چه کلمه کلیدی را در ابتدای برچسب عنوان قرار دهید ، وزن بیشتری در موتور های جستجو پیدا می کند.

 

 

چگونه می توان از لینک های مرتبط ، با اقتدار و کاربر پسند برای سئو خارجی استفاده کرد ؟

تقریبا ۱۰۰ ملیارد جستجو برای هر ماه در محتوا ، محصولات و خدمات در گوگل انجام می شود. این مقدار فقط بخشی از بازار است. همچنین بیش از نیمی از این جستجو ها از طریق تلفن همراه انجام می شود. برای بیشتر متخصصین سئو ، کارشناسان سئو ، بازاریابان محتوا و وبلاگ نویسان ، بک لینک ها مهمترین عامل سئو خارجی به حساب می آید. این امر به این دلیل است که بک لینک سازی به معنی رای مثبت به سایت شما است و باعث می شود که موتور های جستجو اعتماد بیشتری به سایت شما کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *