تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوا چیست
تولید محتوا دیجیتال مارکتینگ سئو سایت

تولید محتوا چیست ؟

سلام دوست عزیز. به آریانیکا خوش آمدی. ما در این مقاله قصد داریم به سوال “تولید محتوا چیست” پاسخ دهیم. اولین جایی که برای پیدا کردن جواب سوالاتتان به ذهنتان می رسد کجاست ؟ برای من مکانی که همیشه می توانم از آن استفاده کنم و اطلاعاتی که نیاز دارم را به دست آوردم، گوگل یا همان موتور جستجور گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری است. مطمئن هستم برای شما نیز گوگل مکان مناسبی هست که همیشه در آن به دنبال جواب سوالتان می گردید. شما نیز تنها نیستید، در گوگل تنها روزانه ۴ ملیارد جستجو انجام می شود.

وقتی سوالی را در کادر جستجوی گوگل وارد می کنید، لینک هایی را به شما نمایش می دهد که می توانید از این لینک ها اطلاعاتی را که می خواهید استخراج کنید. این نتایج همان محتوا هستند. چه آگاهانه و چه نا آگاهانه همه ما روزانه در حال مصرف محتوا هستیم. تا اینجا کمی با معنی و مفهوم جواب سوال “تولید محتوا چیست” آشنا شدید. اما با ما همراه باشید تا با جمله “تولید محتوا چیست” بیشتر آشنا شویم و استراتژی های بازاریابی محتوایی را بشناسیم.

آن دسته از مقاله ها که اطلاعاتی در مورد موضوعی به شما می دهند ، محتوا نام دارند. آموزش های تصویری، صوتی، پست های خبری، فید های اینستاگرام، پست های وبلاگ ، فیلم ها و … همه و همه محتوا هستند. محتوا بخش بزرگی از زندگی روز مره ماست. اجتناب از محتوا بسیار دشوار است. اما چرا ؟ زیرا محتوا ما را آگاه تر می کند و اطلاعات ما را بالا می برد. همچنین به سوالات ما پاسخ می دهد، ما را سرگرم می کند، به ما انرژی می دهد، ما را شاد می کند و ما را در تصمیم گیری راهنمایی می کند. مانند یک مشاور  معلم بسیار خوب که هرچه بخواهی در اختیارت قرار می دهد.

اما تولید محتوا چیست و چه تاثیری بر کسب و کار های اینترنتی می گذارد. محتوا به شما کمک می کند تا مشتری ها را به سمت خود بکشانید، آن ها را درگیر کنید، تعداد بازدید کننده های خود را بالا ببرید و در نهایت برای کسب و کار خود ود آوری کنید و به درآمد برسید. به عبارت دیگر تا محتوایی تولید نکنید، نمی توانید دیده شوید و همیشه پنهان خواهید ماند، نتیجه این موضوع نیز شکست در کسب و کار است.

تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوا، فرایند تولید ایده های جدید است. ایده هایی که برای مشتریان شما جذاب است. تولید محتوای متنی و یا تولید محتوای تصویری در پیرامون موضوع یک کسب و کار ، ایده پردازی و ارائه ایده، تولدی محتوا برای وبلاگ ، ویدئو و اینفوگرافیک همه در دسته تولید محتوا جای می گیرند.

چرا تولید محتوا مهم است؟

تولید محتوا چیست و چرا تولید محتوا مهم است. تولید محتوا مهم ترین روش برای بازاریابی و جذب مشتری است. وقتی شما تولید محتوا می کنید، اطلاعات مفیدی را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید و از این طریق مشتریان بالقوه را به وب سایت خود جذب می کنید. اگر محتوایی ارزشمند تولید کنید و تعامل خوبی با مخاطبان داشته باشید، می توانید آن ها را نگه دارید و به مشتریان واقعی تبدیل کنید. با تولید محتوا همچنین ارزش و اعتبار سایت خود را بالا می برید و سرمایه سایت خود را بیشتر می کنید، زیرا محتوای شما ، دارایی شما در سایت محسوب می شود. دلایل مهم بودن محتوا چیست ؟

پست های مرتبط:  راهنمای سئو سایت در گوگل

بازاریابی محتوایی بسیار تاثیر گذار تر از بازاریابی سنتی است و ۶۲% هزینه کمتری دارد

کسب و کار هایی که از بازاریابی محتوایی در کسب و کار خود استفاده می کنند ، ۱۲۶% فروش بیشتری دارند

۶۱% از خرید های آنلاین از طریق خواندن محتوا در وبلاگ شما انجام می شود

وب سایت هایی که ماهانه بالای ۱۶ پست در وبلاگ خود منتشر می کنند، ۳٫۵ برابر بیشتر از افرادی که ۴ پست یا کمتر منتشر می کنند، ترافیک دریافت می کنند.

تولید محتوا برابر است با رشد و پیشرفت کسب و کار شما، پس بیایید مقاله تولید محتوا چیست را با معرفی استراتژی های خوب در تولید محتوا ادامه دهیم.

برنامه ریزی و استراتژی تولید محتوا چیست ؟

شما هیچ وقت خانه ای را بدون نقشه، مجسمه ای را بدون طرح اولیه و کسب و کاری را بدون برنامه ریزی شروع نمی کنید. بنابراین برای تولید محتوا نیز بدون برنامه نباید شروع به کار کنید. در غیر این صورت ممکن است از هدف خود منحرف شوید و یا شکست بخورید.

یک استراتژی محتوای قوی شامل همه چیز از نام تجاری گرفته تا این که چگونه محتوای خود را تبلیغ کنیم می شود. شما باید برای تمام مراحل تولید محتوا برنامه ریزی کنید و قدم به قدم جلو بروید. ما در مقاله ” تولید محتوا چیست ” به شما استراتژی محتوا را آموزش خواهیم داد ، پس با ما همراه باشید.

قبل از شروع کار دو مقاله مفید را به شما معرفی می کنم که شما را در بازاریابی اینترنتی  و رسیدن به رتبه و درآمد بیشتر یاری خواهد کرد.

راهنمای کامل کاهش رتبه الکسا

آموزش کامل سئو سایت

مانند یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوای شما باید در جهت رسیدن به اهداف شما باشد. این اهداف ، همان اهداف شما در کسب و کار است. اهداف شما می توانید از جذب بازدید کننده بیشتر برای سایت شروع شود و تا تولید بیشتر و کسب درآمد بیشتر ادامه داشته باشد. یکی از اهداف شما می توانید افزایش ترافیک ارگانیک وبلاگ شما در زمان مشخصی باشد. پس از برنامه ریزی و مشخص کردن استراتژی های محتوا ، هر یک از مطالبی که ایجاد می کنید باید با هدف شما مطابقت داشته باشد تا به نتیجه دلخواه برسید. در اصل از اهداف خود شورع کنید و سپس محتوا تولید کنید.

مخاطب خود را بشناسید

ساخت یک استراتژی تولید محتوا خیلی بیشتر از این است که شما فقط فکر کنید که تولید محتوا چیست و  چه محتوایی تولید کنید. شما ابتدا باید بدانید مخاطبین شما چه کسانی هستند. باید بدانید با چه کسانی صحبت می کنید، چگونه می خواهید با آن ها صحبت کنید و چه جایی آنها را پیدا خواهید کرد. نکته اصلی در تولید محتوای خوب و قوی این است که مخاطب احساس کند که شما مستقیقا با او صحبت می کنید.

تنها راه تولید محتوا قوی ، صمیمی بودن با بازدید کنندگان ، رهبران و مشتریان است. شما باید مخاطبان را مانند دوست قدیمی خود بدانید. شما باید از مشکلات، نقاط ضعف، چالش ها و ترس های آن ها آگاه باشید. به همین ترتیب شما باید راه حلی برای مشکلات آن ها پیدا کنید و آن ها را کمک کنید. همیشه به یاد داشته باشید که شما در حال بازاریابی برای افرادی هستید که می خواهید احساس بهتری نسبت به شما داشته باشند. در حالت ایده آل برای جذب مشتری شما باید با افرادی که از سایت شما بازدید می کنند، به صورت تک تک صبحت کنید، اما می دانید که این کار امکان پذیر نیست. آیا راه حلی برای این موضوع وجود دارد ؟

پست های مرتبط:  تولید محتوای الکترونیکی چیست؟

یک شخصیت ایجاد کنید که هر لحظه در حال صبحت با افرادی است که از سایت شما بازدید می کنند. شخصیتی که این کار را برای شما انجام می دهد، همان محتوای شما است. محتوای داخل سایت شما همیشه در حال صحبت با مشتریان شما است و آن ها را متقاعد می کند که شما انتخاب مناسبی هستید.

محتوای خود را بررسی کنید

محتوای خود را بررسی کنید

تصور نکنید که مقاله تولید محتوا چیست، می خواهد محتواب قبلی شما را بی ارزش کند. شما باید محتوا هایی که از قبل ساخته اید را بررسی کنید. باید ببینید که در این محتوا ها استراتژی خاصی را دنبال کرده اید یا بدون هدفی مشخص به تولید محتوا پرداخته اید. اما این که شا قبلا از استراتژی خاصی برای تولید محتوا استفاده نکرده اید، به این معنا نیست که محتوای شما هیچ ارزشی ندارد. بررسی محتوا به این معنی است که محتوا های قبلی را بررسی کنید، آن ها را سازمان دهی کنید، تا در یک برنامه محتوایی جدید قرار بگیرند و با استراتژی شما همسو شوند. روند بررسی محتوا شامل نوشتن مجدد محتوا و جذابیت دادن به محتوای قبلی می شود.

در اینجا نحوه بررسی محتوای قبلی را به شما آموزش خواهم داد.

تمام مطالب خود را در یک صفحه جمع آوری کنید.

در یک برگه ستون هایی بکشید و هر ستون را به کلمات کلیدی هدف ، نوع مخاطب و موضوع اصلی اختصاص دهید. سپس این موارد را برای هر یک از محتوا پر کنید. سپس پست هایی که خوب نوشته شده اند را از پست هایی که نیاز به بهبود دارند جدا کنید. این پست ها را می توانید بازنویسی کنید یا با یک دیگر ادغام کنید تا محتوای بهتری تولید شود.

بله، ممکن است بررسی محتوای قدیمی کمی خسته کننده باشد. اما این محتوا و ویرایش آن ها به افزایش ترافیک و افزایش بازدید کننده سایت شما کمک می کند.

قالب مناسبی برای تولید محتوا انتخاب کنید

مشتریان خود را به یاد دارید؟ شما برای آن ها محتوا تولید می کنید. این بدان معناست که شما باید مطالب را به شکلی تهیه کنید که مخاطبان بتوانند به راحتی ان را بخوانند و از آن لذت ببرند. محتوایی که انتخاب می کنید ممکن است یک پست در وبلاگ ، ویدئو، اسلاید، گرافیگ، کتاب الکترونیک یا پادکست باشد. این محتوا را جوری باید آماده کنید که ذهن خلاق مخاطب بتواند آن را تصور کند. پاراگراف بندی مناسب نیز به خوانایی بیشتر و درک بهتر مطالب کمک می کند.

وقتی می خواهید قالبی برای محتوای خود انتخاب کنید، این سوالات را پاسخ دهید.

قصد خریدار چیست ؟

آیا این محتوا را مخطبان به آسانی می توانند درک کنند ؟

مخاطبان شما چقدر وقت برای سایت شما دارند ؟

چه محتوایی را می توانید به صورت مداوم ایجاد کنید

آیا این یک مطلب رقابتی است که رقبا را شکست می دهد ؟

تبلیغ محتوا

وقتی کسی محتوای شما را نبیند، چه فایده ای دارد که این همه محتوای خوب ایجاد کنید. برای دیده شدن و کسب درآمد بیشتر ، باید مردم را از مطالب خود آگاه کنید و آن ها را ترغیب کنید که مطالب شما را بخوانند. با تبلیغ محتوا در جاهای مختلف، ترافیک بیشتری به سایت شما سرازیر می شود. از این رو تبلیغ محتوا به اندازه تولید محتوا برای استراتژی تولید محتوا، مهم است. برنامه تبلیغ محتوا توسط خودتان باید پیاده سازی شود.

پست های مرتبط:  تعرفه تبلیغات اینترنتی چقدر است ؟

برای مثال چه ساعاتی مشتریان شما بیشتر آنلاین هستند، چه مکان هایی برای تبلیغ محتوا مناسب است. چند بار در روز می خواهید که محتوای شما دیده شود ؟ و غیره . این موارد پارامتر هایی است که باید به آن ها دقت کنید و طبق همین برنامه ریزی به تبلیغ محتوا بپردازید. در این قسمت مکان هایی که می توانید در آن ها تبلیغ کنید را به شما ارائه می دهم.

  • شبکه های اجتماعی

با این که شبکه های اجتماعی ابزار هایی برای برقراری ارتباط به حساب می آید، امروزه برای تبلیغات و همچنین تبلیغ محتوا نیز کاربرد دارد. شما در این شبکه های اجتماعی می توانید به راحتی جمع زیادی ار مشتریان خود را پیدا کنید و محتوای خود را برای آن ها تبلیغ کنید.

فیس بوک، اینستاگرام ، یوتیوب ، Snapchat و توئیتر ، همخ شبکه های اجتماعی خوبی برای ایجاد اکانت و به اشتراک گذاشتن مطالب مرتبط هستند. نکته اصلی که باید به آن دقت کنید این است که شما نمی توانید تمام مطلب موجود در پست را در این شبکه ها قرار دهید، شما باید متن مناسبی برای این شبکه ها و برای تبلیغ مطلب اصلی آماده کنید.

  • بازاریابی ایمیلی

ایمیل یکی از بهترین راه های ارتباط با مخاطبین شما است. یکی از بهترین کارهایی که شما می توانید با آدرس ایمیل مخاطبتان انجام دهید، تبلیغ محتوا است. دلیل این موضوع این است که کسانی که در لیست ایمیل شما هستند، مطالب شما را می پسندند و به همین خاطر ایمیل خود را با شما به اشتراک گذاشته اند تا مطالب جدید شما را بخوانند. پس بازاریابی ایمیلی بهترین راه برای تبلیغات است. در این راه شما مطمئن هستید که مخاطبان پیام شما را دریافت کرده اند.

منبع برجسته

راهنمای بازاریابی ایمیلی

  • تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

تبلیغاتی کلیکی، تبلیغاتی هستند که شما به ازای هر کلیک هزینه پرداخت می کنید. به این روش تبلیغات PPC گفته می شود که به شما کمک می کند، محتوای خود را به ازای پرداخت هزینه در اختیار مخاطبین جدید و هدفمند قرار دهید. این تبلیغات ها در شبکه های اجتماعی، موتور های جستجو و یا وب سایت های هدف ، منتشر می شوند. در این روش شما دقیقا مخاطبین هدف خود را تعیین می کنید و هزینه بیخودی نخواهید پرداخت.

منابع برجسته

راهنمای جامع تبلیغات کلیکی

  • تکرار محتوا

هنگامی که تبلیغ محتوا را تکرار می کنید و انتشار قرار می دهید، به این معنی که دوباره از یک محتوا استفاده می کنید و دوباره ترافیک های جدیدی به سمت سایت خود می کشانید. برای مثال می توانید محتوای قدیمی خود را بازیافت کنید. مثلا شما قبلا در مورد ” تولید محتوا چیست؟ ” مقاله ای نوشته اید، این بار می توانید آن را به روشی مانند ساخت اینفوگرافیک و یا ویدئو تولید کنید و مخاطبان دیگری را به سمت خود بکشانید. این روش به همان اندازه تولید محتوای جدید ، موثر است.

در مقاله بعدی به آموزش تولید محتوا خواهیم پرداخت.

یک فکر در مورد “1”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *