بک لینک سازی چیست ؟

بک لینک سازی چیست؟
سئو سایت

بک لینک سازی چیست ؟

بک لینک پیوندی است که یک سایت به سایت دیگر می دهد. بک لینک ها را لینک های ورودی یا پیوند های ورودی نیز می نامند. بک لینک سازی برای سئو بسیار مهم است به همین دلیل قصد داریم در این مقاله در مورد بک لینک سازی صحبت کنیم.

 

 

چرا بک لینک سازی مهم است ؟

بک لینک سازی بخصوص برای سئو بسیار ارزشمند است. زیرا بک لینک ها رای های مثبتی هستند که سایت های دیگر به سایت شما می دهند. در حقیقت بک لینک به موتور های جستجو می گوید که مطالب سایت شما مطالب خوب و ارزشمندی هستند و سایت شما یک سایت معتبر است و در حقیقت شما را تایید می کند. اگر بسیاری از سایت ها به یک صفحه در سایت شما لینک داده باشند ، موتور های جستجو این طور برداشت می کنند که این صفحه صفحه ای ارزشمند است بنابراین ارزش آن را دارد که در نتایج جستجو در رتبه بالاتری قرار بگیرد. بنابراین با لینک سازی می توانید تاثیر مثبتی روی ربته سایت خود داشته باشید.

 

 

کسب رتبه از طریق بک لینک سازی

لینک سازی یکی از مولفه های اصلی سئو در خارج سایت است. روند بک لینک سازی به ساخت بک لینک نیز معروف است. ما در مقاله ای با عنوان “ ۱۱ راه برای ساخت بک لینک از طریق کاربران ” به شما آموزش می دهیم که چگونه از کاربران خود بک لینک بگیرید.

 

برخی از بک لینک ها ذاتا با ارزش تر از سایر بک لینک ها هستند. بک لینک سازی در سایت های معتبر و پر طرفدار مطلوبترین نوع بک لینک سازی برای رسیدن به رتبه بالا است. در حالی که ساخت بک لینک در سایت هایی که قدرت کمی دارند و به طور بالقوه بک لینک های اسپم تولید می کنند، بد ترین نوع ساخت بک لینک است که باعث جریمه شدن سایت توسط موتور های جستجو می شود.

پست های مرتبط:  تولید محتوا چیست ؟

دقیقا همان طور که برخی از بک لینک هایی که به دست می آورید نسبت به سایرین با ارزش تر هستند، بک لینک هایی که شما در ساست های دیگر می سازید نیز از نظر ارزش متفاوت هستند. هنگام بک لینک سازی به نکاتی باید توجه کنید که روی ارزش بک لینک شما تاثیر می گذارد. نکاتی مانند این که آیا سایتی که در آن بک لینک می سازید، موضوع مرتبط به سایت شما را دارد، آیا مطلبی که در آن بک لینک می سازید مرتبط با مطلبی است که می خواهید به آن لینک بدهید؟ آیا سایتی که برای ساخت بک لینک انتخاب کرده اید سایت معتبری است ؟ برچسب ها و توضیحات متا را نیز در نظر بگیرید . این موادر می تواند تاثیر بسزایی روی ارزش بک لینک شما داشته باشد.

 

 

تحقیقات در مورد ساخت بک لینک رقابتی

تحقیقات در مورد ساخت بک لینک رقابتی

 

بک لینک هایی نیز وجود دارند که رقابت در آن ها بالا است و گرفتن رتبه از طریق این بک لینک ها کار وقت گیری به شمار می آید. سایت هایی که به تازگی کار خود را شروع کرده اند و به دنبال گسترش کلمات کلیدی خود هستند ، ممکن است زمان دقیق برای ساخت بک لینک را ندانند. این جاست که تحقیق در مورد بک لینک های رقابتی خود را نشان می دهد.

با بررسی دقیق بک لینک یعنی مجموعه صفحات و دامنه هایی که به یک کلمه کلیدی لینک داده اند و بررسی رقبایی که قبلا برای کلمه کلیدی هدف شما رتبه خوبی کسب کرده اند و بررسی لینک هایی که به رتبه بندی این سایت ها کمک کرده است، می توانید بینشی برای بک لینک سازی بدست آورید. ابزاری مانند Link Explorer می تواند به شما در کشب بک لینک ها کمک کند.

پست های مرتبط:  10 فاکتور اساسی در سئو داخلی که باید بدانید

 

 

 

چه چیز هایی باعث بک لینک سازی بهتر می شود ؟

همان طور که گفتم همه بک لینک ها ارزش یکسانی ندارند. در اینجا برخی از ویژگی هایی که به کیفیت بک لینک سازی کمک می کند را به شما دوست عزیز معرفی میکنم.

 

ارتباط

گوگل به بک لینک هایی که ارتباطی بین آن ها وجود دارد ، اهمیت بیشتری می دهد زیرا افراد بیشتری روی این بک لینک ها کلیک می کنند. اما معنی واقعی ارتباط چیست ؟ بگذارید یک مثال برای شما بزنم. برای مثال یک سایتی که در مورد لوله کشی صحبت کرده است در دو سایت بک لینک داشته باشد. یکی از این سایت ها در مورد گربه های صحبت می کند و دیگری در مورد نصب دیگ های بخار. به نظر ها کدام سایت به لوله کشی ارتباط بیشتری دارد؟ به نظر من سایت دوم ارتباط بیشتری دارد و احتمال کلیکی بیشتری نیز در این سایت وجود دارد.

 

قدرت یا اعتبار

چه چیز هایی باعث بک لینک سازی بهتر می شود ؟

 

اگر سایتی که در ان بک لینک سازی انجام می شود قدرت و اعتبار بیشتری داشته باشد یعنی سایت بهتری شما را تایید کرده است و به شما رای داده است. اما قدرت یا اقتدار چیست ؟ اقتدار یک سایت رابطه مستقیمی با ترافیک ارگانیک آن سایت دارد.

 

ترافیک

بک لینک از صفحات پر ترافیک معمولاً ترافیک ارجاع بیشتری را نسبت به صفحات کم ترافیک برای شما ارسال می کند. این واضح است. سوال واقعی این است که آیا بک لینک از صفحات پر ترافیک بیش از صفحات کم ترافیک بر رتبه بندی تأثیر می گذارد؟ این سوالی است که اخیراً سعی کرده ایم به آن پاسخ دهیم و متوجه شده ایم که باز هم رابطه مستقیمی میان ترافیک و ارزش بک لینک وجود دارد.

پست های مرتبط:  بهترین راهکار های سئو | چک لیست سئو داخلی

 

اگر می خواهید در مورد بک لینک بیشتر بدانید ما در مقاله نحوه ساخت بک لینک در سال ۲۰۲۰ به طور مختصر به این موضوع پرداخته ایم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *