سئو چیست و چرا مهم است؟

سئو چیست
سئو سایت

سئو چیست و چرا مهم است؟

احتمالاً تا به حالل صد بار شنیده اید که بهینه سازی موتور جستجو یا همان  seo یک ابزار مهم برای بازاریابی دیجیتال است ، اما حتی اگر درک اساسی از آنچه در پی آن است ، داشته باشید ، هنوز هم ممکن است درک کاملی از این موجود پیچیده و چند وجهی نداشته باشید. سئو از چندین عنصر مختلف تشکیل شده است و علاوه بر دانستن اینکه سئو چیست و چگونه کار می کنند ، مهم است که بدانیم چرا SEO بسیار مهم است. به طور خلاصه سئو موضوعی قابل توجه در وب سایت ها است زیرا باعث می شود وب سایت شما بهتر در گوگل دیده شوید و افراد بیشتری با برند شما آشنا شوند. این یعنی ترافیک بیشتر و فرصت های بیشتر برای تبدیل مخاطبین به مشتری.

فراتر از آن ، سئو همچنین ابزاری با ارزش برای آگاهی از برند ، ایجاد روابط بهتر با کاربران و مشتریان و معرفی خود به عنوان یک متخصص معتبر و قابل اعتماد در زمینه کاری شماست. بنابراین بدون تذکر بیشتر ، همه چیزهایی را که باید در مورد سئو چیست بدانید و چرا در دنیای دیجیتال امروز بسیار حیاتی است ، در اینجا آورده شده است.

 

 

عناصر مهم سئو چیست ؟

کلمات کلیدی

خب بیایید در مورد سئو چیست با جزئیات بیشتری صحبت کنیم. زمان طولانی همه تنها تکنیک سئو را کلمات کلیدی می دانستند. اما این حرف به این معنی نیست که اکنون کلمات کلیدی مهم نیستند. تفاوت در این است که امروزه کلمات کلیدی باید به خوبی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرند. تا بعد از انتخاب دقیق قاطعانه روی ان ها کار کنید. در این صورت است که کلمات کلیدی در سایت شما موثر خواهند بود.

اما کلمه کلیدی دقیقاً چیست؟ کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که مخاطبین برای یافتن مطالب آنلاین از آنها استفاده می کنند و برند ها و سایت ها می توانند از کلمات کلیدی استفاده کنند تا با مشتریانی که به دنبال محصولات و خدمات آن ها هستند ارتباط برقرار کنند.

هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، مهم است که به دنبال کلماتی باشید که میزان جستجوی بالایی دارند و در عین حال رقابت کم تری دارند. توجه داشته باشید کلمات کلیدی کوتاه مثلا دو حرفی یا تک حرفی نسبت به کلمات کلیدی بلند تر مثلا کلمات سه حرفی و یا چهار حرفی رقابت بیشتری دارند و در ابتدای کار مناسب نیستند. همچنین می توانید از کلمات کلیدی برای بهینه سازی همه عناوین ، آدرس های اینترنتی و سایر عناصر SEO در صفحه خود استفاده کنید که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم.

منابع مفید : 

راهنمای سئو سایت در گوگل

آموزش دیجیتال مارکتینگ قسمت اول 

 

 

محتوا

محتوا

 

خب در این قسمت از مقاله سئو چیست در مورد محتوا صحبت می کنیم. محتوا بخش مهمی از SEO است. زیرا محتوا دقیقا همان چیزی است که بتعث جذب مخاطب به سایت شما می شود. برای مثال شما یک سایت گل فروشی دارد. وقتی در وبلاگ سایت خود در مورد گل و گیاه و نحوه کاشت آن ها محتوایی را منتشر می کنید افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند ، سایت شما را زودتر با یک جستجو ساده پیدا می کنند. از این طریق شما می توانید با ارائه محتوای مفید به کاربران خود، با ان ها ارتباط بهتری برقرار کنید و آن ها را به مشتری تبدیل کنید.

محتوا در انواع مختلف تولید می شود :

محتوا صفحه وب

فیلم ها و ویدئو های آموزشی

وبلاگ ها

اینفوگرافیک ها

پادکست ها

کتاب های الکترونیک

پست در شبکه های اجتماعی

 

منبع مفید :

آموزش تولید محتوا در چهار مرحله

 

 

 

سئو خارج از صفحه یا Off-Page SEO

سئو خارج از صفحه یا Off-Page SEO

 

سئو خارج از صفحه یا Off-Page SEO  شامل شیوه های بهینه سازی خارجی است که تاثیراتی روی سایت شما دارد. تکنیک اصلی مورد استفاده برای سئو خارج از صفحه ، ساخت بک لینک است زیرا لینک های با کیفیت به سایت شما از سایت های خارجی به موتورهای جستجو می گویند سایت شما با ارزش و با کیفیت است و این اقتدار و اعتبار سایت شما را نزد گوگل بالا می برد.

تاکتیک های بسیاری برای ساخت بک لینک وجود دارد و برخی از بهترین روش های فعلی برای ساخت بک لینک شامل پست مهمان ، ایجاد تعداد زیادی اینفوگرافیک است که به اشتراک گذاشته می شود و از این طریق بر سایت شما تاثیر می گذارد. در این مقاله چون در مورد سئو چیست صحبت می کنیم، وارد جزئیات این موارد نمی شویم. اما در مقالاتی که در این قسمت معرفی می کنم، به طور کامل هر یک از این موضوعات را توضیح داده ام .

 

منابع مهم

 ۱۱ راه ساخت بک لینک از طریق کاربران 

 

سئو محلی یا Local SEO

سئو محلی یا Local SEO

 

سئو محلی از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا امروزه بیشتر افراد از دستگاه های تلفن همراه برای جستجو استفاده می کنند. این روزها ، ۵۷٪ از کل جستجوها از طریق تبلت و تلفن های هوشمند انجام می شود و نیمی از این جستجوها دارای هدف محلی هستند.

اگر به عنوان مثال صاحب یک رستوران هستید ، SEO محلی اطمینان می دهد که وقتی افراد منطقه شما به دنبال بهترین رستوران های شهر می گردند ، به سایت شما بیایند. در کنار استفاده از کلمات کلیدی محلی ، سایر شیوه های محلی SEO شامل ارائه فهرست دایرکتوری ها ، ایجاد صفحات خاص برای سایت شما و ایجاد صفحات برای مشاغل شما در Google My Business ، Google+ و Google Maps می باشد.

 

 

بازاریابی موتور جستجو یا سئو چیست ؟

بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM به تلاش های بازاریابی پولی اشاره دارد و مواردی مانند تبلیغات بومی ، Google AdWords ، تبلیغات شبکه های اجتماعی ، پرداخت هر کلیک ، تبلیغات خرید Google ، Google Maps و موارد دیگر را در بر می گیرد.

اگرچه SEM یا بازاریابی موتور های جستجو معمولاً جزء اصلی یک استراتژی جامع سئو نیست ، اما جایگاه خودش را دارد زیرا می تواند به شما در رسیدن به مخاطبان جدید و بسیار هدفمند کمک کند.

 

منابع مفید :

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست ؟ 

 

 

درک اهمیت ” سئو چیست ”  برای مشاغل مدرن

درک اهمیت سئو چیست  برای مشاغل مدرندیده شدن و رتبه بندی

یكی از مهمترین كاركرد های سئو ، افزایش دیده شدن است. این یعنی آسانتر دیده شدن در هنگامی که مخاطبان چیزی را جستجوی می کنند که شما ارائه می دهید. یدن شدن شما در گوگل مستقیماً با رتبه شما مرتبط است.

هرچه در صفحه نتیجه موتور جستجو یا SERP  رتبه بالاتری داشته باشید ، احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطبین یا کاربران شما را ببیند و روی سایت شما کلیک کنند. هرچه تلاش های سئو شما موثرتر باشد ، رتبه شما بالاتر خواهد بود و دیده شدن شما نیز بهتر خواهد بود. این مسئله وقتی مهم تر می شود که توجه داشته باشید که یک چهارم از کاربران وب هرگز روی اولین SERP کلیک نمی کنند.

 

 

ترافیک وب سایت در سئو چیست

افزایش ترافیک وب یکی از اهداف اصلی سئو است . شما هنگام افزایش دیده شدن و رتبه بندی ، ترافیک سایت خود را افزایش می دهید. این موضوع را برای لحظه ای در نظر بگیرید: تقریبا ۳۳٪ از کلیک ها به سایتی که رتبه اول را دارند می روند و پنج لیست اول بیش از ۷۵٪ از کلیه کلیک ها را کسب می کنند.

اگر می خواهید وب سایت شما از طریق موتور جستجو فرصت های بیشتری پیدا کنید ، به شیوه های SEO نیاز دارید که به شما کمک می کند در بین پنج موقعیت برتر و در ایده آل شماره یک قرار بگیرید.

 

 

ایجاد یک تجربه کاربری بهتر

ایجاد یک تجربه کاربری بهتر

یکی دیگر از دلایل مهم سئو چیست به این دلیل است که تمام مدت زمانی که شما در سایت به تولید محتوای عالی مشغول هستید و بهینه سازی سایت خود را با سئو درون صفحه بهبود می بخشد و این یک تجربه کاربری یکپارچه و مثبت ایجاد می کند.

به عنوان مثال ، هنگامی که شما اقدام به پاسخگویی مشتریان در سایت خود می کنید ، سایت را برای همه بازدید کنندگان تلفن همراه و همچنین افرادی که از لپ تاپ یا دسک تاپ بازدید می کنند ، سازگار می کنید. به همین ترتیب ، با افزایش سرعت بارگذاری صفحه ، میزان زمان بارگذاری صفحات خود را کاهش داده و بازدید کنندگان را ترغیب می کنید تا مدت بیشتری در سایت شما بمانند. تقریبا ۵۰٪ از مخاطبین انتظار دارند که یک صفحه در عرض دو ثانیه بارگیری شود و هرچه مدت زمان بارگذاری بیشتر باشد ، میزان تبدیل مخاطب به مشتری کمتر می شود.

 

رشد

در پایان ، دلیل نهایی سئو چیست و چرا مهم است، این است که می تواند به شما در رسیدن به بسیاری از اهداف تجاری کمک کند. SEO می تواند به شما در ایجاد روابط بهتر با مخاطبان ، بهبود تجربه کاربری ، افزایش اقتدار سایت شما ، هدایت افراد بیشتر به سایت شما کمک کند . همچنین به شما امتیاز بیشتری برای رقابت و افزایش تعداد تبدیل ها می دهد ، این یعنی فروش بیشتر ، مشتریان وفادارتر و بیشتر و رشد بیشتر در کسب و کار شما .

 

 

قدرت

مفهوم اقتدار در ما در مقاله سئو چیست به آن می پردازیم نسبتاً جدید است ، اما برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد. زیرا اعتبار شما برای کاربران وب اهمیت زیادی دارد. در اصل ، اقتدار یا اعتبار بدان معنی است که وب سایت شما قابل اعتماد ، با کیفیت بالا و مرتبط است و چیزی برای ارائه دارد. هرچه سایت شما اقتدار بیشتری داشته باشد ، رتبه شما بالاتر خواهد بود و مخاطب بیشتری به برند شما اعتماد خواهند کرد.

 

 

نتیجه گیری نهایی سئو چیست

همانطور که در مقاله سئو چیست مشاهده کردید ، SEO یک کار پیچیده است که تکنیک های مختلف ، تاکتیک ها و بهترین روش ها را در بر می گیرد. علاوه بر این ، با ظهور فن آوری های جدید ، این بهترین شیوه ها همیشه با تغییر رفتارهای مصرف کننده و وب ، در حال تغییر هستند و موتورهای جستجو الگوریتم های خود را تغییر می دهند. به گفته برخی SEO هنوز هم برای هر شغلی که می خواهد به صورت آنلاین قابل مشاهده باشد ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین تلاش های شما ارزش آن را دارد.

سئو می تواند به یک تجارت کمک کند تا اهداف زیادی از جمله اهداف مربوط به آگاهی از برند ، ترافیک ، تبدیل ، تجربه کاربری و موارد دیگر را انجام دهد. به همین دلیل برای بازاریابان دیجیتال بسیار مهم است که درک کاملی از سئو چیست داشته باشند و این که سئو چگونه می تواند به دستیابی به اهداف کمک کند و بهترین اقدامات در این مورد چیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *