مدیریت سایت چیست و چه کسی این کار را انجام می دهد ؟

مدیریت سایت
سئو سایت طراحی سایت

مدیریت سایت چیست و چه کسی این کار را انجام می دهد ؟

عنوان مدیریت سایت بیشتر شبیه به یک رمان علمی تخیلی به نظر می رسد تا یک صفحه کاری. اما مدیریت سایت یک شغل تاریخی است و از زمانی که کسب و کار های اینترنتی رواج پیدا کردند، مدیران وب نیز شناخته شده اند. وبمستر و یا مدیر وب ابتدا برای مدیریت جنبه های مختلف سایت به صورت همزمان کار میکردند. اگرچه هنوز نیر کارفرمایان به دنبال کسی هستند که تمام جنبه های سایتشان را به صورت یکجا مدیریت کند، اما مدیر سایت به بخش های کوچک تری تقسیم شده است. دسته های مختلفی که کارهای متفاوتی برای نگهداری و بهینه سازی وب سایت انجام می دهند.

 

 

مدیریت سایت چیست و مدیر سایت دقیقا کیست ؟

من به عنوان یک وبمستر قدیمی با پیچیدگی های مختلف سایت آشنایی دارم. اما زمان زیادی نگذشته که تقریبا تمام کسب وکار ها و سازمان ها به اینترنت نقل مکان کردند و رقابت بسیار بالا گرفت . توضیحات شغلی مدیر سایت در قدیم اغلب شامل همه جوانب توسعه ، طراحی و نگهداری وب سایت می شود.

اما امروزه کسب وکار ها می خواهند که حضور آنلاین پررنگ تر، عملکرد بالا و جذاب داشته باشند و به راحتی در موتور های جستجو نمایش داده شوند. همچنین سایت ها امروزه بسیار به سرعت بارگذاری بالا و سازگاری با تلفن های همراه دارند. وب سایت ها همچنین یک بستر بزرگ برای بازاریابی هستند. به این معنی که شرکت ها و کسب و کار ها اگر می خواهند که پیروز شوند، باید به طور جدی روی وب سایت خود کار کنند، سایت را بروز نگه دارند و بهبود دهند. با توجه به افزایش پیچیدگی های وب سایت های مدرن ، این رویکرد شغلی مدیریت سایت به دلیل زیاد شدن کار ها بین بخش های مختلف تقسیم شده است و دیگر کمتر از واژه مدیریت سایت استفاده می شود.

پست های مرتبط:  آنچه درباره سئو فنی در سال 2020 باید بدانیم

اما هنوز هم وب مستر های متنوع به عنوان گزینه ای مناسب برای سازمان هایی که به دنبال استفاده بیشتر از حضور آنلاین هستند ، وجود داررند . Ovi Demetrian ، بنیانگذار Blocks Edit می گوید: شرکت ها می خواهند یک مدیر وب سایت استخدام کنند تا یا وب سایت فعلی خود را بهبود بخشند یا نسخه جدیدی ایجاد و نگهداری کند. اما اگر مدیریت سایت شما فقط لازم است که سایت شما را مراقبت کند ، می تواند نقش های دیگری مانند دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی و ساخت خبرنامه را نیز بر عهده بگیرد.

یک مدیر سایت می تواند صفحه هایی که در موتور های جستجو نمایش داده می شوند را حفظ کند. وبمستر ها بر عملکرد سایت در موتور های جستجو ، کارایی ، سرعت و طراحی نظارت می کنند. وبمستر ها حتی محتوا، بک لینک ها و بازاریابی در سایت را نیز پیگیری می کنند. عناویم شغلی دیگری که ممکن است در زیر چتر مدیریت سایت باشد شامل توسعه دهندگان اینده سایت، توسعه دهندگان پشتیبان ، متخصص سئو  طراحی وب و پشتیبانی سرور ها باشد.

 

 

در مدیریت سایت چه کارهایی انجام می شود؟

مدیر سایت چه کارهایی انجام می دهدوظایف مدیریت سایت به طور خاص چیست ؟ من به عنوان یک مدیر سایت بیشتر وقت خود را روی مدیریت پروژه های عظیم با تیم توسعه و متخصصین سئو آریانیکا می گذارنم. من همچنین سایت را عیب یابی می کنم، راه حل های جدید پیدا می کنم و محتوا را با توجه به نیاز های کاربران تولید می کنم و سایت را سئو می کنم. وظایف روزانه یک مدیر وب سایت می تواند بسیار انعطاف پذیر باشد. برای مثال من امروز یک گزارش از تجزیه و تحلیل یک سایت آماده کردم ، مشکلات فنی یک سایت را حل کردم ، یک کمپین ایمیل مارکتینگ را آماده ی اجرا کردم و تولید محتوا انجام دادم . تغییرات در وب سایت و طراحی استراتژی های بازاریابی بیشترین وقت را می گیرد. اما بسیار مفید هستند زیرا به سودآوری سایت کمک می کند.

پست های مرتبط:  راز برنده شدن در سئو در سال 2020  چیست ؟

در مدیریت سایت یک وبمستر همچنین افزونه ها را بروز می کند، اطمینان حاصل می کند که امنیت سایت بالاست و خطری سایت را تهدید نمی کند ، همچنین سئو را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی پیش می رود. من همچنین به عنوان یک وب مستر گوگل سرچ کنسول ، گوگل آنالتیکس و نقشه های سایت را نیز بررسی می کنم .

 

 

مدیر وب به چه مهارت هایی نیار دارد ؟

از آنجا که مدیر وب سایت انواع مختلفی از نگهداری و بهینه سازی سایت را کنترل می کند ، مهارت های وجود دارد که باید آن ها را بیاموزد. ما در اینجا مهمترین مهارت های وب مستر را به شما معرفی می کنیم.

 

وردپرس و HTML

مدیریت سایت رابطه مستقیمی با وردپرس و html دارد. با این کار شما می توانید بهتر سایت را مدیریت کنید و افزونه های دلخواه را برای راحت کردن کار ها نصب و استفاده نمایید.

 

طراحی گرافیکی

وب مسترها همچنین طراحی خوبی را در وب انجام می دهند. به گفته کاردناس ، در حالی که ممکن است شما فقط با غواصی بتوانید اصول اولیه را انتخاب کنید ، یادگیری طراحی گرافیک باعث افزایش کیفیت و سرعت کار شما می شود.

 

بهینه سازی موتور های جستجو یا seo

یادگیری سئو فنی نیز برای وبمستر ها بسیار مهم است. درک این که گوگل چگونه سایت شما را بررسی و در نتایج قرار می دهد و این که چه محتوایی باعث جریمه شدن سایت می شود و … نیز مهم است. در این مورد یعنی سئو ، معمولا مشتریان و کارفرمایان انتظارات غیر واقعی از یک وبمستر دارند. برای مثال می خواهند بلافاصله در صفحه اول گوگل قرار گیرند. اگر مدیر سایت جنبه های مخلف سئو فنی را درک کرده باشند می تواند با توضیح برای مشتریان خود ، اطمینان آن ها را جلب کند و سئو سایت را به خوبی انجام دهد.

پست های مرتبط:  سئو موبایل : 8راهی که برای بهینه سازی موبایل مناسب است

 

مدیریت سایت + تولید محتوا

مدیریت سایت + تولید محتوااز آنجا که مدیریت سایت برای شرکت ها و کسب و کار هایی مناسب است که توانایی استخدام نیرو و بودجه کافی برای استخدام چند نفر را ندارندف مهارت تولید محتوا نیز می تواند کمک بزرگی برای کسب وکار ها باشد. یک مدیر سایت باید مهارت هایی برای تولید محتوا داشته باشند و نباید مطالب را از سایت های دیگر کپی کند، زیرا در این صورت گوگل سایت را حتما جریمه خواهد کرد. ما در مقاله آموزش تولید محتوا در چهار مرحله و چگونه تولید محتوا کنیم ، به طور کامل نحوه تولید محتوا را توضیح داده ایم.

 

استراتژی محتوا

داشتن ایده هایی برای طراحی استراتژی تولید محتوا نیز برای مدیریت وب مهم است. هر بار که مشتری به یک سایت اعتماد می کند و از خدمات و محصولات شما خریداری می کند ، این کار به وصیله محتوای خوب سایت انجام می شود. یک مدیر وب که می توانید محتوای عالی و برنامه ریزی شده تولید کند ، می تواند مشتری بیشتری به سمت سایت بکشاند. مشتریان معمولا در مورد نیاز ها و سوالات خود در اینترنت جستجو می کنند. وظیفه مدیر سایت این است که نیاز ها یا سوالاتی که مردم در حوزه تخصص سایت دارند را پیدا کند و با تولید محتوا و پاسخ دادن به سوالات کاربران آن ها را به مشتری واقعی تبدیل کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *