بازاریابی ایمیلی چیست ؟

بازاریابی ایمیلی
طراحی سایت

بازاریابی ایمیلی چیست ؟

تاریخچه بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به‌ سرعت در کنار رشد فن‌آوری قرن بیست و یکم رشد کرده است. قبل از این رشد، هنگامی‌که ایمیل برای اکثر مشتریان جدید تازگی داشت، بازاریابی ایمیلی به‌اندازه کافی مؤثر نبود. در سال ۱۹۷۸، گری توئرک از شرکت DEC اولین ایمیل جمعی، را به حدود ۴۰۰ مشتری بالقوه از طریق شبکه پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته ارسال کرد. او ادعا می‌کند که این منجر به ۱۳ میلیون دلارفروش در محصولات DEC شده، و پتانسیل بازاریابی از طریق ایمیل‌های عمومی را برجسته کرد.

 

بازاریابی ایمیلی چیست؟

در ابتدایی‌ترین سطح، بازاریابی ایمیلی استفاده از ایمیل برای ترویج کسب‌وکار شما است. از آن برای پرورش رابطه با مشتریان بالقوه استفاده می‌شود. مشتریان فعلی را از برند خود مطلع کرده و به‌روزرسانی کنید کوپن‌ها را ارائه دهید تا وفاداری مشتری را تشویق کنید. این‌یک شکل مستقیم از بازاریابی است، بازاریابی ایمیلی برای کیف پول و محیط‌زیست بسیار مؤثرتر است چون کاملاً بدون کاغذ است!

بعضی‌ها فکر می‌کنند بازاریابی ایمیلی قدیمی است، اما نمی‌تواند اشتباه باشد. بازاریابی ایمیل از مدت کوتاهی پس از تولد اینترنت استفاده‌شده است. از آن به بعد به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای پیشرفت کرده است و هنوز یک ابزار بازاریابی فوق‌العاده مفید است. در حقیقت بسیاری از کارآفرینان استدلال می‌کنند که بازاریابی ایمیلی اکنون از قبل اهمیت بیشتری دارد. یک دلیل خوب وجود دارد که ۸۵% از خرده‌فروشان آمریکا بازاریابی ایمیلی را یکی از مؤثرترین تاکتیک‌های جذب مشتری می‌دانند!

 

 

بازاریابی ایمیلی برای چه چیزی مورداستفاده قرار می‌گیرد؟

بازاریابی ایمیلی می‌تواند برای ایجاد اعتماد با مشتریان در طول زمان برای تبدیل آن‌ها به مشتریان همیشگی مورداستفاده قرار گیرد. همچنین یک روش مؤثر برای آگاه نگه‌داشتن مشتریان از فروش و یا تبلیغات جدید است که در حال اجرا هستید.

 

 

نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی چیست؟

چندین تن نرم‌افزار و ابزارهای اتوماسیون برای بازاریابی ایمیلی وجود دارد. برای مثال، از MailChimp و Constant Contact می‌توان برای ارسال ایمیل و نظارت بر چگونگی تعامل مشترکین با ایمیل‌های خود استفاده کرد. شما همچنین می‌توانید از نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی برای پیگیری تجزیه‌وتحلیل مانند نرخ کلیک – از طریق نرخ باز، نرخ‌های بازتاب و تبدیلات استفاده کنید.

 

سایر نرم‌افزارهای ارائه‌دهنده خدمات ایمیل مارکتینگ

IContact (آی کانتکت)
GetResponse (گت رسپانس)
Campaign Monitor (کمپین مانیتور)
Vertical Response (ورتیکال رسپانس)
Mad Mimi (مد میمی)
Aweber (ای وبر)

پس حالا که به سؤال شما درباره بازاریابی ایمیلی پاسخ داده‌ایم، ممکن است بپرسید آیا کسب‌وکار من به بازاریابی ایمیلی نیاز دارد؟» البته! همه کسب‌وکارها می‌توانند از بازاریابی ایمیلی، به‌خصوص تجارت‌های کوچک بهره‌مند شوند. بازاریابی ایمیلی معمولاً ارزان و آسان است، به‌خصوص در مقایسه با دیگر اشکال بازاریابی سنتی.

 

 

فایده بازاریابی ایمیلی بر روش‌های دیگر بازاریابی چیست؟

مزایای بازاریابی ایمیلی

 

۹۴% از کاربران اینترنت از ایمیل استفاده می‌کنند؛ بنابراین، بازاریابی از طریق ایمیل به شما این امکان را می‌دهد که به مقدار زیادی از کاربران اینترنت دسترسی داشته باشید حتی اگر در رسانه‌های اجتماعی نیستند. علاوه بر این، یک نظرسنجی نشان داد که ۷۵% از کاربران آنلاین بزرگ‌سال می‌گویند بازاریابی ایمیلی درواقع روش بازاریابی ترجیحی آن‌هاست. اگر در حال حاضر از بازاریابی ایمیلی استفاده نمی‌کنید، قطعاً چیزی است که باید در نظر بگیرید تا به مخاطبان بیشتری برسید و رابطه برند خود با مشتریان فعلی را تقویت کنید.
یکی دیگر از مزایای بازاریابی ایمیلی این است که پیگیری ROI آن بسیار آسان است. همه‌چیز با استفاده از نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی ارسال می‌شود تا شما بتوانید تشخیص دهید چه کسی ایمیل‌های شمارا باز می‌کند و از طریق ایمیل‌های شما بر روی سایت شما کلیک می‌کند. علاوه بر این، بازدهی سرمایه (ROI) معمولاً بسیار بالا است، به این دلیل که شما مجبور نیستید برای رسیدن به مخاطب درست مانند انواع تبلیغات دیگر پول بپردازید. آن‌ها در حال حاضر به سمت مصرف‌کننده ایدئال هدف قرارگرفته‌اند، زیرا شما تنها به افرادی که اجازه دسترسی به آدرس ایمیل خود را به شما داده‌اند، ایمیل ارسال می‌کنید. این‌یکی از ارزان‌ترین روش‌های بازاریابی ممکن است.
یک واقعیت کم‌تر شناخته‌شده این است که ۹۰% از تمام ایمیل‌ها در اینترنت روی دستگاه‌های موبایل مانند گوشی‌های هوشمند یا تبلت باز می‌شوند. اگر می‌خواهید از یک پیام متنی و یا sms استفاده کنید، بازاریابی ایمیل ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد. بازاریابی ایمیلی به همان شکل بازاریابی SMS عمل می‌کند، اما شما می‌توانید به کاربران دسکتاپ نیز دسترسی داشته باشید و بیشتر کاربران گوشی‌های هوشمند دریافت ایمیل‌ها را از پیام‌های متنی از طرف شرکت‌ها کمتر ناراحت‌کننده می‌دانند. درحالی‌که بازاریابی ایمیل اغلب در ارتباط با سایر انواع بازاریابی مانند تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و حتی تبلیغات تلویزیونی و رادیویی مورداستفاده قرار می‌گیرد، این مجموعه دارای مزایای منحصربه‌فرد خود است
به‌عنوان‌مثال، بگذارید بگوییم شما یک فروشگاه تجارت الکترونیک داشته‌اید و شما یک فروش را انجام می‌دهید. هنگامی‌که شما در مورد فروش در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنید، همه فالورهای شما آن را نمی‌بینند. تفاوت بزرگ دیگری بین بازاریابی ایمیلی و دیگر اشکال بازاریابی این است که مردم واقعاً می‌خواهند تبلیغات ایمیل شمارا ببینند. هر شخصی که در فهرست ایمیل شما قرار دارد، با آدرس ایمیل خود را به شما معرفی می‌کند زیرا آن‌ها اطلاعات بیشتری در مورد مارک شما می‌خواهند. اگر مصرف‌کننده مستقیماً آدرس ایمیل خود را به شما می‌دهد، به این دلیل است که آن‌ها به‌طور خاص می‌خواهند بازاریابی ایمیلی شمارا انتخاب کنند.

پست های مرتبط:  مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بازاریابی ایمیل با انواع دیگر بازاریابی چگونه کار می‌کند؟ همان‌طور که در ادامه توضیح می‌دهیم که بازاریابی ایمیلی چیست، باید به چگونگی عملکرد آن با دیگر تلاش‌های بازاریابی اشاره‌کنیم. همان‌طور که قبلاً گفته شد بازاریابی ایمیلی در کنار بازاریابی رسانه‌ای اجتماعی بسیار خوب عمل می‌کند. شما می‌توانید پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت خود را در ایمیل‌ها با دکمه‌های درخواستی که مشترکین ایمیل شمارا دنبال می‌کنند، ارتقا دهید. شما همچنین می‌توانید پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود را برای جمع‌آوری یک لیست ایمیل برای استفاده در کمپین بازاریابی ایمیل خود استفاده کنید.

چندراه برای انجام این کار وجود دارد که یکی از آن‌ها افشای حساب‌های رسانه‌های اجتماعی است که به مردم درخواست می‌کند نشانی پست الکترونیکی خود را به آن‌ها ارائه دهند تا وارد شوند. همچنین می‌توانید به‌سادگی پست‌هایی را ایجاد کنید که از طرفداران رسانه‌های اجتماعی‌تان بخواهید در لیست ایمیلتان ثبت‌نام کنند و پیوندی به شکلی که می‌توانند روی آن ثبت‌نام کنند، فراهم کنید. احتمال وجود دارد که اگر آن‌ها به‌اندازه کافی علاقه‌مند باشند که برند شمارا در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنند، آن‌ها می‌خواهند بیشتر در مورد برند شما از طریق ایمیل یاد بگیرند. شما حتی می‌توانید یک کمپین مشتری یابی را در فیس بوک راه‌اندازی کنید تا ایمیل هایی جمع‌آوری کنید که بتوانید در یک کمپین بازاریابی ایمیلی استفاده کنید. بازاریابی ایمیل همچنین با یک کمپین بازاریابی مجدد کار می‌کند! شما می‌توانید از ایمیل برای ارسال یادآوری‌های سبد خرید برای بازاریابی مجدد مخاطبان خود استفاده کنید.

 

 

شما چگونه یک کمپین بازاریابی ایمیلی را آغاز می‌کنید؟

 

کمپین بازاریابی ایمیلی

 

بازاریابی ایمیلی چیست؟ – این فوق‌العاده متنوع است. با استفاده از نرم‌افزار بازاریابی ایمیل، می‌توانید ایمیل‌های خود را با نام مشترکین سفارشی کنید و می‌توانید ایمیل‌های شخصی را برای تولد افراد ارسال کنید. شما حتی می‌توانید فهرست‌های ایمیل را جداگانه نگه‌دارید و پیشنهادات و تبلیغات مختلف را به مجموعه‌های مختلف مخاطبان ارسال کنید. هر ایمیلی که با آن تماس نداشته‌اید، با هر یک از مشترکین ایمیل شما تداخل نخواهد داشت، بنابراین ممکن است مفید باشد که لیست ایمیل‌هایتان را تقسیم کنید و ایمیل‌های مختلفی ایجاد کنید که مربوط به بخش‌های مختلف مخاطب شما باشد اولین گام برای شروع یک کمپین بازاریابی ایمیل، جمع‌آوری یک لیست ایمیل است.

قبل از اینکه یک مشترک بالقوه آدرس ایمیل خود را به شما ارائه می‌دهد، چند سؤالی که احتمالاً در نظر دارند، وجود دارد
آیا آن‌ها را اسپم خواهید کرد؟ آن‌ها باید از دادن آدرس ایمیلشان به چه چیزی دست پیدا کنند؟ تخفیف ویژه‌ای خواهید داشت؟ آیا می‌توانید آدرس ایمیل آن‌ها را به مردم ارائه کنید و یا آن را به فروش برسانید؟ شما می‌خواهید آن را برای مشترکین خود مشخص کنید که از درخواست اطلاع‌رسانی در لیست ایمیلتان سود خواهند برد و شما آن‌ها را اسپم نخواهید کرد یا آدرس ایمیلشان را به کسی ندهید. راه‌های بی‌شماری برای ایجاد لیست ایمیل شما وجود دارد، اما یک مکان خوب برای شروع این است که یک فرم ثبت‌نام ایمیلی در وب‌سایت خود تعبیه کنید. این روش شما می‌توانید از بازدیدکنندگان وب‌سایت فعلی‌تان استفاده کنید و اطلاعات خاص یا تخفیف در مبادله برای آدرس ایمیل آن‌ها ارائه دهید. همچنین می‌توانید از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود برای جمع‌آوری ایمیل‌ها استفاده کنید، همان‌طور که قبلاً گفته شد.

پست های مرتبط:  بازاریابی محتوایی چیست؟

 

 

محتوای بازاریابی ایمیلی چیست؟

زمانی که یک لیست ایمیل قوی دارید، زمان آن رسیده که ایمیل خود را برنامه‌ریزی کنید. طیف گسترده‌ای از محتوا وجود دارد که شما می‌توانید برای قرار دادن در ایمیل‌های و گزینه‌های قالب‌بندی منحصربه‌فرد خود انتخاب کنید. بازاریابی ایمیلی بیش از سایر انواع تبلیغات، قابل تنظیم است. نمونه‌هایی از محتوا که می‌توانید در ایمیل خود ذکر کنید شامل ارتباط با مقالاتی در وب‌سایت شما، پاداش‌های وفاداری برای مشترکین، اطلاعات درباره تبلیغات و یا فروش جدید و اعلام درباره اقلام یا خدمات جدید است. محتوایی که در ایمیل‌های خود وارد می‌کنید واقعاً بستگی به نوع کسب‌وکار شما در حال اجرا دارد. بااین‌حال، برخی از تکنیک‌هایی که برای اکثر شرکت‌ها مناسب هستند، وجود دارد. برای مثال، بازاریابان که ویدئو را به کمپینهای الکترونیکی خود اضافه می‌کنند، افزایش درآمد تقریباً ۴۰% را می‌بینند. اینفوگرافیک، فهرست‌ها و تبلیغات ، تخفیف‌ها همچنین ایمیل‌ها را جذاب می‌کند.
مراقب باشید که تمام ایمیل‌های خود را درباره فروش محصولات خود نگذارید. ایمیل شما باید شامل اطلاعات ارزشمندی باشد که مشترکین به خواندن آن علاقه‌مند باشند. برخی نمونه‌های محتوایی که می‌توانند به ایمیل‌های شما ارزش اضافه کنند: پاسخ به سؤالات متداول، تکه‌هایی از پست‌ها وبلاگ در وب‌سایت شما، نظرسنجی یا رأی‌گیری.

 

 

طرح بازاریابی ایمیلی چیست؟

ایمیل‌های شما باید با سبک وب‌سایت شما، تبلیغات و حساب‌های رسانه‌های اجتماعی برای نام تجاری سازگار مطابقت داشته باشند. همچنین، ازآنجاکه حدود نیمی از ایمیل‌ها در دستگاه‌های تلفن همراه باز می‌شوند، مطمئن شوید که ایمیل‌های شما موبایل پسند (موبایل فرندلی) است.

 

 

بهینه‌سازی بازاریابی ایمیلی چیست؟

 

نرم افزار بازاریابی ایمیلی

 

نکته مفید دیگر این است که زمان‌هایی هستند که باید ایمیل‌های خود را ارسال کنید. کاربران تمایل بیشتری به باز کردن ایمیل دارند اگر در زمان دریافت آن مشغول نباشند. در غیر این صورت، ممکن است بعداً آن را باز کنند، یا ممکن است آن را فراموش کرده و به مدت نامعلومی در صندوق پستی خود قرار دهند. اکثر سیستم‌عامل‌های نرم‌افزاری بازاریابی ایمیل به شما کمک می‌کنند تا دریابید که کدام زمان برای ارسال ایمیل‌ها ایدئال است. در غیر این صورت، یک قاعده خوب این است که ایمیل‌ها را در طول ساعت‌هایی که افراد مخاطبان موردنظر شما آزاد هستند ارسال کنید.

صبح زودهنگام قبل از اینکه مردم به کار بپردازند زمان استراحت ناهار و عصرها زمانی که مردم بیکار می‌شوند، معمولاً بهترین زمان برای ارسال ایمیل است. شما همیشه می‌توانید از داده‌های جمع‌آوری‌شده از ایمیل‌های قبلی برای بهبود ایمیل‌های آینده استفاده کنید. تست انشعاب A / B بهترین روش برای تعیین این است که کدام نوع محتوا توسط مخاطب شما موردتوجه قرار می‌گیرد. بااین‌حال، هدف فراگیر ایمیلتان باید این باشد که پیام مناسب را در زمان مناسب به فرد مناسب ارسال کنید

 

چه چیزهایی آداب ایمیل مارکتینگ است ؟

در حال حاضر ما درباره بازاریابی ایمیل ،چرا سودمند است و نحوه استفاده از ایمیل‌ها در استراتژی بازاریابی شما، صحبت کرده‌ایم، در ادامه مطلب مواردی که باید در سرمایه‌گذاری بازاریابی ایمیل خود اجتناب کنید را بیان می‌کنیم. برای شروع، هرزنامه ارسال نکنید اسپم زدن مشترکین ایمیل شما یک استراتژی بازاریابی ایمیل بی‌اثر است زیرا به افزایش فروش یا شناخت نام تجاری مطلوب منجر نخواهد شد و می‌تواند شهرت شرکت شمارا از بین ببرد.

همچنین یک قانون قانونی به نام قانون CAM-SPAM وجود دارد که شامل مجموعه‌ای از قوانین برای محدود کردن انتقال هرزنامه است. این قوانین عبارت‌اند از داشتن یک موضوع غیر فریبنده، روشی که متقاضیان می‌توانند به‌راحتی از لیست ایمیل شما لغو اشتراک کنند و نام و آدرس شما در پایان همه ایمیل‌ها استفاده شود. تا زمانی که به الزامات قانون CAM-SPAM پایبند باشید، ایمیل‌هایتان باید بدون هرزنامه باشد!

پست های مرتبط:  آموزش طراحی سایت

یکی دیگر از تاکتیک‌های بازاریابی پست الکترونیکی که شما هرگز نباید از آن استفاده کنید، خرید لیست ایمیل‌های پیش‌ساخته شده است. شما باید لیست ایمیل خود را با افرادی که علاقه خاصی به شرکت شما دارند ایجاد کنید خرید یک لیست ایمیل از پیش موجود، به دلایل زیادی یک ایده بد است اما اغلب به این دلیل است که شما ممکن است با افرادی غیر مناسب که احتمالاً علاقه کمتری به برند شما دارند و به‌احتمال‌زیاد اشتراک ایمیل‌های شمارا قطع کنند و یا حتی آن‌ها را به‌عنوان اسپم گزارش دهند مواجه شوید.

 

 

انواع بازاریابی ایمیلی

خبرنامه ایمیلی

خبرنامه ایمیلی ایمیل‌های منظم هستند که به لیستی از مشترکان فرستاده می‌شوند که تصمیم به دریافت به‌روزرسانی از یک شرکت دریافت کرده‌اند ایمیل‌های Newsletter مشتریان را از تبلیغات فعلی، فروش و جدیدترین پیشنهادها مطلع می‌سازند. ایمیل‌های Newsletter صرفاً ابزارفروش نیستند بلکه به ایجاد تأثیر طولانی‌مدت بر روی خوانندگان کمک می‌کنند خبرنامه ایمیلی باید حاوی اطلاعاتی باشد که به اطلاع‌رسانی، سرگرمی، خوانندگان کمک ‌کند. آن‌ها اغلب لحن مکالمه‌ای دارند و حاوی اخبار و اطلاعاتی هستند که برای مشتری مهم هستند. هدف این ایمیل ه این است که مشتری را به یک شرکت متصل کنند حتی زمانی که هیچ‌چیزی را خریداری نکنند.

ایمیل‌های تراکنشی

ایمیل‌های تراکنشی – این ایمیل‌ها هستند که پس از اقدامات خاصی آن‌ها را ارسال می‌کنند. هنگامی‌که یک مشتری یک محصول را خریداری می‌کند یا رزرو می‌کند ایمیل برای تائید این تراکنش ارسال می‌شود. آن‌ها تجارت الكترونیكی را قانونی می‌کنند ایمیل‌های تراکنشی اغلب حاوی پیام‌های فروش جدید هستند مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که ۵۱٫۳ درصد از ایمیل‌های تراکنشی توسط کاربران مشاهده می‌شوند؛ این موضوع درحالی‌که است که ایمیل‌های خبری بازخورد ۳۶٫۶ درصدی داشته‌اند.

 

ایمیل‌های مستقیم

برای اطلاع‌رسانی به مشتریان در مورد محصولات جدید، فروش و پیشنهادات ویژه استفاده می‌شود. ایمیل‌های مستقیم اطلاعات مستقیمی به مشتریان در مورد محصولات ارائه می‌دهند و معمولاً یک لینک یا یک‌راه آسان دیگر برای مشتریان برای دسترسی به محصول فراهم می‌کنند. آن‌ها مشابه کوپن‌ها، کاتالوگ‌ها هستند که از طریق اداره پست فرستاده می‌شوند.

 

اهداف بازاریابی مستقیم ایمیل

  • برقراری ارتباط با آینده
  • جلب‌توجه مصرف‌کنندگان
  • نظارت بر موفقیت محصولات بین مشتریان
  • پیگیری بازخورد مشتریان
  • افزایش آگاهی از برند و وفاداری مشتریان
  • بهینه‌سازی استراتژی‌های بازاریابی ایمیلی جاری

 

 

چه کسانی از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند؟

بازاریابی ایمیلی اغلب توسط سازمان‌ها با حضور قوی آنلاین استفاده می‌شود. رقابت بین سایت‌های تجارت الکترونیک سخت است و بازاریابی ایمیلی یک‌راه ثابت برای تعامل با مشتریان و متمایز کردن شرکت شما است. کسب و کاره‌ای آنلاین ترجیح می‌دهند از بازاریابی ایمیلی استفاده کنند زیرا باعث می‌شود مشتریان به‌طور مستقیم از یک ایمیل به یک صفحه محصول لینک داده شوند. بااین‌حال، بازاریابی ایمیلی نه‌تنها برای فروش محصولات به‌صورت آنلاین استفاده نمی‌شود. سازمان‌های غیرانتفاعی و کمپینهای سیاسی از ایمیل برای ارتباط با حامیان و حامیان استفاده می‌کنند.
هزینه پایین و راحتی نسبی انجام یک فعالیت بازاریابی ایمیلی به این معنی است که این ابزار، ابزاری است که تقریباً در دسترس هر کسب‌وکار قرار دارد. فروشگاه مکانیک کوچک می‌تواند یک لیست ایمیل را باهم ترکیب کند و سپس کوپن‌ها را برای تغییرات روغن یا کار ترمز ارسال کند. محدوده و پیچیدگی این کمپین‌ها ممکن است به‌اندازه بزرگ‌ترین بنگاه‌ها نباشد، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها مؤثر نخواهند بود.

 

مدیران بازاریابی ایمیلی

مدیران بازاریابی ایمیل مسئول هر جنبه از یک کمپین بازاریابی ایمیلی هستند. وظایف آن‌ها هم خلاقانه و هم فنی خواهد بود. آن‌ها باید فعالیت‌های تبلیغاتی ایجاد کنند که برای مشتریان جذاب هستند, و سپس قدرت فن‌آوری ایمیل را برای گسترش پیام خود تا حد ممکن افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *